Mikropożyczka- 5000,00 zł czy ktoś już dostał

Witam serdecznie
czy ktoś już może dostał tę mikropożyczkę z PUP?
Ja dostalam i 2 moich klientow
Czy urząd przyznaje z automatu wnioskowaną kwotę 5000 , czy mają prawo przyznać kwotę mniejszą wg uznania???
Jeśli firma złożyła o umorzenie składek ZUS 3-m-ce, może też się starać o tą bezzwrotną pożyczkę?
Kom.3 mozna
Kom.2 mi przyznali 5000. Wczesniej zadzwonila urzedniczka z pup i potwierdzila liczbe zatrudnionych.
Przyznana, umowa podpisana i czekamy na przelew.
Mam taki problem.
5.04.2020 złożyłam do UP wniosek o pożyczkę z UP przez praca-gov-pl. Wtedy nie było jeszcze nic o obowiązkowym dołączeniu Formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19, dołączyli to dopiero 7.04.2020. Co mam teraz zrobić? Czy dostanę pożyczkę mimo braku formularza (bo przecież jak składałam, nie było go, tylko umowa do dołączenia)? Jak mam dołączyć formularz? Zrobić korektę wniosku? Jak?
I czy umowa miała być ręcznie podpisana, zeskanowana i tak załączona do wniosku elektronicznego? Dołączyłam ten plik, który był na stronie bez modyfikacji, bo był w pdf, myślałam, że podpis profilem zaufanym działa zarówno na wniosek, jak i załączniki i nie trzeba dołączać ręcznie podpisanych skanów. Teraz już nic nie wiem.
Nikt do mnie nie dzwonił z prośbą o uzupełnienie dokumentacji.
Moj klient wyslal bez formularza o pomocy minimis, to w informacji o przyznaniu pozyczki, poprosili o przyslanie tego formularza mailem.

Co do wyslania bez podpisanej - sprobuj dodzwonic sie do pup albo wyslij do nich maila, czy mozesz doslac podpisana zeskanowana umowe przez maila
Ale tam było, że należy dołączyć plik pdf. Czyli załączony czysty plik umowy w pdf, pomimo podpisania wniosku wraz z tym załącznikiem profilem zaufanym nie wystarczy? I jak ja miałam podpisać wydruk i zrobić z tego pdf?
Napisałam już maila, ale i tak poczekam na po świętach. Czy nie powinni mnie jednak poinformować, że są braki we wniosku i jeśli nie zostaną uzupełnione, pozostanie bez rozpatrzenia?
A kiedy Twój klient wysłał wniosek i jak długo czekał na odpowiedź?
Wyslane 3 kwietnia. Przyznane 9 kwietnia
A, czyli do mojego wniosku mogli jeszcze nie dojść. Nic, poczekam na odpowiedź z PUP. Jak nie dostanę do końca przyszłego tygodnia, będę dzwonić. Dzięki :)
Ja wysłałem 6 kwietnia i nic dalej cisza, czy jakby było coś nie tak, urząd odezwałby się ?
U mnie też cisza, wysłane 6 kwietnia z załącznikami i podpisane.
Jak dzwoniłam do UP w piątek to powiedzieli, że wniosek CHYBA w porządku i jak coś będzie źle to będą dzwonić.
Wniosek złożony 5.04. Wczoraj dzwonili, żeby dosłać formularz pomocy publicznej i potwierdzić stan zatrudnienia. Nadal czekam na decyzję.
Pożyczka doszła :)
Wniosek złożony 05.04. Pieniądze wpłyneęy wczoraj (16.04)
Umowa była zeskanowana z podpisem własnoręcznym, jednak i tak trzeba było indywidualnie podjechać do PUP w celu podpisania oryginałów dokumentów .Po podpisaniu umowy pieniądze były w ciągu 48 godz
Czy wysyłając wniosek elektronicznie załączniki muszą być fizycznie podpisane i załączone jako skan?
Kom.17 - podpinam się
Kom7 i 8

Na stronie składania wniosku jest informacja:

Wraz z wnioskiem przekaż:
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc (pobierz)
Umowę pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, wg określonego wzoru (pobierz umowę).
Uwaga, proszę nie załączać zeskanowanych umów podpisanych odręcznie lub osobno podpisanych profilem zaufanym/podpisem kwalifikowanym.
Witam, czy gdzieś napisane jest jaki czas ma UP na rozpatrzenie wniosku ?
W umowie jest tylko zapis o 2 dniach na otrzymanie środków po podpisaniu umowy przez obie strony. Dlatego myślę czy to jest jakoś zapisane ?
Jaki jest średni czas oczekiwania ?
Czy osoba korzystająca z ulgi na start (nie zatrudniająca pracowników) może wnioskować o mikropożyczkę?
Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która nie zatrudnia pracowników w pkt. 3 formularza zaznacza mikroprzedsiębiorcę czy innego przedsiębiorcę?
We wniosku o pożyczkę należny wykazać już otrzymaną pomoc publiczną - jeśli złożono wniosek do ZUS o umorzenie składek ale nie otrzymano decyzji (i nie wiadomo kiedy ona będzie) to czy trzeba wykazać, że mimo wszystko taką pomoc się otrzymało? Wydaje mi się, że nie ale.... mam jednak wątpliwość.
Nit00 nie, dzwoniłam pytałam :)
Jak interpretujecie kwestie związaną z wnioskowaniem o pożyczkę i o dofinansowanie kosztów prowadzenia działalności ?
UP powiedziało mi tylko ze nie można korzystać na ten sam cel. Ale czy jest gdzieś to określone dokładnie ? Czy będzie to weryfikowane ?
Dodam ze prowadze 1os działalnośc i nie zatrudniam pracowników.
Czy przedsiębiorca na Małym ZUSie Plus może skorzystać z pożyczki?
Według mnie może. Nie ma chyba w ustawie żadnego wyłączenia w tym zakresie. Ponadto świadczenia (pożyczki czy dofinansowania ) realizowane przez Urząd Pracy są wypłacane z innego Funduszu niż te związane z Zusem
Złożyłam pełny wniosek z podpisem elektronicznym 7.04 i.. Cisza
Nikt się nie kontaktuję, wpływu na konto brak :(
Jak długo się czeka?
Anna myślę, że to zależy od urzędu.. Niektórzy 5 dni i mają inni 14 i nie mają. Błąd, że nie mają określonego czasu a jedynie okreslenie "bez zbędnej zwłoki"... co dla urzednika moze byc i 2 miesiące..
Hello :) mam pytanie, do kiedy można składać wniosek? Jest takiś termin? Dzięki za info
Nie ma terminu ale środki się kończą
zerknij czy Twój PUP nie skończył naboru
Kom.28
z doświadczenia na przykładzie klientów: 2-16 dni
z tego co widzę to "mniejsze" PUP wypłacają szybciej
oczywiście chodzi o przypadki gdzie nie było kontaktu o uzupełnienie braków formalnych
Mati nasz maly mieli 600 wnioskow, dwa tygodnie cisszaaaaa jak makiem zasial wiec chyba nie ma reguly. Teraz majówka wiec laba. Ale nasz powiat to slynny jest pamiętam jak bylismy w tv ze sobie nie poradzili z 500+, po terminie wyplacali ;))))
Mati nasz maly mieli 600 wnioskow, dwa tygodnie cisszaaaaa jak makiem zasial wiec chyba nie ma reguly. Teraz majówka wiec laba. Ale nasz powiat to slynny jest pamiętam jak bylismy w tv ze sobie nie poradzili z 500+, po terminie wyplacali ;))))
Wniosek złożony 21.04, dzisiaj przelew na konto.
Bluemoon a jaka miejscowość??
A czy ktoś kto składał do UP Warszawa już dostał ? Jak tak to jaki termin składania wniosku ? Ja składałem 24.04 i na razie cisza.
Lukaszwawa - ja składałem 19.04 i także cisza na razie, też UP Warszawa
Ja wysyłałam 24 .04 . elektronicznie. W dn. 30.04.2020 zadzwoniłam do PUP i powiedzieli ,że rozpatrują wnioski z 21.04 mają około 200 dziennie wniosków. Zadzwoniłam wczoraj i miła Pani poinformowała mnie ,że robią z 24.04 czyli z mojego dnia. Do chwili obecnej cisza..
Czy orientuje się ktoś w jaki sposób wiemy ,że została przyznana lub jest błąd we wniosku ?
Kom. 40
jak jest błąd to jest kontakt - telefoniczny najczęściej
jak nie ma - to pieniądze na koncie - to jest znak ;)

jak nie ma ani telefonu ani pieniędzy tzn. że jeszcze wniosek jest "rozpatrywany"
BXX
Dzięki:)
Maciej, Turek - Wielkopolska. Wcześniej otrzymałem podpisaną umowę na meila i platformę praca.gov.
20.04 złożyłem. Do dzisiaj żadnego znaku. Pup Police.
Spółka cywilna (2 osoby czynna działalniość) i jedoncześnie własna działalność prowadzona przez jednego wspólnika - inny rodzaj działalności -zawieszona czy można się strać o pożyczkę z tarczy?
Anna - przy spółce cywilnej każdy ze wspólników może starać się o pożyczkę (podajesz NIP swojej działalności).
