Mikropożyczka 5000 - czas oczekiwania

Witam wszystkich , chciałbym zapytać czy ktoś już dostał z PUP mikropożyczkę. Jeśli tak , to ile czekaliście wysyłając poprzez formularz elektroniczny. Czekam ponad tydzień i żadnego odzewu - jak u Was sytuacja wygląda ? Pozdrawiam
Czekam 11 dni i cisza.
Ja złożyłam 14-tego. Cisza. składałam klientowi 14-04 i dostał 24-04 na konto. Mój urząd rozpatrzył do tej pory 500 wniosków z 20 000. Więc sobie poczekamy
Ja dostałem przelew po 11 dniach
Ktoś do Was dzwonił, pisał czy dowiedzieliście się ze stanu konta o przyznaniu ?
Ja składałam 10.04.2020 - pieniądze na koncie 17.04.2020. Nikt nie dzwonił, tylko wpływ na konto.
To zależy od urzędu ile mają wniosków. Zauważyłem, że te składane w wersjach papierowych są szybciej rozpatrywane. Przelew na konto a następnie dostaniesz podpisaną umowę przez urząd.
Ehh.. a ja wlasnie pomyślałam, że te elektorniczne... masakra. Zobaczymy ktoś tam pisał o 17 dniach.. takze poczekamy jeszcze, może do następnego terminu placenia podatków się wyrobią :)
Witam ja wysłałem dzisiaj i czekam
DOSTAŁAM PO 14 DNIACH
Dostałem po 5 dniach
Ja już czekam 8 dzień i bez odzewu..
Powinien być określony termin od daty kiedy urzad otrzymał wniosek. Przykładowo niech będą dwa tygodnie. I ani dnia dłużej. Ale nie.
Tu jest Polska. Musi być jak zwykle. Zależy od urzędnika. Czy mu się chce. Chory kraj. Chory system.
Ja wysłałem 23.04 do pup piaseczno ale ciągle ciasza.
Witajcie,
ja składałem 08.04. wniosek, przed wczoraj otrzymałem aneks do podpisania(bo 2 tarcza zmieniła zapis że należy działalność prowadzić przez okres 3 miesięcy, a nie utrzymywać zatrudnienie jak to było w momencie składania wniosku). Po odesłaniu elektronicznie aneksu - wczoraj otrzymałem przelew. Także zajęło to urzędowi 3 tygodnie.
A mam jeszcze pytanie: kiedy należy złożyć wniosek o umorzenie tej pożyczki? Tak jest napisane że po 3 miesiącach od podpisaniu umowy. Tyle że na umowie nie mam żadnej daty. Czy liczyć ten czas od daty złożenia wniosku czy od daty otrzymania pożyczki na koncie bankowym? Ktoś wie?
Michu25

Data 3 miesiące od dnia w którym dostałeś przelew na konto.
Ja składałem 10.04 do PUP w Poznaniu i do dziś 02.05 zero kontaktu i zero wpływu.
Ja skladalam 22 kwietnia, dzis jest 4.05 i nadal cisza. Najwyrazniej troche sobie poczekam, bo przeciez byl weekend majowy :/
Ja składałam w Łodzi 21.04 i moje znajome tak samo, wszyscy do dzisiaj cisza zero odzewu, wnioski złożone elektronicznie. Urząd pracy infolinia jest zapchana nie można nawet się dowiedzieć czy wnioski są dobrze złożone i nie wymagają korekty.
Dodam jeszcze że na maila w tej sprawie wysłanego 27.04 też nikt nie raczył odpisać bo po co
W Krakowie wniosek złożony do GUP. Kasa na koncie po 5 dniach.
U nas dzis 2 tygodnie też cisza, a miasto małe. Kraków dał radę u nas d..
Wypłata szybciej dla tego co ma plecy w Urzędzie. Trzeba zawnioskować do Pani Minister Emilewicz o kontrole wypłat, czy są zachowane jakiekolwiek procedury.
Czy ktoś z Olsztyna moze sie wypowiedziec na temat czasu oczekiwania czekam ponad tydzien i ani widu ani słychu
Składałam do PUP Kraków 22/04/2020 do dzisiaj żadnego odzewu - składane elektronicznie. Dzisiaj dzwoniłam i dowiedziałam się, ze brakuje podpisanej klauzuli o danych osobowych - nikt mnie nie poinformował, że wniosek jest niekompletny.
Wrocław - do jutra mają być rozpatrywane wnioski z 20 kwietnia - tak informacyjnie:)
Złożone 25.04 do GUP Kraków, - i nic nie słychać. Pytanie do @Janek - kiedy złożyłeś do GUP Kraków że wypłata po 5 dniach?
A ktoś z wnioskujących przez epuap do PUP Warszawa dostał ? Jak tak to jaki termin złożenia wniosku ?

W prasie piszą, że na dzień 30.04 rozpatrzyli 5 % wniosków z 69 tyś...

