Wypowiedzenie umowy podczas urlopu wychowawczego

Czy jeżeli urlop wychowawczy kończy się 10 maja, to wypowiedzenie mogę dać na koniec kwietnia, czy dopiero w maju?
Pracownik może rozwiązać umowę w każdym czasie.
Zależy kiedy chcesz aby umowa się rozwiązała i zależy jaki obowiązuje cię okres wypowiedzenia.
Tak, to wiem, ale pytam jak to wyglada ze strony pracodawcy, czy wypowiedzenie może być wręczone w misiacu poprzedzającym zakończenie czy dopiero kiedy się skończy. Obowiązujący okres wypowiedzenia to 1 miesiąc.
Możesz kiedy chcesz.
Jak dasz na koniec kwietnia to wypowiedzenie zakończy umowę ostatniego mają, a jak dasz w maju, po powrocie z wychowawczego to musisz pracować do końca czerwca.
Już ci pisałam, że to zależy kiedy chcesz zakończyć pracę.
Chyba się nie rozumiemy :/, jestem pracodawcą, nie pracownikiem, a wiem że bez ważnego powodu nie można wypowiedzieć umowy o prace w trakcie trwania urlopu wychowawczego.
Pewnie, że się nie rozumiemy!
Mam zgadywać kim jesteś?
Gdzie to napisane kto pyta?
Nie jestem wróżką!
A już w kom.1 pisałam o pracowniku, mogłaś wtedy sprostować.
Wypowiedzenie możesz dać dopiero jak pracownik powróci z wychowawczego, pod warunkiem, że nie złoży wniosku o zmniejszenie eteru, wtedy jest chroniony.
A jeśli dajesz wypowiedzenie to przy umowie na czas nieokreślony zawsze musisz uzasadnić, na czas określony przyczyną też musi być prawdziwa, chociaż uzasadnić nie musisz.
Dziekuje, za informacje, w drugim komentarzu wyjaśniłam, że chodzi mi o stanowisko pracodawcy. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
Owszem, w kom.2 jest napisane ale dalej nie było wiadomo kto pyta.
Pozdrawiam
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.