Dziękuje, to już wiem, tylko, że jeden ze wspólników ma jeszcze inna działalność zawieszoną i w Urzędzie Pracy, powiedzieli że w ogóle nie może złożyć wniosku :(
22.04 złożony wniosek. 5.05 przyszła odpowiedz na platformę z umowa podpisana przez dyrektora. Podpisałam ja elektronicznie mijają 2 dni a przelewu dalej brak.
Wniosek wysłany przez platforme 22.04,przelew przyszedł 7.05.
Pożyczka wniosek 20.04, pieniądze na koncie 30.04. Za to z ZUS i postojowe od 02.04 cisza.
~Ania jaki urząd?
~Zadowolona jaki urząd?
Komentarz 48: Ania jak wyglądała ta umowa podpisana przez dyrektora ? Ja dostałam dzisiaj info o przyznaniu i po pobraniu umowy widzę że tam nie ma żadnego podpisu, jest pusty druk, taki pusty odesłać im spowrotem ?
Wniosek 16.04, 07.05 pieniądze na rachunku
A czy ktoś z Gdańska kto składał wniosek 23.04 otrzymał już pieniądze na koncie ?
Piszcie proszę poza datami złożenia wniosku i otrzymania pożyczki w jakim urzędzie był ów wniosek składany
Jak wygląda sprawa w Ostrowie Wielkopolskim
Złożyłem przez praca.gov 24 kwietnia
i żadnego odzewu ani telefonu ani maila ani pieniędzy
Jak wygląda sprawa u was
PUP Warszawa, wniosek złożony 20.04 przez praca.gov, do dziś żadnej odpowiedzi.
To samo - UP Warszawa, wniosek z 20.04 do dziś wisi z datą i godziną złożenia jako ostatnią akcją w związku z nim podjętą.
Wniosek złożony 20.04 do dziś brak odpowiedzi i brak kasy, UP Warszawa wniosek składany elektronicznie.
Ci co piszą że dostali to trolle, nikt z moich znajomych nie dostał a pytałem ok. 10 osób, wnioski wysłane na początku kwietnia
Cześć,
ja jeszcze nie dostałam pieniędzy, ale mam informację że pożyczka została mi przyznana. Jednak niepokoi mnie taka rzecz. Dostałam telefon z UP że mój wniosek ma błąd w postaci źle podpisanej umowy. Ostatecznie doniosłam podpisaną umowę osobiście, ale Pani chyba nie chciała mi wytłumaczyć co jest źle. Tłumaczyła, że podpisałam profilem zaufanym...A czy tak nie miało być?!

Wypełniłam wniosek na praca gov. Dodałam załącznik w postaci umowy (nic nie drukowałam i nie skanowałam wcześniej) i całość na końcu podpisałam podpisem elektronicznym. Może ktoś mi powiedzieć co źle zrobiłam?
W UP Warszawa jest 62000 wniosków, teraz pewnie jeszcze więcej, bo to info sprzed kilku dni, więc to potrwa niestety.

Znajomi z mniejszych miast dostali w ciągu 5 dni.
Wniosek 20.04 - do tego podpisany ręcznie plus podpis PUE. Zero telefonów, maili, - dziś wpłynęły na konto
Nie PUE tylko zaufanym. Przepraszam za błąd
Arti99 jakie miasto ??
Swoja droga wiecie moze, jak to wyglada w Warszawie z urzedem pracy- mieszkam na mokotowie, ale do wyboru nie bylo Ciolka a tylko i wylacznie Grochowska, z tego co pamietam.
Zlozylem wniosek 23/04 i niestety dalej nic.

Kolega zlozyl do Siedlec 23/04 i po majowce juz mial pieniadze. Takze wydaje mi sie, ze wszystko zalezy od miasta. W Warszawie jestesmy lekko udupieni
Dokumenty złożone przez przez internet, pieniądze na koncie 11.05. Nie otrzymałem jednak żadnej umowy podpisanej.
Do kom 66 - złozylem dokumenty 20.04
Złożyłam wniosek w Gdansku 29.04
Zalaczylam zeskanowane i podpisane dokumenty,złożyłam podpis przez epuap i do dzis cisza.
Czy ktoś się orientuję jak wygląda sytuacja w Gdyni ? Złożyłem wniosek przez internet 22.04 i do dnia dzisiejszego cisza ? Rozmawiałem z pracownikiem urzędu to powiedział,że proszę się nie martwić jak decyzja będzie negatywna, bo i tak będą się kontaktować indywidualnie z każdym. Czy ktoś składał wniosek po 22.04 i dostał już pieniądze ?
Do kom 68 - wczoraj przelali pieniądze za wniosek z 20.04
Wniosek złożony elektornicznie praca . gov brak przelewu, brak kontaktu.
Data złożenia wniosku 24.04 - uzupełnienie do kom. 71.