Ciekaw jestem czy praca ruszyła im z kopyta po weekendzie majowym...
Witam.Chcialam zapytac czy jesli pracuje w zakladzie pracy na etat ale mam rowniez zalozona dzialalnosc od ladnych paru lat i z reguły oplacam tylko ZUS zdrowotny to moge starać sie o mikropozyczke dla samozatrudnionych???
Olsztyn wniosek złożony elektronicznie 22.04 do dzisiaj cisza.
Czekam juz 10 dni i nic
Czekałam niecałe 3 tygodnie
10 dni
Dzisiaj mijają rowno 2 tyg. Cisza
PUP Aleksandrów Kujawski wniosek złożony 24.04.2020 do dzisiaj cisza( i to się nazywa wsparcie w dobie kryzysu)
Wniosek złożony elektronicznie 21.04, do dzisiaj cisza.
@ Cyjka2020 Moj znajomy ma taką sytuację, ksiegowa powiedzisła ze moze składać, zlozył 28.04 dalej czeka
Złożyłem wniosek 21 kwietnia. Dziś po ponad 2 tyg oczekiwania pieniądze wpłynęły na konto. 5 tyś. Nie dostałem, żadnego maila ani powiadomienia. No ale kasa jest :D
Wniosek złożony 22 kwietnia, dzisiaj 7 maj dzwoniłem do GUP Kraków, powiedzieli czekać jeszcze 1,5-2 tygodni, bo teraz rozpatrzuja wnioski z 16 kwietnia. Wniosek złożony w formie papierowej.
Olsztyn, wniosek złożony 20 kwietnia elektronicznie - cisza w eterze!
Olsztyn, wniosek złożony 19.04 elektronicznie, dziś decyzja pozytywna.
A w jaki sposób przysłali decyzje ?? A może poprostu dostałeś przelew ??
Olsztyn, wniosek z 24.04. Jeszcze czekam
Wniosek złożony 28.04 Pup Gdynia cisza
Jak wygląda sprawa w Ostrowie Wielkopolskim
Złożyłem przez praca.gov 24 kwietnia
i żadnego odzewu ani telefonu ani maila ani pieniędzy
Jak wygląda sprawa u was
Warszawa, elektronicznie złożony 21.04, dalej cisza
Ja złożyłem osobiście w dniu 27.04.2020 tj. dwa tygodnie w PUP Gdańsk do dziś cisza
Mikropozyczka =makroczekanie, typowy polski bajzel, wszystko jedno kto rzadzi
Do Paulini - znajomy podatnik w Warszawie otrzymał po 22 dniach od złożenia wniosku
Puck....6 dni roboczych, bez żadnej decyzji PUP -od razu pieniądze na koncie.
Jak tam Olsztyn? Ktoś z tych po 19.04 dostał?
Wniosek złożony 22.04 i nadal cisza, olsztyn
Wniosek drogą elektroniczną złożony 24.04.2020r do tej pory cisza Olsztyn
Pruszków złożony elektronicznie 22.04 nadal cisza.
29 Pup Gdynia cisza.
Olsztyn, wniosek elektroniczny 20.04, rozpatrzony pozytywnie 07.05 - w kasie jak na razie pusto.
UP Gdańsk, wniosek 23.04 i ciszaaaaaaaaaaaa
Olsztyn, wniosek elektroniczny złożony 20.04 i cisza.
Poznań, 20.04, cisza
Wniosek złożony 20 kwietnia papierowo. Zero odpowiedzi jak i również pożyczki na koncie. Kraków. Czy u kogoś w Krakowie tez to tak długo trwa?
Wniosek złożony 22.04 do Gup Krakow do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi
Olsztyn Update! 20.04 wniosek, 07.05 pozytywne rozpatrzenie, 11.05 pieniądze na koncie.
Fred skąd wiedziałeś że rozpatrzony pozytywnie ?
Przyszedł mail o odpowiedzi na złożony wniosek na praca . gov, tam są wszystkie dokumenty: pismo przewodnie i umowa
Wrocław - wniosek złożony 20.04, pieniądze na koncie 11.05
Olsztyn. Update - 20.04. wniosek, 11.05. info o pozytywnej decyzji, 12.05 przelew
Czy dostal ktos mikropozyczke z PUP w Debicy??
Złożyłem 22.04 w Krakowie w formie papierowej, nadal jest cisza a jest już 12. 05 mikropozyczka-makroczekanie
Kraków złożone 20.04 papierowo. Ani przelewu ani decyzji. To są jakieś żarty ponad 3 tyg. oczekiwania. Jak dzwoniłam to osoba przez telefon mówiła mi, ze czeka sie około 3 tyg. Minęło już 3 tyg. Realna pomoc widać właśnie.
Kraków, wniosek złożony przez internet 21.04 i cisza. Ani odpowiedzi ani pieniędzy
Gdynia, wniosek złożony 26 kwietnia i cisza.
Kraków 24.04 elektronicznie ...oczywiście cisza w eterze
Czy w Warszawie ktoś dostał? Czy to możliwe jeszcze, że wypłaca cokolwiek?
Magda no jak złożyłaś to powinni wszystkim wpłacić nie słyszałam o jakiś limitach... Tak czy siak dramat. Tępo ogarniania tego przez urzędy jest koszmarne.
Wniosek zlozony 22.04 gup kraków i cisza.. Dostal ktos z was z Krakowa juz kto skladal w podobnej dacie?
Adelante ja składałam 20.04 papierowo w Krakowie nadal brak pieniędzy i decyzji. :(
A czy ktos dostal z gup Krakow?kiedy skladaliscie wnioski? Ja 22.04 i cisza..
Wniosek złożony 24.04.2020 elektronicznie do chwili obecnej cisza, brak odpowiedzi , brak przelewy...po prostu nic...
Czy orientuje się ktoś czy mikropozyczka może być zajęta przez komornika ?
Wedle opini Banku nie
Gdańsk realizuje wnioski z 22 kwietnia
Ktos sie kontaktowal z gup Krakow na wąwozowej? Wiadomo cos z ktorego wnioski rozpatruja? 3 tygodnie mija i zero odpowiedzi co i jak.
Warszawa wniosek 23-04 , przez 21 dni zero odpowiedzi , jakies info z Warszawy ?
Smiech na sali to jest.. Wsparcie powinno byc max do 7dni a nie po miesiacu albo wiecej..
Wczoraj w TVPIS rzeszów podawali ze robili wnioski z 21 kwietnia, rzeszow z tego co czytalem jest w czolowce - wieksze miasta maja wiecej wnioskow do przerobienia - wiec uzbrojcie sie w cierpliwosc
Wniosek złożony elektronicznie 24.04.2020
Ostrów Wlkp
Wczoraj popołudniu dostałem odpowiedz na praca gov potwierdziłem o 18
Zobaczymy Czy jutro będzie hajs
Ja skladalam 27.04 dziś 14.05 dalej nic ani kasy ani odezwu ani pocałuj mnie w D...
Dzis dzwonione do urzedu pracy olsztyn wnioski są rozpatrywane z 21/22 kwietnia także nie spieszą się..
Warszawa, składałam 18 kwietnia. Dzisiaj 14 maja i ani pieniędzy ani jakiejkolwiek informacji.
No poza jedną - tą z telewizji, że pieniądze są wypłacane ekspresowo. Dno i wodorosty....
Składałam w Warszawie 20 kwietnia. Dziś 14 maja i nadal nic. Prędzej firma upadnie niż się doczeka wsparcia....
Ja składałam 24.04 w GUP Kraków i cisza. W Starachowicach po 7 dniach już były przelewy.
To jest komedia i dramat jednocześnie.
Wniosek złożony 15 kwietnia w Warszawie. Miesiąc temu! I cisza, nic, zero.
To jest ta ekspresowa pomoc? Prędzej ludzie z głodu wyzdychają nim im ktoś pomoże przetrwać.
Od 10 marca nie zarobiłem ani złotówki. Ani jednej złotówki!!! A stałe koszty firmy, których nie da się zawiesić to ponad 5.000 zł. A gdzie środki na życie? Odechciewa się wszystkiego. Całą ta tarcza to jakiś muł i wodorosty.
Ja elektronicznie składałam w W-wie 22.04...oczywiście jak u innych cisza...wiecie może na jakim etapie są z wnioskami tu? na postojowe też czekam(wnioske 27.04), ale telefonicznie poinformowali że max w przyszłym tygodniu.
w telewizorze:"najlepsza w europie tarcza" ochy i echy, po nocnym maratonie publicznej tiwi(tak wiem,publiczna to nie jest odpowiednie słowo) to ma się wrażenie, że nasi przedsiębiorcy wygrali los na loterii i może nie będzie tak źle.Ale potem wraca rzeczywistość. Sorry, wolałabym wcale nie-najlepszą, ale przynajmniej realną tarczę i pomoc...smutne to, że uczciwie płacąc podatki i nigdy o nic nie prosząc, teraż muszę zdać się na pomoc państwa,które ma mnie gdzieś...
WROCŁAW Wniosek składany 22.04.2020 do tej pory cisza
Do: eNeM - wczoraj udało mi się dodzwonić do PUP w Warszawie. Składałam wniosek o mikropożyczkę w dniu 17.04, do tej pory ani pieniędzy ani jakiejkolwiek informacji. Po 5-godzinnych próbach dodzwonienia się do PUP, dowiedziałam się, że właśnie są rozpatrywane wnioski z 12 kwietnia. Także chyba jeszcze trochę sobie poczekamy.
Odnośnie postojowego - złożyłam wniosek 20 kwietnia, 10 maja dostałam pieniądze.
Jak tam Olsztyn? Ktoś z 23/04 lub 24/04 już dostał? Czy wciąż mielą 21/04 i 22/04?
Witam, wniosek przez pue 22.04, nadal cisza. OLSZTYN
Krakow nawet sie dodzwonic do nich nie idzie wiec niewiadomo z ktorego wnioski rozpatruja.
PUP Szczecinek wniosek składany 24.04 i tez cisza a maja tylko 2000 wniosków, postojowe wniosek złożony 20.04 i tez do dzisiaj pieniędzy brak
Wczoraj dzwonione do urzędu pracy w Olsztynie rozpatrują wnioski z 21 i 22 kwietnia .
Składałam elektronicznie w Gdańsku 22-04-2020, nie mam jeszcze ani informacji ani pieniędzy. Koleżanka składała 24-04-2020 a pieniądze dostała 14-05-2020. Moje nazwisko na S jej na D to chyba rozpatrują alfabetycznie.
Wniosek złożony 20 kwietnia papierowo w Krakowie. Wypłata 13 maja. Umowy narazie brak...
Złozylem 23.04 w Warszawie, do dzisiaj 16.05 ani kasy ani informacji
Wniosek złożony 18.04 w Warszawie i do dzisiaj cisza. Ale propaganda idzie całą para jak to rząd pomaga przedsiebiorcom. Tragedia, przecież to powinien byc automat, ale jak zwykle w naszym kraju traktuja nas jak złodziei i muszą przeswietlic na wszystkie strony...
Ewo,dziękuję za informację...pozostaje czekać...niestety druga połowa kwietnia to okres największej ilości wniosków więc w moim przypadku początek czerwca to pewnie i tak optymistyczny termin:(
Witam, dzisiaj kolega dostał umowę do podpisania na praca.gov. Umowa podpisana profilem zaufanym, czeka na przelew. Wnioski składaliśmy razem 22.04 online. Ja jeszcze czekam, pozdrawiam
Łódź. Wniosek złożony 24 kwietnia. do 17 maja nic nie wpłynęło. Skandal. Kartonowa tarcza
Wrocław wniosek złożony 23.04 elektronicznie do dzisiaj cisza.
Lubsko28.04 papierowo cisza
Wrocław. wniosek elektronicznie - 27.04. cisza
Jest to, słuchajcie, tragedia żeby na pomoc czekać tyle czasu.... A może o to chodzi, żeby część firm zdążyła upaść, żeby im świadczeń nie wypłacać? Już sama nie wiem. Warszawa, wniosek złożony 20.04 - do dzisiaj cisza. Dodzwonić się nie da, żadnej informacji, żadnych pieniędzy. Ciekawe jakby tym na wyskoich stołeczkach przez 2 miesiące pensji nie wypłacać. To dopiero byłby lament i zgrzytanie zębów. Szkoda słów na to w jakim kraju żyjemy....
Składałam 18 kwietnia elektronicznie w Warszawie. Do dzisiaj (18.04) zero jakiejkolwiek informacji, o wypłacie nie wspomnę. Ale przecież w naszym kraju to norma - wszyscy jesteśmy złodziejami i może uda się na kogoś znaleźć haka, żeby mu świadczenia nie wypłacić? Ta cała tarcza to jakaś kpina. W Niemczech ludzie czekali na wypłątę 3 dni (wiem, bo mam tam kuzyna, który jest przedsiębiocą) i dostali po 5.000 ale euro..... Także, reszta komentarzy jest zbędna.
Wysłałam wniosek pocztą 27 kwietnia w W-wie i czekam cały czas, 3 tygodnie.
Brzesko: złożone 28.04 i wypłacone 15.05
Kraków: złożone tak samo, ale wieści jeszcze brak
Nie narzekajcie tak na brak wpływów i gadanie, że kartonowa czy dupiasta tarcza. To nie problem rządu, a miast odpowiedzialnych za PUP. To prezydenci miast mają w dupie przedsiębiorców!
Tesa2020 a czy pracownicy PUP mają teraz siedzieć 24h na dobre i rozpatrywać tak dużą liczbę wniosków ? To wina rządu, że zrzucił wszystko na pracowników PUP. Powinno być to inaczej rozwiązane.
Do kluska po 9 tysięcy euro na drugi dzień od złożenia wniosku :)
Do Kryska - o, właśnie - 9.000 euro. Jeszcze lepiej.... Smutny ten nasz kraj.
Nie ma znaczenia czy finalnie odpowiada rząd, prezydenci miast czy PUP. Ważne, że jak zawsze wszystko jest fatalnie zorganizowane. Rzucone hasło: pomożemy! tylko plan obmyślony na kolanie. W telewizji wszystko cacy - wypłacone już kilkaset milionów. Może i tak - tylko co z tego mają ci, co nadal czekają na jakąkolwiek pomoc ??? A potem jeszcze 3 miesiące trzeba działalność utrzymać. A jak nakarmić rodzinę? Jak opłacić czynsz - nie każdy wynajmuje lokal od samorządu, gminy itp. Część lokali to miejsca prywatne. Nie dość, że 5.000 w skali firmy to żadna pomoc, to jeszcze prędzej się człowiek zawinie z rynku niż tę pomoc otrzyma. Żenujące i brakuje słów.
Warszawa, wniosek złożony 21.04, do dzisiaj cisza
Kraków - wniosek złożony 21 kwietnia elektronicznie - do dziś cisza. W ubiegłym tygodniu udało mi się dodzwonić do GUP. Informacja, jaką mi przekazała pani z infolinii jest taka, że średni czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku wynosi miesiąc od daty złożenia.
Paulina, widocznie jesteś jednym z tych pracowników i narzekasz.
ZUS jakoś sobie poradził z postojowym, nie ma takiej obsuwy jak w PUP.
Powinni wymienić pracowników w PUP, skoro sobie nie radzą. Dużo osób, które straciły pracę, chciałoby teraz ją mieć, a nie siedzieć i narzekać, że trzeba pracować.
A co rząd miał zrobić? Zatrudnić nowych ludzi, żeby ci w PUP mogli dalej popijać herbatkę?
Wniosek złożony elektronicznie 23.04 i dziś otrzymałam wpłatę- Gdańsk :) Tesa2020 nie jestem jednym z pracowników PUP a jestem przedsiębiorcą, tylko nie mam w sobie tyle jadu...:) ZUS otrzymuje od nas podatek więc mają nasze dane, nr konta itd.... A PUP skąd ma to mieć ? Wszystko musi wprowadzać do systemu, więc więcej wyrozumiałości i to rząd jak zwykle robi wszystko na odpowiedzieli i ręce umywa. Pozdrawiam ✌️
Olsztyn, dzisiaj przyszedł mail, że na praca gov czeka pismo do podpisania. Oczywiście umowę podpisałem profilem zaufanym, ponadto dołączono jeszcze dokument o przyznaniu pożyczki z informacją o możliwości umorzenia.
Wniosek złożony 22.04.2020 drogą elektroniczną. Czyli wszystko trwało prawie miesiąc.
A ktoś we Włocławku składał? Ja papierowo 21 kwietnia i cisza
A ktos w Włocławek skladal ja 21 kwietnia i cisza
A ktos w Włocławek skladal ja 21 kwietnia i cisza
Wniosek złożyłam elektronicznie 28.04 do PUP w Kłodzku. Jeszcze czekam.
Warszawa. Czy ktoś spotkał się z sytuacją, że osoba, która składała wniosek później dostała pieniądze jako pierwsza? Mój kolega złożył wniosek o pożyczkę listem zwykłym w dniu 04 maja i już dostał pieniądze (w dniu 18.05).
Ja składałam przez profil zaufany w dniu 20.04 i nadal nic nie dostałam? Czy jest jakiś klucz rozpatrywania wniosków? Uważam, że to mocno niesprawiedliwe, że nie jest brnan pod uwagę kolejność złożenia dokumentów :(
Tak...część już jawnie twierdzi że rozpatrują alfabetycznie, widocznie kolega ma nazwisko blisko A :)) Albo rzucają wnioskami i rozpatrują te z góry...kto ich tam wie...
UP Gdańsk, tydzień temu rozpatrują wnioski z 23 kwietnia, telefon dzisiaj rozpatrują z 23 kwietnia. Do tej pory 0 gotówki z Tarczy
Aleksandrów Kujawski- wniosek papierowy wysłany 27.04 do dzisiaj NIC zero cisza. Pozdrawiam
Warszawa - złożyłam wniosek 18.04 - do dzisiaj zero pieniędzy oraz informacji.
Koleżanka złożyła w dniu 29.04 - także w Warszawie i w dniu 18.05 otrzymała mikropożyczkę.
Jej nazwisko na T, moje na C.
Gdzie tu logika i sprawiedliwość?
No jajca sobie robią serio.. Wspolczuje tym którzy złożyli do 20go kwietnia a nadal nie dostali.. Masakra
Łódź wysłany 28 kwietnia do tej pory cisza i zero kasy
Warszawa- złożyłem 18.04 - nadal cisza a wiem, że wniosek wypełniony poprawnie.
Kolega składał 21.04 i dzisiaj dostał przelew za mikropożyczkę.
A na stronie PUP informacja, że wnioski są rozpatrywane w kolejności wpływów. Aha.....
Wniosek wysłany elektronicznie (Warszawa) dnia 21.04, więc dziś mija prawie miesiąc...Decyzji i pieniędzy brak. Znajomy wypełniał wniosek tego samego dnia, dostał pieniądze tydzień temu. Gdzie sens, gdzie logika? Nie pytajcie mnie, bo sam nie wiem...
Do przedsiebiorca: Rozumiem Cię, mam podobną sytuację. Wysłałam wniosek elektronicznie w dniu 20.04 (Warszawa). Do dzisiaj nie mam ani żadnej informacji, ani pieniędzy. Dzwoniąc do PUP od razu na dzień dobry w słuchawce pojawia się komunikat / automat, że nie udzielają telefonicznie żadnych informacji odnośnie wniosków. Na maile nie odpisują (wysłałam już dwa - 10 dni temu i dwa dni temu). Cisza. Można się tylko głowić o co chodzi.... Dodam, że mój kolega złożył wniosek o mikropożyczkę 27 kwietnia i 15 maja miał pieniądze na koncie. Jego naswisko jest na literkę S, moje na D, więc raczej nie rozpatrują wniosków alfabetycznie. Ani też w kolejności zgłoszeń (choć taka informacja jest na stronie PUP). Gdzie w tym wszystkim sens i logika? Bez komentarza. Dwaj moi znajomi zamknęli firmę, bo nie mogli czekać ponad miesiąc na pomoc. Teraz już niczego nie chcą od naszego wspanaiałego państwa. Dostaną zasiłek dla bezrobotnych, 500+ i lepiej na tym wyjdą niż przedsiębiorcy czekający miesiącami.
Dostałam taki email (pup Warszawa):

