Jak dajecie w koszty wynagrodzenia za 3/2020

Firma wystapila o zwolnienie ze skladek zus za 3-5/2020. Pracownica ma 2600 zl brutto, mam dac 2600 w koszty i od tego zus tez dac w koszty marca , kwietnia ?
Brutto w koszty ...skladki po decyzji zus w koszty niepodatkowe chyba ze fo teho czasu MF zmieni swoje stanowisko
Zgadzam się z kom.1 i poczytaj tez post.1287249.
Gazeta Podatkowa nr 33 (1699) z dnia 23.04.2020, strona 22
dział: Z dyskusji na www.forum.gofin.pl
(...) Odnosząc się wprost do pytania, pracodawca powinien ujmować w kolumnie 12 księgi podatkowej koszty wynagrodzeń pracowników pod datą ustaloną na podstawie art. 22 ust. 6ba ustawy o pdof w kwocie brutto wynikającej z listy płac, a więc m.in. wraz z kwotą składek ZUS potrąconych, lecz nieopłaconych jeszcze do ZUS.
Stanowisko Ministerstwa Finansów - źródło: redakcja przeglądu podatku dochodowego 21.04.2020
W piśmie udostępnionym naszemu Wydawnictwu 17 kwietnia 2020 r. resort finansów stwierdził, że jeżeli pracodawca skorzystał ze zwolnienia z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, które odprowadzał jako płatnik od wynagrodzeń pracowników, tzn. pobrał składki z wynagrodzenia pracowników i ich nie odprowadził, jak również naliczył składki, które powinny być finansowane przez niego, ale także ich nie odprowadził, to w takiej sytuacji nie poniósł wydatków z tym związanych. W konsekwencji nie rozpatruje tych składek w kategorii kosztów uzyskania przychodów.

Zatem odpowiadając wprost na pytanie Czytelników pracodawca powinien zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenie w kwocie netto.
Czyli nadal wielki bajzel... Róbta co chceta.... Ja zaliczyłam za03/2020 wynagrodzenie brutto w koszt plus Składki ZUS pracodawcy (narzuty ) na koszt NKUP i teraz też nie wiem co z tym fantem zrobić...
Ja nie zapłaciłam ZUS-u 15-go i do kosztów dałam netto+podatek. Decyzji z ZUS o przyznaniu umorzenia się nie doczekacie, bo takiej nie wyda, tylko ew. poinformuje. Decyzje są wydawane przy odmowie zwolnienia. Zwolnione składki nie są przychodem podatkowym (tak pisze w ustawie 2.0) więc koszty poniesione w związku z tym przychodem nie będą podatkowe. Chyba nikt, kto złożył lub złoży wniosek o zwolnienie, nie robi to w ciemno tylko wie, że spełnia warunki do otrzymania zwolnienia więc to zwolnienie otrzyma. Po co więc potem cofać się i korygować podatki, a jeśli komuś wyszła zaliczka i będzie zaniżona za III-V to jeszcze odsetki dopłaci.
Kom.5

skąd wiesz czy ZUS nie wyda odpowiedniej decyzji?
„ZUS nie wydaje decyzji o zwolnieniu ze składek. Zwolnienie następuje z mocy ustawy, nie jest uznaniowe. Każdy, kto spełnia warunki i złoży wniosek, skorzysta z ulgi” – tłumaczy ZUS.
Czy prawidłowym będzie wyksięgowanie z kosztów składek pracownika w dacie wymagalności składki za marzec tj 15.04.2020?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.