Przyszedł mail z potwierdzeniem otrzymania pożyczki, wniosek złożony do PUPu 21.04
Mi również przyszedł mail z potwierdzeniem otrzymania pożyczki, wniosek był złożony 23.04 PUP Piaseczno
Ja składałem przez internet w UP Warszawa 21.04 i wciąż nic... Kolega składał tego samego dnia, krótko po mnie (też przez internet i też w UP Warszawa). Dwa dni temu dostał maila, a dzisiaj przelew...
PUP Wrocław. Wniosek złożony 21.04.
Cały czas cisza...
Dostał ktoś z PUP Grójec ? Jeśli tak to kiedy składaliście wniosek ?
Wniosek złożony elektronicznie 21.04 do UP Warszawa, zero informacji, cisza
Wniosek złożony 23.04 do dziś cisza - Warszawa. Znajomy w Otwocku składał 27.04 i wczoraj dostał pieniądze. Jak pisaliście wyżej, w Warszawie spływa najwięcej wniosków więc się wszystko opóźnia. W mniejszych miastach idzie sprawniej, ponieważ jest mniej wniosków
Wczoraj na konferencji R.Trzaskowski zapowiedział, że zainwestowali w nowe komputery i delegują do rozpatrywania wniosków 150 pracowników urzędu miasta. Jest światełko w tunelu, że coś się ruszy...
Wniosek złożony elektronicznie 24.04.2020
Ostrów Wlkp
Wczoraj popołudniu dostałem odpowiedz na praca gov potwierdziłem o 18
Zobaczymy Czy jutro będzie hajs
Czekam juz 16 dni i całkowita cisza.
Gdańsk
Wniosek złożony 24.04 elektronicznie. Dzisiaj dostałem przelew z banku, podpisanej umowy jeszcze brak. Ot przyspieszenie :)
Komentarz 83 - Ideas , Twoja informacja nic nie wnosi z powodu nie podania
miasta :)
Warszawa, 22.04 złożone, na chwilę obecną ani odpowiedzi, ani kasy, ani pocałujta w usta wójta.
Witajcie . Czy ktoś wie czy od pożyczki trzeba zapłacić pcc.
Dot. komentarza 75 (Ja składałem przez internet w UP Warszawa 21.04 i wciąż nic... Kolega składał tego samego dnia, krótko po mnie (też przez internet i też w UP Warszawa). Dwa dni temu dostał maila, a dzisiaj przelew...):

Zaczynam mieć wrażenie, że PUP Warszawa rozpatruje te wnioski alfabetycznie (niczym jakaś archaiczna jednostka), a nie zgodnie z kolejnością zgłoszeń... Kolegi nazwisko zaczyna się na "A" (już dostał), moje na "R" (u mnie wciąż cisza...). Także skoro codziennie docierają nowe wnioski to mam wrażenie, że mój zostanie rozpatrzony w przyszłym... roku... Trzaskowski mówił na konferencji (wczoraj czy przedwczoraj), że jest ponad 100 tys. wniosków złożonych do PUP Warszawa i rozpatrzyli zaledwie 5% (!!!) z nich... W Opolu zaś 100%, w Gdańsku 99%, w Poznaniu 89%... Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że dane te podało... tvp.info, a więc najzwyczajniej w świecie może to być po prostu pisowska propaganda...
Do komentarz 87
To ja jestem w tym gdabskim 1% i wszyscy moi znajoni również bo nikt z nas nie dostal a czekamy juz ponad 2 tygodnie.
Moj kolega juz stwierdził ze ta pożyczka to pic na wode ale on czeka od 29 marca.
Wniosek złożony w Warszawie 20.04 przez praca.gov, dziś przyszedł mail o przyznaniu, teraz czekam na przelew.
NACZELNY SZAMBOLAN WARSZAWY !!! TO JA CZASKOWSKI. Ja wam dam pozyczkę. to zobaczycie jak świnia niebo. celowo chcę dowalić kaczorowi.
Wniosek złożony 24/04 w PUP Warszawa, do dzisiaj cisza.
No niestety ja czekam juz około miesiąc , bede musiała zamknąc firmę bo upadne i się zadłużę zanim rząd pomoze tak jak obiecuje ;/
Kraków od 25.04 cisza :(
Dzisiaj w Warszawie rozpatrywane są wnioski z 21/22 kwietnia. Na rozpatrzenie wniosku z 24/04 trzeba czekać jakiś tydzień lub dwa, a rachunki czekają na opłacenie. Państwo jak zwykle zdaje egzamin. Inne kraje nie dorastają nam do pięt.
Radek -> Ja złożyłem 19 kwietnia i dalej jest cisza, pieniędzy na koncie także brak. Skąd informacja na temat rozpatrywania akurat tych dat w Warszawie? Jak się z nimi kontaktujesz? Przez Zieloną Linie?