Wniosek oczekuje na rozpatrzenie. W najbliższych dniach trafi do oceniającego. Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rozpatrzenie wydłuża się. Gdy pracownik oceniający wniosek go otrzyma skontaktuje się z Państwem drogą emaliową, celem przesłania aktualnej umowy lub/i brakujących załączników. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Obecnie rozpatrujemy wnioski z 21-22 kwietnia.
To jest cyrk na kółkach. Nawet nie można się dowiedzieć, czy we wnioskach są błędy itp. NIKT nie udziela żadnych informacji. Czekanie dniami, tygodniami, miesiącami. Za chwilkę ta pomoc nie będzie potrzebna, ponieważ firmy w międzyczasie upadną. A może właśnie o to rządzącym chodzi????? Dno, muł i wodorosty.... Nic tylko siąść i płakać - w takim kraju przyszło nam życ....
Do Magda: dzięki za info... Ciekawe, bo mój wniosek był złożony 18.04 i też zero pieniędzy na koncie i zero jakiejkolwiek informacji. Kłamią żeby tylko coś powiedzieć. Ciekawe, czy oni tak by się uzbroili w cierpliwość, jakby nie mieli co do garnka włożyć. Wstyd.
Wrocław wniosek złożony 26.04 elektronicznie do dzisiaj cisza.
Kraków - - wniosek złożony elektronicznie 21.04 nadal cisza... Czy ktoś z was w przybliżonym terminie składał wniosek i dostał jakąś odpowiedź?
Kraków - - po miesiącu zero odpowiedzi
Krakow - wniosek złożony 20 kwietnia. Nadal cisza.
Warszawa- złożone 20.04, nadal bez odpowiedzi i bez pieniędzy.
Zastanawiam się, w jaki sposób można w ogóle dowiedzieć się, na jakim etapie jest wniosek i dlaczego koleżanka, która składałą wniosek również w Warszawie w dniu 04 maja ma już pieniądze na koncie? Jaki sens, jaka logika? jak zwykle bałagan i niesprawiedliwość.
Update:
Olsztyn, wniosek elektroniczny 24.04, rozpatrzony pozytywnie 20.05 (dziś), pieniędzy jeszcze brak, ale mam nadzieję, że na dniach wpłyną.
Aleksandrów Kujawski, wniosek 24.04.2020 do dzisiaj nadal lipa
Warszawa, złożony 20.04 internetowo do dziś cisza.
Warszawa. Wniosek złożony elektronicznie 27-04. Cisza
Skladalem wniosek 27.04 Pup Warszawa- nadal cisza.
Warszawa, wniosek z dnia 18.04 internetowo - do dzisiaj cisza.
Kolega składał 27.04 i wczoraj dostał pieniądze. Brawo dla urzędników za logiczne myślenie....
Wrocław, wniosek internetowy z dnia 01.05 - do dzisiaj cisza
Do oln A dzwoniłem dziś do urzędu pracy z Olsztyna kobieta mówiła że rozpatrują wnioski 22/23 kwietnia udało Ci się:)
Do bani z tą pożyczką, teraz mój PUP wymyślił że trzeba wysłać dwa egzemplarze umowy, czysty wniosek do umozenia, a termin składania wniosków minął 19.05..., nie wiem na jakiej podstawie ale tak sobie wymyślili...co miasto to inne zasady, a niby kraj ten sam ...
Wniosek elektroniczny złożony 21.04 Kraków, dzisiaj dostałam pieniądze. Nie miałam natomiast żadnej oddzielnej informacji o decyzji.
Znajoma dostała po 3 dniach jak złożyła elektronicznie, ja składałam papierowy 22-04 i cisza do tej pory. Do ZUS złożyłam 08 kwietnia i dalej czekam na pierwsze postojowe - chociaż już rozmawiałam z pracownicą i potwierdziłam dane jakie potrzebowali do rozpatrzenia, po prostu masakra jakaś. Zaraz tynk ze ścian będę jadła bo od 2 m-cy zero wpływów.
Wniosek złożony 21.04, dzisiaj odpowiedź wpłynęła (21.05), a na piśmie data 06.05.2020 r.
Składałem wniosek 22.04 w Warszawie przez portal praca.gov. do tej pory zero odpowiedzi, to jest jakaś kpina. Znajomi którzy złożyli wnioski później ode mnie mają już pieniądze na koncie. Jak żyć...w sklepie nikt mi nie da za ładne oczy. Papierowa tarcza!
Witam, wniosek złożyłem 28-04 w Pruszkowie cisz do dziś. Po kilkudniowej próbie dodzwonienia się do PUP w pruszkowie wreszcie bardzo niezadowolona Pani odebrała i poinformowała mnie, ze w czasie pandemii żadne terminy ich nieobowiązują co do rozpatrzenia i wypłaty wniosku. Powiedziała, ze przybliżony czas to około miesiąca. Słabo to wyglada. Pozdrawiam
Golab Pszemek - mam podobną sytuację.... Wniosek złożony przez praca gov w dniu 20.04.2020 (podobno tak miał być szybciej rozpatrzony niż papierowo). Do dzisiaj martwa cisza. Znajomi, którzy złożyli duuuużo później (papierowo lub elektronicznie) zdążyli już wydać pieniądze. A wszystko to w Warszawie. Żal i jakaś kpina. Nawet jeśli we wniosku były braki - kto nas o tym poinformuje jeśli dodzwonić się nie można a na maile NIKT nie odpowiada????!!!!! To jest kpina.
Gdańsk. Wniosek złożony elektronicznie 23.04. Pieniądze na koncie 20.05. Pozdrawiam.
Z ZUS wypłata w 3 dni robocze można ? można
Up wniosek złożony 24 04 cisza
brawo Hania
brawo Rafał
i inni super samorządowcy
a zapomniałem od początku marca ZERO !!!!!!!!!!!!!!!! przychodu
Wniosek złożony 5.05, 20.05 dzwonię do PUP Piaseczno i info, że będzie rozpatrywany 15.06, cóż chyba wszystko jasne
Zakładałem wniosek 27.04. Do dziś A jest 21.05 cisza...
22.04 złożony internetowo w Warszawie, nadal cisza
Wniosek elektronicznie złożyłam w Poznaniu w UP 22/04. Do dzisiaj cisza. A przeczytałam że w Poznań jest na II miejscu jeżeli chodzi o szybkość realizacji wypłat (84%). Jakieś bajki. Na telefony i maile też brak odpowiedzi. Koszmar
Warszawa - Rzygać się chce na taką pomoc!!!! Wniosek złożony 18 kwietnia a do dzisiaj nic!!!!! A potem każą firmę utrzymać 3 miesiące jak już po pierwszym nie ma co zbierać bo pomoc nie dotarła na czas!!!!!! Kolega złożył wniosek papierowo 29.04 i wczoraj dostał pieniądze. A ja czekam już piąty tydzień i nie mam za co żyć!!!!!!!!!!!!!!!
Zlozyłam 27.04 i nic, cisza :(
PUP WARSZAWA - złożone 21.04 elektronicznie - do dzisiaj nic, cisza - czy ktoś coś wie? ma ktoś jakieś nowe wiadomości ?
~ patlow: Ja również złożyłam wniosek 21.04 w Warszawie i również elektronicznie. Dzisiaj mija miesiąc. W tym czasie zdążyłam już przejść dorgę przez mękę aby dowiedzieć się czegokolwiek na temat statusu mojego wniosku.
Krótka historia ekspresowej pomocy:
Po 3 tygodniach oczekiwania na środki próbowałam dzwonić do PUP. Na linii ogólnej od razu jest komunikat, że telefonicznie nie są udzielane żadne informacje odnośnie wniosków. Wysłałam więc maila. Cisza.
Dwa dni później zadzwoniłam do PUP ale rzekomo w innej sprawie, aby tylko móc z kimkolwiek porozmawiać.
Po mniej więcej sześciu godzinach (Zaczęłam o 8 rano) telefon odebrała znudzona pani, która poinformowała mnie, że nic nie wie i że wnioski są rozpatrywane "bez zbędnej zwłoki". I tyle. Ona nie ma wglądu, ona nic nie może, ona ma dość już tych pytań. Trzeba czekać.
Czekałam. Kilka dni później kolejny mail (pierwszy nadal bez odpowiedzi). Potem kolejny telefon, gdzie dostałam informację, że mam dzwonić do Ministerstwa Rozwoju
Ciąg dalszy:
Zadzwoniłam do Ministerstwa. Godzina czekania na linii. Udało się! Pytam więc - jakie są wytyczne do rozpatrywania wniosków, bo ja złożyłam 21.04 i nic a koleżanka złożyła 04 maja i już ma środki na koncie. Pan mi odpowiada - nie ma wytycznych. Urzędnicy mają rozpatrywać je "bez zbędnej zwłoki" - oho, myślę sobie - już to gdzieś słyszałam.... Czekam dalej. Wczoraj nie wytrzymałam. Wysłałam kolejnego maila (trzeci, także bez odpowiedzi). Pieniędzy nadal brak. Ręce mi opadły i prawdę mówiąc to już nie wiem, czy chcę jeszcze te pieniądze, czy lepiej zamknąć w cholerę tę firmę - będzie taniej i szybciej..... Podsumowując: NIE WIADOMO jaka jest zasada rozpatrywania wniosków. Trzeba czekać. Jeść przecież nie trzeba... Rachunki też poczekają.... Dziękujemy za taką tarczę.
Wniosek wysłany 26.04 PUP Cieszyn. Do dzisiaj nie rozpatrzono.
Warszawa, wniosek wysłany elektronicznie 20.04. Do dzisiaj brak pieniędzy oraz jakiejkolwiek informacji.
Warszawa, wysłałam wniosek papierowy w dniu 28.04, w dniu 18.05 dostałam pieniądze (bez jakiejkolwiek informacji wcześniej). Nie wiem jaka jest logika w rozpatrywaniu tych dokumentów...
Ewidentnie papierowo rozpatruja szybciej - przynajmniej z tego co tu widać. - chociaz wszedzie pisza inaczej
Odpowiedź od urzędu otrzymana 20.05 i podpisana podpisem cyfrowym, ale wciąż brak kasy. Oln.
@Oln maja 48 godzin od podpisania umowy na przelew
Warszawa. Wniosek złożony 20 kwietnia. Oczywiście brak pieniedzy i brak informacji. Za chwilę będzie 1,5 miesiąca jak tak dalej pójdzie.... To ta błyskawiczna pomoc ?
~dorota - niestety, wygląda na to, że przynajmniej w Warszawie - szybciej rozpatrują wnioski papierowe niż elektroniczne.
@patlow miałeś rację! Mały update (z PUP Olsztyn):
24.04 (piątek) złożenie wniosku internetowo,
20.05 (środa) pozytywne rozpatrzenie i podpisanie odesłanej przez PUP umowy,
22.05 (piątek) wreszcie przelew na konto!
Czyli wszystko trwało dokładnie 4 tygodnie.
@Oln - gratulacje - my nadal czekamy :(
GUP Kraków - złożone elektronicznie 21.04. i cisza. Dzwoniłam dwa tygodnie temu - były niby przetwarzane wnioski z 20.04... Oczywiście do GUP już się dodzwonić nie da.
Warszawa - zlozone elektronicznie 22.04 - dzis dostalem maila o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. rowny miesiac
Warszawa - numer telefonu do kierownika , zajmującego się wnioskami o mikropożyczki - jesli ktos sie dodzwoni to dajcie znac jaki status. ja sie nie moge dodzwonic (22) 877-73-15.
Warszawa, wniosek złożony elektronicznie 24.04, Nazwisko na A :), nadal cisza (brak info na praca.gov, na mailu czy na koncie)...
Wrocław, wniosek wysłany 22-04 (internetowo). Pieniądze na koncie 21-05. Nie dostałem natomiast żadnej wiadomości, żadnego potwierdzenia, ani mailowo, ani telefonicznie, ani na praca.gov Po prostu nagle przyszedł przelew.
Nie dodzwoniłem się do urzędu w Warszawie, za to dostałem odpowiedź na maila - poproszono mnie o numer wniosku i NIP - dalej cisza.
Rzeszów - czy ktoś wie z którego dnia (data złożenia) rozpatrywane są wnioski? Mój składany 24 kwietnia, prawie miesiąc później i ani odpowiedzi, ani kasyzz
Warszawa otrzymała 100 mln na mikropożyczki, pieniędzy wystarczy dla 20 tys. firm, a wniosków wpłynęło już ponad 110 tys., coś czuję, że będzie się działo, no chyba że kasa jeszcze popłynie, ale jakoś czarno to widzę. Czekam już miesiąc i nic się nie dzieje.
Dlaczego czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosków jest najdłuższy tak gdzie samorządy są w rękach PO?
Bo jak powiedział kolega minister Rostowski - "piniędzy nie ma i nie będzie..."
A mi się zwyczajnie chce płakać. Złożyłam wniosek w Warszawie 20 kwietnia a mamy 23 maja i nic. Mam firmę zajmującą się organizacją międzynarodowych kongresów. Cała branża stoi - bo ani zgromadzeń organizować nie można ani nikt z zagranicy nie przyjedzie, bo granice zamknięte. Ostatnie pieniądze dostałam 16 lutego. A i tak ledwo starczyło na pokrycie rat w banku, leasingu (leasingodawca odmówił odroczenia rat mimo regularnych spłat - a tak mieli wszyscy pomagać), podatku dochodowego, VAt-u. A gdzie pieniądze na codzienne życie, na zapłatę księgowej, na utrzymanie dziecka (samotnie wychowuję jednego syna), na czynsz za wynajmowane mieszkanie? Same stałe opłaty to ponad 6.000 zł. Jest mi szalenie przykro, bo w tej tarczy pokładałam małe nadzieje na utrzymaniu się na rynku przez te kilka miesięcy zanim wszystko ruszy. Dziś sytuacja wygląda tak, że rodzina zrzuca się na jedzenie dla mnie i mojego dziecka. Zastanawiam się - czekać jeszcze na pieniądze, czy już tę firmę zamykać?
Wieliczka - wniosek 24.04 elektronicznie. W poniedziałek 18.05 dzwoniłem do PUP - powiedzieli, że rozpatrują wnioski z 23.04. W piątek 22.05 ponownie dzwoniłem do PUP - teraz rozpatrują nadal wnioski z 23.04 i też 24.04. U mnie nadal cisza. Podziękujmy samorządowcom pod których podlegają PUPy.
Niw zgodze sie z obwinianiem samorządów. Mysle, ze to bardziej wina Rzadu... niestety dla nich nie jest wazna sama pomoc a tylko pokazac, ze sie pomaga... byke szybko i byle nie stracic poparcia... przekazali pieniadze urzedom a nikt nie pomyslal, ze np w Warszawie bedzie tak duzo wnioskow ze urzad nie da rady... przeciez to jest oczywiste... Rzad powinien po prostu oprocz pieniedzy wprowadzic jakas uproszczona forme przyznawania tych pieniedzy - u naszych sasiadow z zachodniej granicy trwa to 2 maks 3 dni zanim sie dostanie pieniedze i mowimy tu o duzo wyzszej w dodatku kwocie.
Złożyłem wniosek 01.05 elektronicznie w Gdańsku. Brak odzewu. Jestem w sytuacji jak Pani Julita z wcześniejszego postu . Nie chcę narzekać ale ta pomóc za chwilę będzie spóźniona.
Pani Julito zapraszam do Gdańska)) podobno tu szybciej rozpatrują wnioski
A wie ktos co bedzie jak np w Warszawie rozdzadza przyznane 100 mln? Dostana wiecej? Czy to znaczy, ze tylko 20.000 firm dostanie 5.000?
Prowadzę firmę od 8 lat. Branża eventowa. Od zawsze regularnie płaciłem podatki (jedno zpóźnienie o tydzień przez 8 lat!!!). Nie mam dużej firmy, ale zawsze uczciwie płaciłem podwykonawcom, kontahentom. Miesięcznie stałe opłaty wraz z wynajmem biura to ok 7.000 zł. Udawało mi się odkładać raptem 300 zł miesięcznie. Niedużo, ale miało pomóc w ciężkich czasach. Ciężkie czasy nadeszły. Ostatnie zlecenie 24 lutego. Od tamtej pory cisza. Oszczędności starczyły na marzec i trochę kwietnia. 8 lat odkładania poszło w jednej chwili. Ale myślę sobie - rząd obiecał pomoc. Wniosek o mikropożyczkę złożony 17 kwietnia w Warszawie. Dziś - 23 maja. Ani pieniędzy, ani jakiejkolwiek informacji, ani możliwości dodzwonienia się do PUP. Tyle mam z uczciwej pracy. Tyle mam z ośmiu lat regularnego płacenia podatków. W jednej chwili wszystko prysło jak bańka mydlana. Ja już nie czekam na pożyczkę. Za późno. W poniedziałek skłądam wniosek o zamknięcie działalności.....
Podobno aby uratować komuś życie trzeba działać szybko - jest na to kilka minut. Potem jest już za późno. To samo, drogi rządzie i drodzy samorządowcy tyczy się firmy. Nie pomoże żadna kroplówka jeśli przyjdzie za późno..... A tak się niestety stało mimo Waszych zapewnień w TVP, nie udało się uratować tysięcy firm i miejsc pracy. Jak zawsze na obrazku lukrowane ciastko a po spróbowaniu pozostaje tylko gorzki posmak......
Ale do rzeczy - Warszawa, wniosek złożony przez epuap 20 kwietnia. Do dzisiaj cisza. Nie wiadomo - śmiać się,czy płakać?
Warszawa, wniosek 24 kwietnia przez epuap. Zero informacji do dziś.
Katowice, wniosek 24.04 przez epuap.
Wpłata na konto 21.05.
Rząd interweniuje, może coś to pomoże. Czekam miesiąc w Warszawie i jeszcze pewnie poczekam.Jednak kiedy otrzymam będę czuł wdzięczność. Tymczasem pożyczyłem od znajomych.Rażą mnie ta roszczenia i porównania do Niemiec.
Gdańsk Wniosek złożony 26 kwietnia - pieniądze 22 maja
Gliwice, wniosek złożony przez epuap 23.04 do dzisiaj zero odzewu..
Warszawa - wniosek elektroniczny w dniu 20.04.
Dzisiaj 25.05 i ani pieniędzy ani jakiejkolwiek informacji.
Warszawa - numer telefonu do kierownika , zajmującego się wnioskami o mikropożyczki - jesli ktos sie dodzwoni to dajcie znac jaki status. ja sie nie moge dodzwonic (22) 877-73-15.
Dzień dobry,
Wniosek oczekuje na rozpatrzenie. W najbliższych dniach trafi do oceniającego. Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rozpatrzenie wydłuża się. Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się z Państwem drogą emaliową, celem przesłania aktualnej umowy lub/i brakujących załączników. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Obecnie rozpatrujemy wnioski z 22 kwietnia .
Z poważaniem

Coś ten 22.04, wisi od kilku dni, chyba limit pieniędzy się skończył ja niestety składałem 24.04
@ Marcin,

Jeśli to Warszawa to nie brałbym tego komunikatu na serio.Ja składałem wniosek 21.04 o 8 rano i do teraz nie mam nawet żadnej informacji co z moim wnioskiem. To jest jakaś kpina...Ale jak było dobrze to płać podatki co do dnia, a za spóźnienie od razu odsetki. Cytując klasyka: "Szkoda strzępić ryja"
Wniosek złożony 26.04 elektronicznie, nadal nic, Wrocław, czy ktoś wie z jakiego dnia wnioski są aktualnie składane we Wrocławiu?
Dostałem maila: Warszawa

dzień dobry,

Wnioski z dnia 22 kwietnia są obecnie rozpatrywane.

Z poważaniem

Urząd Pracy m.st. Warszawy, ul. Ciołka 10A,
Do Warszawiaków z terminami przed 22.04 proponuje wysłać zapytania mailowe, ja otrzymałem odpowiedź po godzinie (!!!)
Marcin na jaki adres mailowy pisałeś do nich?
Wniosek z 21.04., napisałam do GUP Kraków na Facebooku:

"Pani wniosek jeszcze nie został rozpatrzony. Aktualnie rozpatrujemy wnioski z tego dnia, więc niebawem powinna Pani otrzymać jakieś informacje."

No to czekamy dalej.
Warszawa: ja dostalem odpowiedz po godzinie również, pisałem na maila kancelaria.ciolka małpa up kropka warszawa kropka pl
A ja pisałam już w Warszawie 3 maile, tylko na Grochowską bo mam firmę na Pradze i do tej pory zero odpowiedzi, cisza.
Wniosek złożony 19.04, do dzisiaj nic - ani pieniędzy ani informacji
A z up w Bielsku-Białej ktoś dostał już mikropożyczkę, gdzie wniosek składał elektronicznie?
Jolu ja jestem z Bielska dzis dzwoniłam powiedzieli ze rozpatruja wnioski z 23 04 a półtorej tygodnia temu mi mówili ze rozpatruja z 22 dziwne
A czy jest jakiś czas w którym muszą rozpatrzYć wniosek
Dziękuję Renata za odpowiedź, ja składałam 27.04 i dalej nic, nie mówiąc że nie da się tam dodzwonić
23.04 wniosek złożony prze epuap, dzisiaj tj. 25.05 dostałem pieniadze na konto - Gliwice
Warszawa. Wniosek złożony elektronicznie w dniu 20.04.2020. Do dzisiaj kompletna cisza i brak pieniędzy.
04.05 - wysłany pierwszy mail do PUP. Brak odpowiedzi
16.05 - wysłany drugi mail do PUP. Brak odpowiedzi
25.05 - wysłany trzeci mail do PUP. Brak odpowiedzi.
Dodam, że wszystkie maile wysłane do PUP na Grochowskiej - mam firmę zarejestrowaną w Wawrze, więc tam podlegam.
Do tego liczne próby kontaktu telefonicznego, dwie rozmowy z Ministerstwem Rozwoju.
Wszystko bezskuteczne. Czekam już prawie 1,5 miesiąca - odechciewa się wszystkiego.
Aleksander, a kontaktował się z Tobą ktoś z up, czy tylko wysłałeś wniosek i dostałeś dziś pieniądze?
Orientuje się ktoś jak sprawa wygląda we Wrocławiu?
Wrocław, wniosek złożony elektronicznie 27 kwietnia - do dziś cisza....
Skrót informacji ze strony GUP Kraków:
"od 1 kwietnia do 22 maja rozpatrzyliśmy 10238 wniosków"
"do Grodzkiego Urzędu w Krakowie wpłynęło w sumie aż 49233 wniosków"
"Aktualnie rozpatrujemy wnioski z 21-23 kwietnia"
:(
Łódzkie.Taka ciekawostka. 2 sąsiadujące ze sobą powiaty w jednym województwie. Różne PUP-y były więc właściwe. Różne daty składania wniosków (daty składania wniosków mocno się różniły). Jedyna rzecz zbieżna pomiędzy wnioskami to identyczne PKD. Wszyscy wykonywali tę samą działalność gospodarczą. I wszyscy właśnie dostali kasę na konto....tego samego dnia. Takie info dziś dostałem od 2 kolegów.
A jakie to pkd konkretnie?
Wniosek złożony elektronicznie 28 kwietnia do PUP w Kłodzku. Umowa podpisana 21 maja, dziś przyszedł przelew na konto.
Jak wygląda sytuacja w Poznaniu?
Smutny - W Poznaniu według google 12 stopni i zachmurzenie duże - może ktoś potwierdzić?
Gdańsk rozpatruje wnioski dzisiaj z 27 i 28 kwietnia, zarówno pożyczka jak i dofinansowanie, powiedzieli żeby patrzeć na konto, kasa pierw na koncie potem umowy
W Warszawie są rozpatrywane wnioski z 22-23 kwietnia- informacja potiwerdzona w UP. Pytanie ile wniosków dziennie urzad ejst w stanie obsluzyc? 200?300?
Witam..
Radom
Wniosek złożony 27 kwietnia. Po skontaktowaniu sie z PUP dn.22.05 informacja , że wniosek nie został rozpatrzony.
Info od pracownika PUP "wnioski elektronicznie idą dużo wolniej od papierowych(...) od nie dawna nie idą już chronologicznie.
Nic tylko się cieszyć z naszego kochanego państwa.
Informacja z PUP Rzeszów. Pracownicy Urzędu nie udzielą informacji z jakiego dnia rozpoznawane są wnioski, bo cyt. nie kontrolują pracy pozostałych pracowników, a dla mnie jako przedsiębiorcy to nic nie zmieni- brak słów. Wnioski elektroniczne rozpoznawane dłużej niż papierowe, a podobno miało być na odwrót. Urzędy Pracy jak zawsze "w formie".
Przedsiebiorca - równo 2 tyg temu w tvp rzeszów mowili (12 maja) ze robia wnioski z 21 kwietnia :)
Mienelo 2 tyg a moj wniosek z 24 kwietnia lezy i kwiczy :D
Jak dla mnie to sciemniaja z tym z kiedy rozpatruja wnioski :)
Ciekawostka co do PUP Rzeszów koleżanka która złożyła 24 .04. papierowo mówiła mi w tamtym tygodniu, że dostała
Warszawa - Ciekawe, że rozpatrują 22/23 kwietnia - bo ja złożyłem 21 co prawda o 19.15 ale nadal jest to 21 i do dzisiaj nic.
Warszawa - u mnie z kolei wniosek złożóny 20.04 i też nic - ani pieniędzy ani jakiejś informacji - a podobno rozpatrują już z 24.04.... Ciekawe. Wysłałam dwa maile do PUP ale bez odpowiedzi. Szkoda słów.
U mnie identyczna sytuacja - wniosek elektroniczny 20.04, Warszawa- do dzisiaj cisza w temacie
Warszawa - a próbował ktoś dzwonić na ten numer? to numer do kierownika działu zajmującego się tymi sprawami. ja się dodzwoniłem wczoraj i mi powiedzieli, że rozpatrują z 21/22 kwietnia (22) 877-73-15 - jeśli się ktoś dodzwoni to dajcie znać jakie info Wam powiedzą.
U mnie nadal głucha cisza (wniosek z 21.04 Warszawa) - wczoraj wysłałem maila z zapytaniem do UP. Cisza...
Patlow - jeżeli się dodzwonisz jeszcze raz, to powiedz najpierw, że wniosek złożyłeś jakieś 3 - 4 dni później niż w rzeczywistości, jeżeli wtedy poda Ci, że inne daty rozpatrują to powiedz, że się pomyliłeś i że jednak złożyłeś tego i tego dnia - zobaczymy czy daty wymyślają na poczekaniu
Wysłałam maila do PUP w Warszawie w dniu 22.05 (mój wniosek złożony 20.04)
Dziś przyszła odpowiedż:
Dzień dobry,
Wniosek został przekazany do rozpatrzenia. Rozpatrywane są właśnie wnioski z 20-21.04. W dniu dzisiejszym powinna zostać przesłana umowa oraz decyzja

Z poważaniem

Pośrednik pracy - stażysta
Centrum Aktywizacji Zawodowej

Urząd Pracy m.st. Warszawy, ul. Ciołka 10A, 01-402 Warszawa. Fax +48 22 837 33 40
Mam wrażenie, że każdemu w tej Warszawie piszą coś innego - dostosowują daty do klienta. Straszne.
No to mamy dzisiaj rozstrzał dat od 20.04 do 24.04 :)
Założę się, że zaraz pojawi się ktoś kto składał wniosek przed 20.04 i nadal czeka na rozpatrzenie. Widząc w jakim tempie to idzie to absolutnie nawet w najmniejszym stopniu nie dziwią mnie strajki przedsiębiorców. Jeśli tak dalej pójdzie to chyba i ja dołączę, niestety już z perspektywy bezrobotnego...
Ma Pan absolutną rację :) Ja czekam od 18 kwietnia.... Wczoraj, po licznych mailach dostałem odpowiedź, że wnioski są rozpatrywane i mam czekać w tym tygodniu na odpowiedź. Tylko tyle. No to czekam. Już 1,5 miesiąca.
A myślałam, że jestem jedyna, która czeka... Trafiłam dzisiaj na to forum - ja także złożyłam wniosek w Warszawie, elektronicznie w dniu 20.04. Próbowałam 4-krotnie skontaktować się mailowo z PUP (o telefonach nie wspomnę - bez szans). Dzisiaj dostałam odpowiedź, że mam czekać, że wniosków jest bardzo dużo i że do końca maja "powinnam" dostać decyzję. Tak - decyzję - a nie pieniądze. Czyli, jak dobrze pójdzie 1,5 miesiąca. To ta ekspresowa pomoc, o której mówią w telewizji? Aha..... Jakoś ZUS się uporał z postojowym - czekałam 11 dni na wypłatę. Rozumiem - dużo przedsiębiorców, masa wniosków - ale jak można trąbić jak to na pożyczkę czeka się kilka dni, podczas kiedy są to już długie tygodnie. Osobiście znam kilka osób, które się nie doczekały i ich firmy są już zamknięte....
Warszawa -wniosek z 21 kwietnia - podobnie jak u osób powyżej - głucha cisza.
Ostatni wpływ na konto 12 lutego. Dzisiaj wypowiedzenie samochodu bo nie miałem za co rat zapłacić (a wniosek do leasingodawcy złożony, tylko bez odpowiedzi do dzisiaj). Jak zawsze w naszym kraju - dużo gadania, mało pomocy
Poznań - złożyłam wniosek elektronicznie 22.04., do dzisiaj brak pieniędzy i decyzji, cisza. Ale udało mi się dziś jakimś cudem dodzwonić do poznańskiego PUP - dostałam informację, że aktualnie rozpatrują wnioski z 21.04.. ciekawe, czy to prawda..
Nie zdążą przeprocesować wniosków o pożyczkę, a dojdą im wnioski o umorzenie...