Ja 20/04 do południa w Warszawie elektronicznie :) I też cisza....niezły bałagan :)
Do kom 89, dziś wpadł przelew na konto
Do komentarza 97:
1) O której godzinie wysłałeś wniosek?
2) Dostałeś jakiegoś emaila/ cokolwiek czy "tylko" przelew?
3) Zdradzisz na jaką literę zaczyna się Twoje nazwisko?

Pozdrawiam!
Do kom 98
1) po 21
2) email z potwierdzeniem dostałem 16.05
3) B
Hmmm wniosek wyslany o 12(w poludnie) dnia 20.04, nazwisko na G... #tematdlaiwagi hahahaha
Oczywiście brak nawet emaila a co dopiero środków :)
Wniosek złożony 19tego kwietnia elektronicznie do PUP Warszsawa, w dalszym ciągu brak jakichkolwiek wieści, odzewu, pieniędzy...
Odp. do Komentarz 95: ~adiyoshii. Kontaktuję się telefonicznie z PUP Warszawa - 22 836 83 28. Dodzwoniłem się w czwartek 14 maja, wtedy rozpatrywali wnioski z 21 kwietnia. 19 maja rozpatrują wnioski z 21/22 maja. Czyli może na gwiazdkę rozpatrzą mój wniosek, nieźle są zorganizowani.
Do komentarza 103: nie możliwe :) ja składałem w PUP Warszawa 20 kwietnia i nadal nawet brak informacji, a co dopiero środków :) także tam coś nieźle namieszane mają, no chyba, że nasze daty wysłania elektronicznie a ich otrzymania elektronicznie się dużo różnią :D może elektroniczna kwarantanna..kto wie :)
Poprawka Odp. do Komentarz 95: ~adiyoshii. Kontaktuję się telefonicznie z PUP Warszawa - 22 836 83 28. Dodzwoniłem się w czwartek 14 maja, wtedy rozpatrywali wnioski z 21 kwietnia. 19 maja rozpatrują wnioski z 21/22 kwietnia. Czyli może na gwiazdkę rozpatrzą mój wniosek, nieźle są zorganizowani.
Otrzymałem dzisiaj e-maila (wcześniej wysłałem zapytanie) z informacją, że mój wniosek został przekazany do weryfikacji i zostanie rozpatrzony dzisiaj.

UP Warszawa, złożony 19/04/2020.
A ja mam takie pytanie do Warszawiaków - wypełniając wniosek wybrałam Urząd pracy Miasta Stołecznego Warszawy (to chyba jest jako Grochowska), z innych jest jedynie urząd dla powiatu zachodniego. Czy ten na Grochowskiej obejmuje całą Warszawę? Bo teraz się zastanawiam, czy wybrałam dobrze... A działalność mam na Ursynowie
Do kom 107 - , ja mieszkam na Mokotowie i też złożyłem tak jak Ty , nie było innej możliwości
Otrzymałam maila z PUP Warszawa:

Wniosek oczekuje na rozpatrzenie. W najbliższych dniach trafi do oceniającego. Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rozpatrzenie wydłuża się. Gdy pracownik oceniający wniosek go otrzyma skontaktuje się z Państwem drogą emaliową, celem przesłania aktualnej umowy lub/i brakujących załączników. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Obecnie rozpatrujemy wnioski z 21-22 kwietnia.

także tego...
Mnie jeszcze zastanawia - czy ktokolwiek otrzymał negatywna odpowiedź? Czy jest ona dla wszystkich, tylko jest to weryfikowane tak wolno? Tylko co tu weryfikować? Nie wystarczy sprawdzenie, czy firma jest w CEIDG? Postojowe z ZUS jest dla działalności z automatu, coś tu nie zadziałało jak powinno :(
Ja zlozylam 23 kwietnia i nadal nic. Co robic?
Do Kom 111- pozostaje czekać , właśnie przed chwilą sie dodzwoniłem do UP i powiedziano Mi i ze zaczeli dzis rozpatrywać wnioski z 23, więc to juz chyba bliżej niż dalej :)
Złożony 21 kwietnia rano UP Warszawa, nadal brak odpowiedzi, nazwisko na S
Ktoś wie jaka jest realna sytuacja we Wrocławiu?
Wczoraj dodzwoniłam się do PUP i powiedziano mi, że rozpatrywane sa wnioski z dni: od 19 do 23.04.20
To tak jakby naprawdę nic nie powiedziec, bo przetwarzanie wnosków z 5 dni może im zająć nawet ze 2 tygodnie...
Wniosek złożony 06.05 w PUP Grójec. Dziś dostałem umowę na profil.
Ja nic nie dostałem. 27.04 Poznań. Ktoś z Poznania dostał?