"Komentarz 223: ~krk | 2020-05-25 20:18:17 | 188.***.***.146
Skrót informacji ze strony GUP Kraków:
"od 1 kwietnia do 22 maja rozpatrzyliśmy 10238 wniosków"
"do Grodzkiego Urzędu w Krakowie wpłynęło w sumie aż 49233 wniosków"
"Aktualnie rozpatrujemy wnioski z 21-23 kwietnia"

Czyli prawie 1/5 wniosków zajęło 38 dni roboczych, więc utrzymując takie średnie tempo, dojście do tych 5tys. zajmie kolejnych 8 miesięcy... :O
Od 1/04 na pewno usprawnili pracę i średnie tempo jest pewnie większe, ale te liczby i tak są zatrważające. Plus dojdą te wnioski o umorzenie...
W Warszawie mają jedną formatkę odpowiedzi, no ale wczoraj był 22 dzisiaj już 23

Dzień dobry,

Wniosek oczekuje na rozpatrzenie. W najbliższych dniach trafi do oceniającego. Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rozpatrzenie wydłuża się. Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się z Państwem drogą emaliową, celem przesłania aktualnej umowy lub/i brakujących załączników. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Obecnie rozpatrujemy wnioski z 23 kwietnia .

Z poważaniem
Maria / Warszawa : niech zgadne, osoba ktora Ci odpisala na maila ma na imie Monika?

Dzień dobry,

Jeszcze kilka wniosków zostało J, w dniu dzisiejszym powinna zostać wysłana umowa i decyzja.

Z poważaniem
Patlow - dokładnie tak! i nazwisko na N....
Tak Monika. Wyślę później z innego maila zapytanie, z informacją że składałem wniosek 28 kwietnia, ciekawe jaką wtedy datę mi wpiszą w formatkę :)
Robią z ludzi idiotów...
żałosne to, ciekawe czy się doczekamy... znam takich, którzy się nie doczekali i musieli zamknąć firmy,.
Moja mama tydzień temu zamknęła firmę po 35 latach.
Nie doczekała się na pożyczkę 5000, która miała jej pomóc opłacić stałe koszty.
Firma nieduża, oszczędności niewielkie - starczyło na 2 miesiące, ale jednak 35 lat na rynku....
Od tygodnia mama przebywa w szpitalu, początki depresji.
Pieniądze nadal nie doszły, ale jak dotrą - będziemy odsyłać. Nic już nie chcemy od tego państwa.
Piotr - wstrząsające co piszesz.... Ja już nie liczę, że się doczekam na te marne 5.000.... A najgorsza jest bezsilność. Nie wiadomo do kogo pójść po pomoc i wsparcie...
Warszawa - u mnie podobnie. Wniosek z 20.04 i dzisiaj mail od p.Moniki N - dokładnie tej samej treści co u innych.
Może mieli tak dość zapytań, że ustalwili automat o imieniu Monika do udzielania odpowiedzi.... Dno i wodorosty to wszystko.
Wniosek złożony 24.04.2020 dziś wpływ na konto bez żadnej informacji wcześniej.
Witam ja złożyłem 30 kwietnia w PUP w Radomiu dzis dostałem pismo że wniosek został negatywnie rozpatrzony z uwagi iż nabór wniosków na w/w formę został zakończony 29.04.2020. Czyli już mi się nie należy czy od nowa skladać ? do PUP się dodzwonić nie idze, jakaś żenada.
Piotr, złożyłeś zły wniosek - o dofinansowania (termin składania do 29.04), a nie o mikropożyczkę
Witam, czekam dalej żadnej odpowiedzi oczywiście pieniędzo także nie zostały do mnie wysłane. Mówię o urzędzie w pruszkowie. Tylko jak to ma iść szybciej jak PUP w pruszkowie pracuje od 8:30 do 14:00. Brawo samorządowcy - rekordziści w spożyciu kaw i herbat.
Dostałem odpowiedź z UP:

Dzień dobry,

Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rejestrację oraz rozpatrzenie wniosku wydłuża się. Wnioski są rozpatrywane wg. kolejności zgłoszeń, natomiast czas rozpatrzenia konkretnego wniosku jest zależny od poprawności jego złożenia i wyjaśniania ewentualnych wątpliwości między Urzędem, a Wnioskodawcą. Dlatego nie ma możliwości oszacowania, jak długo będzie Pan oczekiwać na rozpatrzenie wniosku.

Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się z Państwem celem przesłania aktualnej umowy lub/i brakujących załączników. Kontakt ze strony pracownika Urzędu będzie również w przypadku błędów lub wątpliwości. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Obecnie w rozpatrywaniu są wnioski w dni 20-23 kwietnia.

Prosimy o oczekiwanie na kontakt ze strony osoby rozpatrującej wniosek.

Cyrk na kółkach...
@przedsiębiorca - gdzie to ? Warszawa?
Tak, Warszawa. Przynajmniej szablon wysyłanej wiadomości zmienili :) Śmieję się teraz, ale uwierzcie że to śmiech przez łzy...
Ja składałam w Warszawie 21.04, po telefonie do UP, na drugi dzień tj. 22.05 dostałam pozytywną decyzję, ale kasy wciąż brak, czekam
@wawa a do ktorego urzędu dzwoniłaś? na Grochowskiej czy na Ciołka?
Czy ktoś z Warszawy, kto składał wniosek 27.04, dostał już?
Witam ponownie !
PUP Radom / filia
Po ponownym kontakcie zostałem oddelegowany do swojej fili urzędupracy. Przypomniałem , że wniosek został złożony 27.04. Otrzymałem odpowiedź , że do końca tygodnia powinny być pieniądze.
Dla informacji, ode mnie otrzymali wniosek 29.04.2020 r. na dzień dzisiejszy tj. 27.05.2020 r. ZERO, PUP Rzeszów
24.04 wniosek wysłany i do dziś zero odzewu. PUP Bielsko-Biała.
Polecam kontakt z PUP, u klienta okazało się, że jest błąd - niby próbowali dzwonić, ale się nie dodzwonili - i cisza, prawnik podobno próbuje przygotować jakąś odpowiedź na błędny wniosek, a po kontakcie telefonicznym okazało się, że trzeba pierwszy wniosek wycofać i wysłać kolejny i teraz znów czekać koło miesiąca na rozpatrzenie.
Ktoś z Warszawy ma jakieś wieści w dniu dzisiejszym ?
Patlow, na TVN Warszawa piszą o pijanym kierowcy który uciekając przejechał po nodze policjantowi, pozatym wypadek na s7 i korki od strony Łomianek. Poza tym 18 stopni i słonecznie.
Jednak ludzie to debile....

Trzeba byc totalnym idiota, zeby cos takiego napisac ...
Patlow, na TVN Warszawa piszą o pijanym kierowcy który uciekając przejechał po nodze policjantowi, pozatym wypadek na s7 i korki od strony Łomianek. Poza tym 18 stopni i słonecznie.
Jak dla mnie osoba powyżej napisała wieści z Warszawy, tak więc nie wiem skąd Twoje obrażanie innych skowron
@patlow do komentarza 268 dzwoniłam pod numer 22 836 83 28 (trzeba mieć chwilę cierpliwości), i faktycznie poskutkowało, wczoraj dostałam przelew na konto
@wawa - dziękuję, dodzwoniłem się faktycznie, dziwili sie skąd mam ten numer - powiedział mi Pan, który odebrał (poprosił o NIP) i powiedział, że jest wniosek rozpatrywany - że na dniach ktoś skontaktuje się ze mną mailowo.
No to super, u mnie też odebrał Pan i zadziałało błyskawicznie, bądź dobrej myśli:-) A numer znalazłam gdzieś na ich stronie i na forum dot.mikropożyczki
Wrocław, 26.04.2020 składany wniosek elektronicznie, dziś udało się dodzwonić, wniosek w trakcie realizacji, przelew przewidywany jest na pierwszy tydzień czerwca. Pozdrawiam
Kraków. Wniosek złożony 20 kwietnia. Do dzisiaj żadnej informacji lub wpłaty na konto.
Dodzwoniłem się do PUP w Warszawie , rozpatrują 23-kwietnia.Moje pismo dotarło 27 kwietnia. Około 5 czerwca mogę oczekiwać na informację.
@Tomek - ja tez w Warszawie, ja złożyłem 21 i jeszcze nie rozpatrzyli, więc oni jakieś bzdury gadają z tym z których dat rozpatrują :D
Patlow , napisz jak dostaniesz.
@Tomek, jak tylko dostane jakąkolwiek odpowiedź to dam znać.
A ja dostałam dziś wiadomość zwrotną z UP z Bielska-Białej
wniosek złożony 27.04 ma numer 8555 a na chwilę obecną rozpatrują 5500-5600 i że przewidywalny minimalny termin od złożenia wniosku to minimum 6 tygodni, także trzeba jeszcze poczekać....
Myślenice, wniosek złożony 30 kwietnia, ani pieniędzy ani informacji
Odpowiedź dziejsza z PUP Poznań :
Dzień dobry.

Odpowiadając na Pana zapytanie informuję, że Urząd dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej weryfikować wnioski o pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Niemniej jednak wnioski oceniamy wg kolejności wpływu – w tej chwili te złożone w dniu 21 kwietnia br.

Każdego dnia do Urzędu składanych jest ponad 2500 wniosków o pomoc.

Wiele z nich zawiera błędy i wymaga korekty, co wydłuża czas oczekiwania na pożyczkę.

Komunikat o wydłużonej ocenie zamieściliśmy na stronie internetowej Urzędu.

Dlatego tez nie możemy wskazać konkretnej daty rozpatrzenia Pana wniosku.