Wniosek złożyłem elektronicznie 19.04.2020 w UP Warszawa, dostałem informację wczoraj (21.05.2020) na emaila, że rozpatrzony i otrzymałem załączniki z podpisaną umową przez UP, więc jakoś to się zaczyna ruszać.
Wniosek zlozony elektronicznie w poludnie 20.04 w PUP Warszawa- po wczorajszym emailu do PUP sprawa nabrala rozpedu i juz dzisiaj email o pozytywnym rozpatrzeniu... Nigdy nie jestem za wysylaniem niepotrzebnych emaili ale może niestety tak tutaj trzeba? Polecam sprawdzic.
Pup poznan , wniosek 29.04 ,cisza totalna , na stronie pup poznan komunikat ze duże opoznienia w realizacki wniosków
Wniosek złożony elektronicznie 25.04 w Warszawie. Dziś się dodzwoniłem i usłyszałem, że wnioski z 25 kwietnia będą rozpatrywane na przełomie maja i czerwca. Czy ktoś słyszał o przypadku, aby urząd odmówił przyznania?
PUP w Poznaniu - wniosek złożony 19.04 - cisza.
To jest jakaś farsa... Wniosek złożony elektronicznie 20.04, żadnego odzewu. Co oni tam jeszcze "sprawdzają" w tych wnioskach? Dlaczego, jeśli umożliwiono złożenie wniosków elektronicznie, od samego początku nie włączono do e-wniosku wszystkich załączników czy nie zweryfikowano elektronicznie wprowadzonych do niego informacji? Wnioski nie są też, wbrew deklaracjom, rozpatrywane za kolejnością złożenia, mikro dostała choćby firma, która złożyła wniosek 4 dni po nas (alfabetycznie niżej). Super "pomoc", to wygląda jak jakiś sabotaż czaskoskiego.
Aktualizacja - przysłali podpisaną umowę.
Wniosek złożony 23.04.
19.05 przyszedł mail o pozytywnym rozpatrzeniu i umowa pożyczki.
Pieniędzy brak
Komentarz 124: ~AGA Napisz w jakim urzędzie składałaś wniosek.
Aktualizacja (komentarz 121) - dzisiaj otrzymałem informację o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
PUP w Poznaniu jest zasypany wnioskami. Na stronie urzędu jest komunikat zawierający prośbę o cierpliwość i wyrozumiałość.
Warszawa otrzymała 100 mln na mikropożyczki, pieniędzy wystarczy dla 20 tys. firm, a wniosków wpłynęło już ponad 110 tys., coś czuję, że będzie się działo, no chyba że kasa jeszcze popłynie, ale jakoś czarno to widzę. Czekam już miesiąc na rozpatrzenie wniosku i nadal cisza.
Wniosek złożony 21.04 do UP Warszawa. 22 maja przysłali na maila podpisaną umowę, czekam na przelew
UP Gdynia wnioski rozpatrywane z 22-23 kwietnia dziennie sprawdzają 250 do 400 wniosków.
Złożony wniosek 23/04 i w pt dostałem info, że przyznane pieniądze. Dzisiaj prawdopodobnie przelew.
Także nie wierzyłbym w te 5% o których mówi władza ;)
Też składałem wniosek 23/04 podpisany profilem epuap do tej pory bez żadnej informacji, do pup dodzwonić się nie da, a wystarczyłoby dodać na stronie głównej informacje - dzisiaj rozpatrujemy wnioski z dnia XX.YY.ZZZZ
Wniosek składany w UP Warszawa 22.04 elektronicznie. Do tej pory cisza, żadnych informacji w systemie ani na mailu.
Wie ktoś może jaka sytuacja we Wrocławiu ?
Tko - według google 14 stopni i częściowe zachmurzenie, może ktoś potwierdzić?
Kraków, składałam wniosek 29.04, czy ktoś może wie jak wygląda sytuacja w tym mieście?
Treść zablokowana przez Administratora w oparciu o Regulamin Forum.
Warszaw wniosek złożony 21.04 decyzja 22.05.
Czy po podpisaniu na gov dostaliście potwierdzenie że wniosek w for xml został poprawnie złożony.
Wrocław - jutro składam wniosek, a już dzisiaj dostałem pieniądze, to normalne?
Kraków, złożyłam wniosek 24.04 elektronicznie do dzisiaj ciszs
Wniosek złożony 23.04 w Warszawie- w czwartek 21.05 e-mail z PUP, że rozpatrzony pozytywnie i umowa z info, że podpisana elektronicznie - ktos wie po jakim czasie będzie przelew?