Pozdrawiam
Bielsko Biała. W sobotę dostałem maila z umowa z PUPu do wydrukowania, podpisania i złożenia w urzędzie. Zrobiłem wszystko jak trzeba. Na umowie zapis że środki zostaną przelane na konto do 2 dni roboczych.. zaraz mamy czwartek a przelewu brak. Czy u Was tak samo? Proszę o odpowiedz. Trzymajcie się w tych trudnych czasach
Toruń , wniosek złożony elektronicznie i załączone 2 umowy skan podpisanych fizycznie . Po upływie 2 dni kasa na koncie. Normalnie szok.
Kraków. Skurw....syny nie odbierają telefonów.
Ktoś mailował dzisiaj z urzędem pracy Warszawa? Wiadomo jaką informację dzisiaj podają? Dalej 23 rozpatrują czy dalej się cofają i 21-22?
22.04 złożony wniosek w Warszawie online. Do tej pory zero informacji jakiejkolwiek na ten temat. Nie wiem już co robić czy zamykać firmę i zacząć szukać innej roboty? Bo jak posiedzę jeszcze w trochę w domu to umrę z głodu, ta tarcza to jakaś kpina. Miała być szybka pomoc A to już się robi ponad miesiąc I tydzień... Jak tak dalej pójdzie to jak przyjdą pieniądze to pozostanie mi tylko odesłać im pieniądze, za tą wspaniałą I szybką pomoc bo zamknę działalność... Już dzisiaj nie mam za co kupić chleba i muszę pożyczać od znajomych pieniądze żeby przeżyć, DZIEKUJE CI POLSKO
Ja niestety nadal czekam, przypomnę wniosek z 21.04, Warszawa... Jedyne co na tę chwilę dostałem to mail z umową pożyczki, ale pieniędzy na koncie brak.
Warszawa - wniosek złożony 29 kwietnia. We wtorek 26.05 dostałam informację szablonową, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Przelewu póki co brak. A czy wiecie Państwo jaki jest teraz czas oczekiwania na postojowe z ZUS? Złożyłam 20 maja (za kwiecień) i zastanawiam się, czy będę czekać tyle co na mikropożyczkę (czyli nie wiadomo ile, bo mikropożyczki też jeszcze nie mam)....
Warszawa, wniosek z dnia 21.04, złożony elektronicznie.
Dzisiaj dostałem maila, że został rozpatrzony pozytywnie i mam czekać na środki. No to czekam - ciekawe ile.... oby krócej niż czas rozpatrywania wniosku (6 tygodni....)
Maria - chyba jesteś rekordzistka jeśli chodzi o czas rozpatrzenia, w jakiej formie składałaś wniosek?
Kraków czy ktoś 21-23 dostał jakąś informację albo cokolwiek. Na stronie jestże rozpatrują wnioski z tych dni.
Wniosek złożony 23/04 około godz. 20, Warszawa PRAGA (Grochowska), do dziś brak jakiegokolwiek odzewu.
Marcin - składałam wniosek przez Profil Zaufany, dokładnie 29 kwietnia.
Dodam jeszcze, że moja bliska znajoma złożyła papierowo też w Warszawie w dniu 04 maja i przedwczoraj otrzymała pieniądze (żadnej informacji wcześniej nie było - po prostu przelew).
Nie widzę tu żadnej logiki.....
A ja po raz kolejny dostałem identyczną odpowiedź mailową jak w piątek w zeszłym tygodniu, że aktualnie rozpatrują 23.04 :(... Ja składałem 24.04
Kraków, składałam elektronicznie 24 kwietnia i cisza. Dzwoniłam dwa razy do GUP, najpierw miała być informacja 25-26 maja. Dzwoniłam wczoraj, jakies info ma być 1-2 czerwca. Paranoja
Ja składałam w Krakowie elektronicznie 21.04. i nadal cisza.
Warszawa. Wniosek złożony 26 kwietnia elektronicznie, do dnia dzisiejszego cieszą.
Warszawa 22 kwietnia. Do dziś cisza. Telefon ciągle zajęty, na żadnego maila nie odpowiedzieli.
Warszawa - wniosek złożony 20.04, wczoraj (po wcześniej wysłanym mailu - w dniu 25.06) dostałam informację, że wniosek rozpatrzony pozytywnie i mam czekać na przelew
Niestety samorząd w Warszawie prawdopodobnie specjalnie tak pracuje oskarżając rząd który z wypłata nie ma nic wspólnego. Brawo Panie Trzaskowski ale nie tedy droga. Ja czekam już 6 tygodni wciąż cisza.
Maria ja wniosek o postojowe złożyłem 5 maja, pieniądze dostałem 15 maja. Z postojowym nie ma takich problemów bo nie odpowiadają za nie samorządy wiec chyba bez obaw on ale wszystko może się zmienić. Powodzenia dla wszystkich
Zbyszku, dziękuję. 10 dni to sensowny termin wypłaty świadczenia :) Zatem pozostaje spokojnie czekać. Powodzenia wszystkim - może i my się doczekamy....
Mariusz, ja bym poszedł dalej - to wina Tuska, już dawno temu razem z Putinem jak wspólnie sadzili sosnę w Smoleńsku, rozmyślali jakby to podczas pandemii w 2020, spowolnić wypłaty mikropożyczek realizowanych przez urząd pracy w Warszawie
Hejo
PUP - ZIELONA Góra
składałem elektronicznie 28.04.2020
dziś jest 28.05 - równo miesiąc i cisza :-((((((
Pup Aleksandrów Kujawski - wniosek papierowy wysłany 27.04 - dziś 28.05 wpłynęły pieniądze.
Warszawa, wniosek złożony elektronicznie w dniu 20.04.
W dniu 25.05 dostałam maila z PUP, że wniosek został pozytywnie rozpatrzony.
Dziś 29.05 - pieniędzy na razie brak....
Warszawa, wniosek złożony papierowo przez pocztę w dniu 28.04
W dniu 11.05 miałam już pieniądze na koncie - tak dla Waszej informacji.
Współczuję wszystkim, którzy nadal czekają - nie ma logiki w kolejności rozpatrywania tych dokumentów, jak widzę.... Powodzenia!
Proszę o informację, od której daty trzeba liczyć 3 miesiące utrzymania dg, by złożyć potem wniosek o umorzenie w ciągu 14 dni po tych 3 m-cach?
Od daty złożenia wnisku czy od daty wpływu pożyczki na nasz rachunek bankowy?

Wniosek złożono na początku maja, pieniądze jeszcze nie wpłynęły...
W treści pisma nadesłanego z PUP jest informacja, że liczą się 3 miesiące od daty wpływu środków na konto
317

bardzo dziękuję za info :)
Wniosek złożony elektronicznie. Pieniądze na koncie, urząd po kilku dniach pocztą tradycyjną przesyła decyzję i 1 egzemplarz podpisanej umowy. Rozumiem, że już nie musimy podpisywać jej ręcznie i odsyłać do PUP, bo została przez nas podpisana elektronicznie?
Wniosek wysłany elektronicznie 03.05 wieczorem, 26.05 przelew na konto, żadnej informacji, żadnej decyzji, po prostu przelew na konto - Olsztyn
Dodzwoniłem się do PUP Warszawa godz. 8:30, dzisiaj rozpatrują wnioski z 22/23 kwietnia. Może w przyszłym tygodniu będą rozpatrywali z 24 kwietnia. Sam składałem 24 kwietnia około 15:30. Wypłata miała być błyskawiczna. Ręce opadają, zaraz mi te pieniądze nie będą już potrzebne.
RadJ - niestety oni w Warszawie te wnioski z terminu 22/23.04 rozpatrują już od tygodnia, więc mam obawy, że te z 24.04 będą rozpatrywane za jakiś tydzień.... Jesteśmy w takiej samej sytuacji - mój wniosek też był złożony w dniu 24.04 i do dzisiaj cisza w eterze. Ani decyzji, ani pieniędzy. Zastanawiam się, czy jest jeszcze sens na nie czekać, czy zamykać działalność. Serio - koszty zabijają, pomoc jest niezbędna. Ale taka ekspresowa a nie ciągnąca się miesiącami (za chwilę będą 2 miesiące....)
Złożyłam listownie 24 kwietnia i cisza. PUP Olsztyn. We wtorek dzwoniłam to powiedzieli,że rozpatrują 27-29 więc może na dniach dostanę.
Ostatnio w radio usłyszałem, że w Warszawie oddelegowanych zostało dodatkowych 150 urzędników do weryfikacji wniosków - przeliczyłem sobie to dokładnie i wyszło mi, że przy ~14-15k rozpatrzonych wniosków na (117k złożonych) na jednego urzędnika wychodzi ok 90 wniosków - jest to ilość wniosków, które taki urzędnik zrobił od początku rozpatrywania tych wniosków - moim zdaniem żenująco niski. Kawka, herbatka, opowieści o wczasach córki z zięciem i dopiero trochę roboty ale nie za dużo bo zaraz obiadek.
Pisałam kilka postów wcześniej.
Warszawa, wniosek z dnia 20.04
Dziś dostałam pożyczkę 5.000 - od dnia kiedy otrzymałam decyzję, czekałam 3 dni.
Warszawa, wniosek z dnia 20.04 złożony elektronicznie.
Dzisiaj wpływ na konto.
Uffffff..........
Wrocław, wniosek złożony 27.04 elektronicznie. Do dzisiaj cisza.
Warszawa, wiadomość z PUP z dzisiaj:
Wniosek oczekuje na rozpatrzenie. W najbliższych dniach trafi do oceniającego. Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rozpatrzenie wydłuża się. Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się z Państwem drogą emaliową, celem przesłania aktualnej umowy lub/i brakujących załączników. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Obecnie rozpatrujemy wnioski tylko z 23 kwietnia .
Kraków - - wniosek złożony 21.04 nadal cisza. Moja znajoma składała 22.04 i w zeszlym tygodniu dostala przelew, znajomy składał 20.04 i dostał informacje o błędnie wypełnionym wniosku. Złożył go ponownie na początku tygodnia i też mówi że cisza...
Kraków z 21.04. dzis dostałam maila że mam dosłać oświadczenie i dziś ma być przygotowana umowa. Ciekawe.
Właśnie przed chwilą dostałem przelew. Wniosek wypełniony 21.04 internetowo, Warszawa.
@kicia - jak to rozpatrują "tylko z 23.04"? Mój wniosek złożyłem 22.04 dokładnie o 15:35 i żadnej informacji. Zero jakiegokolwiek kontaktu czy jest źle. Kasy oczywiście nie ma... Znajomy również składał tego samego dnia i również "ni widu ni słychu". Te ich komunikaty można zlewać ciepłym moczem, gdyż dopasowują je do piszącego.
@ Wiktoria - z jakiego e-maila wysłali wiadomość? Czy na portalu praca gov pl tez cos dostałaś?
@wnerwiony - też mam wrażenie, że bałagan panuje straszny w tych PUP.... Podobno 23.04 było złożonych najwięcej wniosków i urząd utknął na tej dacie. Ale czy to prawda - nie wiem? Ile osób, tyle komunikatów i tyle opini.... jedni złożyli później i już dostali, drudzy czekają już któryś tydzień.... zero zasad....
Każdemu chyba podają, że rozpatrują aktualnie dzień wcześniej niż składał wniosek.
Warszawa - ja zlozylem 21.04 i nadal nic... zero informacji... jak sie dodzwonilem to powiedzieli, ze za kilka dni sie do mnie odezwa. Czy ktos kto zlozyl 20/21 kwietnia nadal czeka?
Zielona Góra wniosek złożony 06.05.2020r. Do dzisiaj tj. 29.05.2020r. brak informacji o umowie na profilu użytkownika, brak pieniędzy na rachunku. Z informacji medialnych: Nabór wniosków na mikropożyczki trwał od 02.04.2020 r. W dniu 29.04.2020r było złożonych w PUP Zielona Góra 1300 wniosków a wypłaconych 120 wniosków. W dniu 11.05.2020r. w PUP było już około 7000 tys wniosków.
Warszawa, złożone 24.04 online, dzisiaj info, że przyznane, czekam na kase :)
Warszawa, ja złożyłem wniosek 20.04 popołudniu, moja żona 20.04 rano, obydwa rozpatrzone, żony 26.05 i następnego dnia przelew, mój 29.05 na kasa pewnie na początku tygodnia. Czas pomiędzy złożeniem wniosków 3 godziny, a ich rozpatrzenia 3 dni - więc różnie w pup podchodzą.
Ala- to w pup Zielona Góra jest zarejestrowanych aż 7 milionów firm o.O? A Trzaskowski płacze że Warszawa ma 400 tysięcy.
Ja złożyłam w Warszawie 23.04 i cisza.
@Aaaaa jak dostaniesz jakas decyzje to daj znac ok?
Green, o której godzinie składałeś? ja 24.04 8:14 i cisza
GDAŃSK. Złożony wniosek elektronicznie 04.05 do dziś 4 tyg minęły i zero na koncie i zero odezwy. Wnioski powinny być rozpatrywane z automatu przez system informatyczny jak w Niemczech. Chory kraj. Zawalili ludzi w urzędach i jadą po włodażach miast. Dość tej Kaczki.
WROCŁAW
26.04. wniosek on-line
29.05. kasa na rachunku

PS. Dajcie urzędnikom pracować i nie zawracajcie im "gitary" bo przez takich jak wy wszystko dłużej trwa ;-)
Patlow, dam znać, oczywiście.
@Aaaaa dzieki !:)
Złożyłem wniosek o mikropożyczkę drogą online, na pracagovpl według instrukcji z Youtube'a. UP Oświęcim. Minął już miesiąc i nic. Mogłem się walnąć we wniosku. Jak mogę sprawdzić, co się dzieje z moim wnioskiem? Czy odrzucony z przyczyn formalnych, czy procesowany czy co? W skrzynce odbiorczej pusto.No infolinii której numer jest jak wchodzę na swój profil nie mają dostępu do takich informacji. Pomóżcie!
@Olotkaczyk logujesz się na praca_gov_pl i klikasz zakładkę sprawy, tam masz informacje odnośnie twojego wniosku. UJeśli został odrzucony już czeka na korektę, będzie taka informacja.
W Krakowie zlozone 11 .04 i do dzis cisza
@Olotkaczyk - logujesz się przy pomocy profilu zaufanego, tak jak przy składaniu wniosku
@sdfdsfsdf
No, wchodzę na tę zakładkę "Sprawy" i tam jest tylko informacja, że wniosek złożony miesiąc temu. Żadnych komentarzy zwrotnych.
@Olotkaczyk - ja zlozylem w Warszawie 21.04 - mam dokladnie tak jak Ty - to pewnie znaczy, ze sie jeszcze za ten wniosek nie wzieli
Witajcie , wniosek złożony elektronicznie 23-04 w UP Warszawa dokładnie o godzinie 22;01 , dzis czyli 30 -05 otrzymałem odpowiedz ma maila że pożyczka została przyznana -dokładnie o 14;33, nazwisko mam na B , na portal gov nic nie przyszło , być może coś wpłynie , napisane ze wypłata w ciągu 2 dni , w mailu info zeby nie odsyłać umowy , pozostaje Mi tylko trzymać za tych kciuki którzy nadal czekają , pozdrawiam
@wobu1982 Dostałeś maila na adres mailowy jaki podałeś rejestrując się na GovPraca?
[Warszawa] złożyłem wniosek 2 maja, jak na razie brak informacji na portalu albo pieniędzy na koncie. Natomiast moją uwagę zwróciło coś innego. Gdy zalogowałem się na swoje konto w praca_gov_pl i wyświetliłem swoje sprawy to ku mojemu zdziwieniu adresatem tego wniosku był Urząd pracy przy ulicy Grochowskiej gdzie prawidłowym ze względu na moje miejsce prowadzenia działalności jest ten na Ciołka. W zasadzie z tego co pamiętam to podczas wypełniania wniosku online Urząd docelowy wybiera się z rozwijanej listy gdzie do wyboru jest tylko jeden "Urząd Pracy Miasta Stołecznego Warszawy" i tyle. Czy ktoś z szanownych forumowiczów też zwrócił na to uwagę. Bo nie wiem czy dzwonić i to wyjaśniać (i czy jest co wyjaśniać) :/
Tak zauwazylem, dostalem informacje od ksiegowej ze nie bedzie z tym problemu przy ewentualnej wyplacie. Ja skladalem wniosek 28. 04, wydaje mi sie ze jeszcze trzeba minimum tydzien poczekac na wyplate, na innych forach ludzie informowali o wyplacie pozyczki, gdzie skladali wniosek ok23-24 kwietnia. Pozdrawam
Wydaje się, że Urzędnicy rozpatrują wnioski w losowej kolejności, bo pojawiają się osoby, które składały 23 czy 24 kwietnia i już otrzymały decyzję lub wypłatę, ale nadal są osoby które składały wnioski 20, 21 lub 22 kwietnia i nadal nie otrzymały żadnej informacji z UP.

Ja składałem 23 kwietnia o godz. 18:54 i do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Wniosek trafił do UP przy Grochowskiej choć działalność mam zarejestrowana na Woli.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim oczekującym wytrwałości.
Olotkaczyk - tak pod ten sam
U mnie to samo, działalność Wilanów, a urząd do którego trafiło na praca gov to Grochowska...
UP Grochowska - u wszystkich... bo tam jest dzial ktory sie zajmuje przyznawaniem tych pozyczek.

Ja zlozylem 21.04 o 19.15 w Warszawie, do dzisiaj nic. - elektronicznie
Wrocław - czekam około 3 tygodni i cisza.
@ Patlow,

Powinieneś dostać przelew w tym tygodniu. Ja składałem wniosek tego samego dnia, ale o 8 rano, więc pewnie dziś/jutro dojdą do Twojego wniosku, zaakceptują (od przesłania maila z umową do przelewu mijają 2-3 dni)
Ostatnio czytałem, że sprawdzenie jednego wniosku zajmuje Urzędnikowi 30 minut, nie wnikam czy te wartości są prawdziwe, ale wiem jedno. Mam znajomego, który prowadzi firmę w Niemczech. Tam praktycznie dzień po ogłoszeniu pomocy dla przedsiębiorców dostał przelew, tak jak wszyscy którzy kwalifikowali się do pomocy. U nas jak zwykle, masa wniosków i podania do wniosków...Chyba tylko po to, aby tworzyć miejsca pracy w urzędach
@Shock (333) - na praca gov pl nic nie mam, wiadomosc dostalam z maila srebniak[at]gupkrakow[dot]pl
@Przedsiębiorca - dzięki za informację , a powiedz mi jeszcze, kiedy dostałeś decyzję?

Niestety my jesteśmy daleko za murzynami jeśli o takie sprawy chodzi.

Jeszcze raz dzięki i będę informował jak się coś ruszy.
Decyzję dostałem 27.05 a 29.05 przed końcem dnia otrzymałem przelew. Kilka dni wcześniej wysłałem zapytanie drogą mailową o status wniosku. Może to spowodowało przyspieszenie akceptacji? Chciałbym wiedzieć, ale po przeczytaniu setek postów tutaj wydaje mi się, że nie ma co doszukiwać się jakiejkolwiek logiki i schematu działania.
Dostał ktoś już odpowiedź, że w Warszawie zaczynają rozpatrywać wnioski mikropożyczkowe z 24 kwietnia?
UP w Warszawie, skladalem wniosek 27 w godzinach porannych, jak myslicie ile mozemy jeszcze poczekac?
Wniosek złożony listownie 27 kwietnia dziś pieniądze na koncie. PUP Olsztyn
WARSZAWA - ja właśnie 5 minut temu dostałem odpowiedź - dostałem umowę podpisaną przez UP i pięniądze w przeciągu 2 dni podobno. Kasy jeszcze nie mam ale odpowiedź już jest. Wniosek złożyłem 21.04 o 19.15

Życzę cierpliwości i powodzenia wszystkim co jeszcze czekają.
U mnie to samo, dzisiaj rano umowa i pozytywne rozpatrzenie wniosku. Czekam na przelew. (Warszawa 22.04)
Witam
Czy ktoś wie co się dzieje w Poznaniu . Złożyłam wniosek 4.5 i nic
Czy ktoś z Was składał w Wawie - Grochowska 24go i już dostał info ? U mnie cisza niestety. Strasznie dokujące jest to czekanie :(
BIELSKO BIAŁA -to są jakieś jaja oni w zeszłym tygodniu rozpatrywali 23-24 dzwoniłam dwa razy i dziś taka sama odpowiedz 24.04 ,przecież przy takim tempie to nie wiem kiedy się doczekam za dwa tygodnie wniosek złozony 28.04
PUPa Warszawska dzisiaj nie odpisuje na maile, przynajmniej moje. Ma ktoś info jaką datę wkleja dzisiaj automat?
@Max - ja składałam także 24.04 rano.
Napisałam w ubiegłym tygodniu w środę do PUP w Warszawie i dostałam informację, że aktualnie są rozpatrywane wnioski z 22-23.04 i że w okolicach 6-8 czerwca powinna być przesłana informacja odnośnie rozpatrzenia wniosku z dnia 24.04. Jeśli będzie pozytywna, wówczas czas wypłąty wynosi 2-3 dni.
Realnie więc patrząc - środki powinny być w okolicach 12 czerwca.
Przypominam, że kryzys mamy od marca..... A więc jakby nie liczył prawie 3.5 miesiąca czekania na pomoc.....
Łódź. Wniosek 24.04 do tej pory cisza
Warszawa wniosek elektroniczny 21.04, umowa na mail 28.05, przelew dziś 01.06
Witam, opieszałość PUP porażająca, a i tak urzędnicy skarżą się na przepracowanie. Wszystko zależy od urzędu.
PUP Tarnowskie Góry wniosek złożony 28.04.20 - wypłata 28.05.20 - bez wizyty w PUP
PUP Lubliniec wniosek złożony 27.04.20 - i cisza
życzę wszystkim spokoju, bo ręce opadają - w całej sytuacji związanej z COVID-19 z żalem należy stwierdzić, że to My jesteśmy dla urzędników, a powinno być odwrotnie
Złożyłem elektronicznie w PUP Warszawa 24.04.2020 około 15:30, dzisiaj wpłynęły pieniądze na konto.
~Radek - bez żadnej informacji, na mailu czy portalu?
Witam, złożyłam rano 22.04. PUP Warszawa, przez portal praca-gov-pl i dalej cisza.... na bieżące koszty... taaa....
(Między ciszą, a ciszą...sprawy się kołyszą...póki nie przeminą..)
Wniosek złożony online 4 maja we Wroclawiu, do dzisiaj cisza.
Rozmowa z Pup Rzeszów w dniu dzisiejszym: kończymy rozpatrywać wnioski złożone 22 kwietnia. Dokładnie taką samą informację dostałam tydzień temu.
Gdańsk, wniosek złożony 01.05, do dziś cisza
Kochani powiedzcie mi czy osoba, artysta, który ma różne umowy o dzieło, każdą z inną firmą w zasadzie. Czy taka osoba może się ubiegać o mikropozyczke z banku?
@Wiktoria - dziękuję za odpowiedź.
Kraków - - Czy ktoś miał jakiś kontakt z osób które składały wnioski w okolicy 21.04? Ewentualnie ma ktoś kontakt z kimś z urzędu? (niestety żaden z podanych na stronie numerów nie jest osiągalny)
Ja też dostałam dziś umowę, wniosek złożony drogą elektroniczną 23.04. (Warszawa).
Wniosek złożony 28.04 Gdańsk do tej pory czekam! Brat składał w tym samym dniu i dostał 28.05.
Jestem w szoku, że PUP Rzeszów udzielił informacji. A czy czasem 13 maja nie rozpoznawali wniosków z tego samego dnia? Tempo pracy rzeszowskich urzędników z PUP jest zaskakujące.
@Shock spróbuj napisać do nich na FB, podając numer wniosku z praca gov pl i nip firmy. Możesz próbować jeszcze dzwonić na +48 12 686 82 34, to numer do tej pani, która napisała do mnie maila.
Oczywiście przelewu ani żadnej informacji poza tym mailem wciąż nie mam.
@Wiktoria - dziękuję za pomoc. Na pewno tak zrobię. To widzę, że nawet z zatwierdzonymi wnioskami mają problem, by wypłacać..
U mnie dalej cisza. Wniosek w Warszawie 22.04 i nic...
Pamiętam jak składałam wniosek, wpadłam na to 23.04 wieczorem, ale pomyślałam eee tam, wyślę jutro rano. Teraz się się okazuję, że przez tą decyzję PUPcia wypłaci CIPciusiowej pieniążki dwa tygodnie później :(...
Poznań- złożony 24.04, brak odpowiedzi.
...
Spieszę z info: wniosek PUP Rzeszów, otrzymał 29. kwietnia, wczoraj tj. 1. czerwca otrzymałem SMS z informacją o przyznaniu mikropożyczki wraz z numerem umowy i informacją, żę wniosek o umorzenie należy złożyć w ciągu 14 dni po upływie 3 miesięcy od dnia otrzymania środków na konto.
Do komentarza 394.

Nie chce nikogo demotywować ale właśnie odszukałem w historii połączeń mój pierwszy telefon do UP w Warszawie. Był wykonany 11 maja i trwał całe 45 sekund w czasie których zostałem poinformowany, że rozpatrują wnioski z 21 kwietnia. Jeżeli po prawie 4 tygodniach osoby które składały 22 i 23 kwietnia dalej nie mają żadnej informacji na temat swoich wniosków obawiam się, że osoby które składały wnioski końcem kwietnia być może na otrzymają decyzję na przełomie czerwca i lipca... Roku Pańskiego 2021...

Dziekuje Ci Polsko! Gdyby nie topniejące oszczędności i pomoc rodziców oraz znajomych mógłbym już zamieszkać na Centralnym...
Kraków wniosek składany 23. 04 dalej nic. Dzwoniłam do GUP powiedziano że wniosek rozpatrzony ale żadnej odpowiedzi ani przelewu. Hmmmm
Moja żona wczoraj w radiu słyszała informację, że w Poznaniu brakuje ludzi w PUPie i zrobili dopiero 19% wniosków, gdzie w innych miastach dobijają do 70 %. Także jeszcze sobie poczekamy...
Na stronie GUP Kraków ejst informacja z dzisiaj, że rozpatrują wnioski z 23-25 kwietnia. Przecież to kpina! Wnioski z 21 wciąż nie są rozpatrzone! Mój partner dziś się kontaktował z GUP, też składał 21 kwietnia i powiedzieli mu, że wniosek czeka na rozpatrzenie. To są jakieś żarty!
Te mikropożyczki to jakaś porażka. Pup nie daje sobie rady, półtora miesiąca czekam na rozpatrzenie wniosku I lipa. Dla porównania wczoraj złożyłem wniosek o kontynuację świadczenia postojowego w ZUS. I właśnie przyszedł przelew :)
Rzeszów 24 kwietnia wiosek internetowo
dzis 2 czerwca umowa do podpisania. Wiec czekam juz tylko na hajs :)
W dniu 29.05 tj zeszła sroda mail od PUP Poznań z informacją że rozpatrując wnioski z 21.04 i mają opóźnienie i nie wiedzą kiedy mój wniosek będzie rozpatrzony ... ja skladalem 24.04 elektronicznie PUP Poznań i do dzisiaj cisza..... proszę napisz ktokolwiek z Poznania kto złożył wniosek przed 24.04 czy już ma jakąkolwiek decyzję ..... pozdrawiam w tych trudnych czasach ....
To są jaja normalnie, wniosek z 22.04(nadal cisza), na stronie gup Kraków że rozpatruja wnioski z 23-25....co???
Pani napisała że mój wniosek jeszcze nie jest rozpatrzony.
Chyba zartuja sobie, po co w ogóle pisać na stronie głupoty i wprowadzac w błąd ludzi.
Miała to być błyskawiczna pomoc chyba, a wychodzi to na błyskawiczną zamknięcie firmy dramat kur...
Wrocław, wniosek złożony online 26.04, nadal cisza...
@warszawaGROCHOWSKA , wniosek złożony 21 kwietnia ok 11 godz. Cisza , cały czas.
Ma ktoś z kontakt bezpośredni do osób które się zajmują tylko pożyczkami?