Warszawa, wniosek złożony 25.04. Brak kontaktu i przelewu. Ma ktoś jakieś info z którego dnia rozpatrują teraz te wnioski w Warszawie? Z poprzednich komentarzy wynika, że z 21-22 kwietnia, tylko sęk w tym, że tarcza 2.0 która objęła samozatrudnionych weszła w życie 18 kwietnia, czyli na razie (przez ponad miesiąc) udało im się rozpatrzyć wnioski z 3 dni ......
Warszawa złożony 20.04 cisza.
Około 4 maja rozmawiałem z Panią z UP że jak złożyłem 20.04 to około 18 maksymalnie 25.05 będę miał pieniądze. Jest 26.05 i nic.
Wniosek złożony 21.04.2020. Umowa podpisana przez UP oraz decyzja o przyznaniu pożyczki w dniu 26.05.2020. Oczekuję na przelew.
Zapomniałem dodać - UP Warszawa
Drodzy Przedsiębiorcy, proponuję by obok daty pisać również godzinę złożenia wniosku, jak widać pup w Warszawie utknął na dniach 21-22 kwietnia, biorąc pod uwagę, że w tych dniach spłynęło pewnie kilka tysięcy wniosków rozpatrzenie ich zajmie urzędnikom pewnie kilka tygodni... Jak ktoś wcześniej policzył średnio na dzień jest rozpatrywanych około 200 wniosków.

Ja składałem 23 kwietnia o godz. 18:43 do tej pory brak informacji z pup Waw.
Wniosek w UP Warszawa złożony 21 kwietnia o 11:30. Dostałem odpowiedź (pozytywną) dzisiaj rano.
PUP Warszawa - dodzwoniłem się około 8-mej 27.05.2020, zostałem poinformowany, iż rozpatrywane są wnioski z 22/23 kwietnia i zaczynają rozpatrywać z 24 kwietnia. A właściwie te z 24 kwietnia będą rozpatrywanie na początku czerwca.
24.04, 8:40, pup Warszawa elektronicznie, wczoraj dostałem przelew, a umowy nadal nie O.o, nazwisko na H
21.04. godz. 10:36 Warszawa wysłano PSZ-PKDG elektronicznie - brak decyzji, brak przelewu
Złożyłem 20.04 w Warszawie osobiście, po tygodniu dostałem przelew ale chyba z błędem ponieważ przelano mi 50 000 zamiast 5 000, umowy nie otrzymałem do dzisiaj, dodzwonić się nie mogłem
UP Warszawa.
Dzwoniłem dzisiaj (tj. 27.05.2020).
Kończą rozpatrywanie wniosków z 21 kwietnia (przejrzenie, zatwierdzenie i wysłanie umowy, jeśli nie ma błędów może potrwać do połowy przyszłego tygodnia). Jednocześnie rozpatrują wnioski z kolejnych dni 22-23.04.2020.
Chyba co osoba w UP Warszawa to inne informacje. Dzwoniłem 26.05 i powiedziano mi że są rozpatrywane wnioski z 20-22.04. Nie są datami tylko z tych dni przydzielone i może być ze ktoś składał wniosek 22.04 I dostał już środki na konto A ktoś inny składał 20.04 I ciągle nic. Ja wysłałem 20.04. Z informacji mi udzielonej wynika że gotówka powinna być do końca tego tygodnia. Zobaczymy.
Taka cisza na forum, chyba świadczy o tym, że wczoraj jakieś masowe wypłaty poszły i użytkownicy już nie śledzą co się dzieje :)
Ja wciąż czekam. Cisza i brak info. UP Warszawa, złożone elektronicznie 22.04.
Niestety ta cisza świadczy o naszej bezradności - ja składałam 19/04 (Warszawa) i niestety cisza.
Jest ktoś kto składał wniosek 16 maja? W pup poznań elektronicznie. Jakieś informacje co kolwiek?
Poznan - jeśli nie było, żadnych bonusów za składanie wniosków w dniu urodzin Pana P. Dudy, to pewnie niestety jeszcze masz z miesiąc czekania.
UP Gdańsk płaci z 28 i 29 kwietnia, ale jeszcze konto bez wpływu
Ja składałam 22.04 i też cisza. 2 tygodnie temu zadzwonili do mnie celem uzupełnienia wniosku. Podobno wysłałam pusty plik, ale jak sprawdziłam wysłane dokumenty na portalu to wszystko było ok. Od tamtej pory żadnej informacji. Już ręce opadają.
Czy mógłby ktoś podać numer do UP Warszawy, żeby się czegoś dowiedzieć na temat wniosku? Na e-maile nie odpowiadają. Z góry dzięki
Orientuje się ktoś jak sprawa ma się w Łowiczu?