Czy z tą pożyczką jest jak z YETI w Himalajach? :D
Gdańsk, wniosek złożony 01.05, nic się nie dzieje...
Ta pożyczka to jaja, wnioski rozpatrują jak mają ochotę. Złożyłem wniosek w Warszawie 22.04. O godzinie 22:30. Mój tata złożył wniosek 22.04 O godzinie 22:50. I jemu dzisiaj przyszedł e-mail z przyznaniem pożyczki. Nie ma reguły na te rozpatrywanie wniosków... porażka
@Dawid1937 dzwoniłam do up Warszawa 22 maja i poinformowali mnie, że rozpatruja wnioski z 22 kwietnia..Nie dostałeś żadnej informacji jeszcze? Ja skladałam 4 maja i czekam :(
A czy ktoś się orientuje z jakich dni rozpatrują wnioski o mikropożyczkę we Wrocławiu?
@Dawid1931 ja również składałem wniosek o pożyczkę 22.04 o 15:35 i żadnej informacji do tej pory. Znajomy, który składał tego samego dnia o 17:32 w zeszły piątek już miał pieniądze na koncie. Nie wiem jakim systemem rozpatrują wnioski, ale to jest porażka.
@Ann nie mam żadnej informacji do tej pory

@wnerwiony aż szkoda gadać... zero jakiejkolwiek uczciwości, kolejności
Wniosek składany 4/05 elektronicznie w pup Warszawa Grochowska

Do dzisiaj brak wypłaty
3 maile bez odpowiedzi

Moj kolega złożył dzień po mnie w tym samym PUP, przelew dostał tydzień temu

Dno, muł i wodorosty
@Dawid1931 dasz znać jak przyjdzie do Ciebie wiadomość o przyznaniu pożyczki?
Nie mam pojęcia gdzie tu logika. Sytuacja jest bezsensowna chociażby z tego względu ze składając 24.04 nie mam żadnej informacji zwrotnej, urząd odpisuje formułką. W międzyczasie dostaje informacje ze dwie osoby o których wiem , które złożyły w tym samym urzędzie 27.04 już maja wpłatę. Nigdzie się nie dowiesz czy wniosek pominęli, czy oczekuje, nikt nie udziela informacji. Czekam na głupi a rachunki rosną.
Do: xyz, ja składałam na Grochowskiej 23 kwietnia i też nie mam odp...
Dziś dostałam maila , że rozpatrują w Warszawie wnioski z 22 kwietnia . Według forum rozpatrują je od jakoś dwóch tygodni wiec jeśli składałam wniosek 24 kwietnia to jeszcze miesiąc to potrwa , masakra
Warszawa, składałam wniosek elektronicznie 24.04. Podobnie jak większość powyżej - także nie otrzymałam jeszcze żadnej informacji ani pieniędzy. Dziś napisałam do PUP (to mój drugi mail). Dostałam sztampową odpowiedź, że są rozpatrywane wnioski z 22.04. Dodam, że pierwszego maila wysłałam w dniu 26.05 i także otrzymałam odpowiedź, że są rozpatrywane wnioski z 22.04.... Czyli co, mija tydzień i znów rozpatrują te same wnioski? Nie wspominam o wyjątkach, czyli osobach, któe skłądały wniosek dużo później a już mają środki na kontach.... Gdzie sens, gdzie logika???
21.04. godz. 10:36 Warszawa wysłano PSZ-PKDG elektronicznie - brak decyzji, brak przelewu. Na email wysłany 01.06. brak odpowiedzi. Próba kontaktu telefonicznego do UP na Grochowskiej nierealna.
Dostałam informację od GUP Kraków, że mikropożyczka została przyznana w piątek 29.05. i mam oczekiwać na przelew, a czas oczekiwania na przelew to 2 dni robocze. Oczywiście przelewu wciąż nie mam. Wniosek z 21.04.
Wrocław:
- 30.04 - wniosek elektronicznie,
- 01.06 - pieniądze na koncie
Żadnych informacji: umowy, telefony, maila, brak informacji na praca.gov.pl
Takie czary ;)
@wnerwiony jasne, dam znać. Też bym prosił jeżeli dostał byś decyzję
Witam, wniosek składany 24.04 8:15, wczoraj na mailu umowy do podpisania, potem od razu potwierdzenie mailowe że otrzymali umowę, teraz czekam na pieniążki, żeby znowu rozkręcić interesik
PUP WARSZAWA - wniosek złożony elektronicznie 21.04 o 19.15 - dostałem decyzję 1.06 o 10.50 - przed chwilą dostałem przelew na konto (03.06)

Życzę powodzenia tym którzy nadal czekają.
Info z PUP Poznań - "Rozpatrujemy wnioski z 23.04.2020."
Ja składałem 24.04.2020. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu załatwią sprawę.
PUP Rzeszów, wniosek otrzymali 29. kwietnia, decyzja z SMS 1. czerwca, kasa na koncie 3. czerwca.
@IraKa
To gratuluję. Ja składałem 27.04, też elektronicznie. I wciąż czekam :)
27.04 złożony wniosek elektronicznie do UP Warszawa, 20 maja wysłałam pismo przez profil zaufany z zapytaniem co się dzieje. 1 czerwca wysłany mail na adres tarcza małpa up warszawa pl z pytaniem kiedy dostanę wypłatę. Cisza. Nikt nie dzwonił, żadnego maila. Wczoraj pod wieczór pieniądze na koncie.
Wniosek elektorniczny złozony 28.04 w Warszawie, 0 info o rozpatrywaniu ale własnie dostałem przelew z UP
Witam. Czy umowa z pieczątką starosty wysłana przez Pup na profil na praca. gov jest jednoczenie pozytywną decyzją? Bo ja już nie wiem otrzymałem taka umowę od Pup i dalej cisza.
Dziwne...z jednej strony informacje, że wnioski z 27 i 28.04 już pozytywnie rozpatrzone, z drugiej 23 i 24.04 nadal cisza.Ja składałam w nocy 23/24.04 i oczywiście nic...czy ktoś się spotkał z negatywnym rozpatrzeniem? może to oznacza , że z wnioskami coś nie tak? macie jakieś świeże info uzyskane z PUP W-wa? bo ja poddałam się po milionowym nieodebranym telefonie...;(
Poznań.- Porażka w poznaniu .Na dzień 26.4 rozpraszali wnioski z 21.4 a dziś 3.06 wnioski z 23.4. Takie tempo maja ze ślimak się by tym pochwalił . Tak państwo nam pomaga . Ja już krzyżyk na to położyłam . Jak człowiek sobie sam nie pomoże to państwo go na pewno dobije.
UP WAW:

Dzień dobry,

informuję, że aktualnie trwa rozpatrywanie wniosków złożonych w dniu 22 kwietnia oraz, że rozpoczęliśmy rozpatrywanie wniosków z 23 kwietnia br. Prosimy o oczekiwanie na kontakt ze strony osoby rozpatrującej wniosek.

Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rejestrację oraz rozpatrzenie wniosku wydłuża się. Wnioski są rozpatrywane wg. kolejności zgłoszeń, natomiast czas rozpatrzenia konkretnego wniosku jest zależny od poprawności jego złożenia i wyjaśniania ewentualnych wątpliwości między Urzędem, a Wnioskodawcą. Dlatego nie ma możliwości oszacowania, jak będzie dokładny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.

Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się celem uzyskania ewentualnych wyjaśnień oraz przesłania umowy lub/i brakujących załączników. Kontakt ze strony pracownika Urzędu będzie również w przypadku błędów lub wątpliwości.
Witam Ja składałam 28 kwietnia listownie do urny wczoraj 02. 06 zadzwonili uzupełnić dokumenty chodziło o umowę bo nie załączyłam
No jestem ciekawa ile czasu trwa przesłanie na konto
Pozdrawiam
Kraków GUP wniosek 23.04 dziś kasa na koncie. Wysyłałam wczoraj meila więc może to przyspieszyło.
GDAŃSK, wniosek złożony elektronicznie 01.05, pieniądze na koncie 02.06 na koniec dnia. Usiadłem właśnie przed kompem, zapłaciłem zaległe rachunki i dalej kasa świeci pustkami.. Zamiast tej "pomocy" marzy mi się to co było przed... Pozdrawiam Wszystkich i życzę cierpliwości
@666 a w jakiej formie składałeś wniosek?
Krak w elektronicznej ale żadnej umowy nie dostałam ani na meila ani na gov ani papierowo
Wwa Grochowska - 20.04 - info i kasy brak
Wniosek złożony 24.04 Wawa Grochowska. Dziś mamy 4 czerwca, brak info, brak odpowiedzi na maile, brak decyzji i kasy. Żarty po prostu.
Warszawa Grochowska
Mój kolega składał 25.04 o 12:00 i dostał pieniądze 1.06.
Ja składałam 24.04 15:00 nadal zero informacji i kasy...
Wniosek złożony do PUP Warszawa 23 kwietnia 2020 o godz. 18:54 - w dalszym ciągu brak decyzji i pieniędzy.
Mail z urzędu, że rozpatrują wnioski wg. kolejności złożonych wniosków i są przy wnioskach z 22 i 23 kwietnia, zastanwiające jest to, że osoby które składały 20 i 21 w dalszym ciagu nie otrzymały żadnej informacji ani pieniędzy... Natomiast pojawia się coraz więcej osób, które składały później i już otrzymały decyzję czy pieniądze. Chyba nie ma żadnej logoki w funkcjonowaniu i rozpatrywaniu wniosków :/
KIELCE. Wniosek złożony 30.04 elektronicznie, cisza.
Wniosek złożyłem 28-04 w pup Pruszków pieniądze wpłynęły wczoraj bez żadnej informacji. Życzę powodzenia i cierpliwości
PUP Wawa. Złożyłam 23.04 o 14:15 elektronicznie wciąż cisza :(
Wrocław, wniosek złożony elektronicznie 26.04. decyzja pozytywna 29.05 (dziś dzwoniłem) do jutra ponoć ma być przelew
Data publikacji: 03.06.2020
Liczba rozpatrzonych wniosków: 12 639

Liczba rozpatrzonych pozytywnie wniosków od 27.05.2020r. do 02.06.2020r. : 4 856

Kwota wypłaconych środków: 59,3 mln zł

Aktualnie rozpatrujemy wnioski z 23,24 kwietnia ( w tych dniach wpłynęło 6 088 wniosków)

Wnioski złożone papierowo rozpatrujemy z 17, 20 kwietnia.
Warszawa, 2 wnioski za 2 różne spółki złożone 24.04 jeden po drugim
pierwsza spółka dostała zgodę 2.06 i przelew 4.06, a druga jeszcze czeka na rozpatrzenie, więc wesoło
Do komentarza 419 - email z UP: Przekazałem Państwa wniosek do działu rozpatrującego wnioski.Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rejestrację oraz rozpatrzenie wniosku wydłuża się. Wnioski są rozpatrywane wg. kolejności zgłoszeń, natomiast czas rozpatrzenia konkretnego wniosku jest zależny od poprawności jego złożenia i wyjaśniania ewentualnych wątpliwości między Urzędem, a Wnioskodawcą. Dlatego nie ma możliwości oszacowania, jak będzie dokładny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się celem uzyskania ewentualnych wyjaśnień oraz przesłania umowy lub/i brakujących załączników. Kontakt ze strony pracownika Urzędu będzie również w przypadku błędów lub wątpliwości. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Proszę o oczekiwanie na kontakt ze strony osoby rozpatrującej wniosek. Przelew następuje w ciągu kilku dni roboczych od podpisania umowy
Bielsko-Biała Tak wygląda "błyskawiczna" pomoc polskiego państwa. Na postojowe czekam już dwa miesiące, wniosek o pożyczkę złożyłam 7 maja i cisza!!! W urzędzie powiedzieli, że rozpatrują wnioski z 27 kwietnia. Mój Mąż pracujący w dużym zakładzie dostał 1/3 wynagrodzenia!!!!!!
Kogo to obchodzi , rząd ma ludzi głęboko w d..... potrafią tylko kłamać patrząc w kamery. Kto by tam się przejmował, że ludzie z głodu umierają.
Warszawa, wniosek złożony 21 kwietnia i nadal cisza. Od czterech tygodni mówię sobie z przekonaniem: no w tym tygodniu to już na pewno będzie, a tu już czwartek mija i brak jakiejkolwiek informacji. Ale po przeczytaniu komentarzy już wiem przynajmniej, że nie jestem sam ;)
@Daro, też co tydzień sobie mówię że w tym tygodniu już będzie:) od 22.04
KRAKÓW - czy ktoś się orientuje z którego dnia teraz sprawdzane są wnioski ? Złożyłem 4 maja i dalej nic.
Kraków - wniosek papierowy złożony 20 kwietnia. 4 czerwiec wpłata na konto.
Wkurzony87 info masz na str.GUP Kraków..przy takim tempie połowa lipca kasa w twoim wypadku
GUP Kraków - wniosek elektroniczny 21.04., rozpatrzony pozytywnie w piątek 29.05., pieniędzy dalej nie ma.
Wniosek z 20.04 - mail napisałem 3.06 - 05.06. decyzja.
Warszawa Grochowska a mail z Ciołka przyszedł.
Trzymam kciuki za Was ! Miłego !
Nic z tego nie rozumiem, kontaktowałam się z UP Warszawa 22 maja. Powiedzieli, ze sprawdzają wnioski z 22 kwietnia i czas oczekiwania 3-4tyg. Wniosek złożyłam na poczatku maja. Dzwoniłam ponownie wczoraj. Jaka odpowiedź? Sprawdzają wnioski z 22 kwietnia. Powiedziałam,że taką samą odpowiedź otrzymałam kilka tygodni temu,a dokładnie 22 maja. Od kilku tygodni sprawdzają wnioski z jednego dnia!!?? Moze mają taki przekaż żeby wszystkim tak mówić. ~To mój chyba we wrześniu rozpatrzą. Kpina.
Rzeszów: wniosek złożony 24 kwietnia około godziny 11:00, dzisiaj tj. 5 czerwca mail z umową do podpisania.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.