Od 12 marca do 12 maja 2020r. z powodu epidemii miałem zawieszoną działalność gospodarczą. 24 kwietnia w PUP w Łodzi złożyłem wniosek papierowy o udzielenie pożyczki w wysokości 5 tys. Listem poleconym z dnia 21 maja PUP poinformował mnie, że mój wniosek został rozpatrzony negatywnie z powodu "nieprowadzenia działalności gospodarczej (działalność zawieszona) na dzień złożenia wniosku". Czy teraz, gdy działalność już wznowiłem mogę ponownie ubiegać się o pożyczkę składając nowy wniosek?
Witam
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa w Katowicach,z jakiego dnia rozpatrują wnioski???
Z góry dzięki
Dodzwoniłem się dzisiaj do PUP Warszawa godz. 8:30. Rozpatruję wnioski z 22/23 04 2020. Może na początku przyszłego tygodnia zaczną rozpatrywać wnioski z 24.04.
UP Warszawa - wniosek złożony 21.04.2020 r., do chwili obecnej brak odpowiedzi.
Dysponuje ktoś numerem pod którym można uzyskać konkretne informacje?
~Radek, na jaki numer dzwoniłeś?
Nr do PUP Warszawa 228368328.
228368328 cały czas zajęty.
Rzeszów, wniosek złożony 24 kwietnia i do tej pory żadnych informacji. W poniedziałek 25 maja mówili, że rozpatrują wnioski z 21/22 kwietnia. Czy ktoś z Rzeszowa może się wypowiedzieć jak u Was wyglada sytuacja?
Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja ze środkami, podobno w Warszawie większość już jest przyznana, mógłby ktoś potwierdzić?
Adrian, ale to już dawno o tym mówili, te placówki wychowawcze, które w chwili otwarcia żłobków i przedszkoli, potrzebowały od miasta środków dezynfekcyjnych składały wnioski i były one przyznawane z rezerw Państwowych, ale mówię to już gdzieś z 3 tygodnie temu mówiono o tym
Nie wiem skąd masz takie informacje (podobno?). Mój wniosek wisi w systemie (UP Warszawa) i od 22.04 żadnych informacji, zmian czy ruchów nie ma. Z informacji od UP (mailem) na moje pytanie co się dzieje otrzymałem odpowiedź, że wniosek w ubiegłym tygodniu został skierowany do rozpatrzenia. Nie wiem co można rozpatrywać tyle czasu...
Wniosek złożony 12.05 w Warszawie. Wczoraj pieniądze na koncie. Nikt nie dzwonił, nie dostałam żadnego maila, wniosek nadal wisi w systemie UP.
Wniosek złożony 23.04, UP Warszawa, dzisiaj przyszła decyzja o przyznaniu pożyczki.
Martyna, o której godzinie 23.04 składałaś wniosek?
Gdański Urząd Pracy - wniosek złożony 29.04 elektronicznie. Pieniądze na koncie 29.05.
Wrocław, wniosek złożony elektronicznie 22.04. Proszę o info czy ktoś już dostał pożyczkę. U mnie cisza.
Do komentarza 175: o 13.00
Ja złożyłam 15.05 w Krakowie wiec widzę, ze jeszcze poczekam. Jeśli w ogóle się doczekam...
~wawa A na jaki adres e-mail wysłałaś wiadomość?
~BeataC, na listy [małpka] prezydent[kropka]pl - przekazują w trybie pilnym do PUPu i zawsze odpisują
Do kom. 180. Ja pisałem na: tarcza 'małpa' up warszawa pl. Ten adres jest na stronie z opisem tej mikropożyczki.
~BeataD, ~wawa Dziekuję
Złożyłem elektronicznie w PUP Warszawa 24.04.2020 około 15:30, dzisiaj wpłynęły pieniądze na konto.
A czy ktoś dostał z Poznania kto składał 28 kwietnia?
Radek, beż żadnych maili czy info na portalu?
Rozmowa z Pup Rzeszów w dniu dzisiejszym: kończymy rozpatrywać wnioski złożone 22 kwietnia. Dokładnie taką samą informację dostałam tydzień temu.
Pup Poznań -składałem 29.04 --cisza
Update do Kom. 172. Wniosek składany elektronicznie w UP Warszawa w dniu 22.04. Dziś (01.06) przyszła decyzja na maila o przyznaniu pożyczki.
Poznań, 27.04 - cisza
Złożone w Krakowie papierowo 21.04 pieniądze na koncie 13 maja. Decyzji nadal brak...
Pup Poznań najgorszy w Polsce z realizacją wypłat
Witam, czy ktoś się orientuje jak w Gdańsku? Kiedy składał iście kiedy dostaliście? Dzieki
Wniosek składany elektronicznie w UP Warszawa rano w dniu 22.04. -dalej cisza...
Poznań- wniosek składany 28.04 przez PUAP do tej pory cisza
Wniosek złożyłam elektronicznie 27-04. Dziś dostałam:) Warszawa. Ale żadnej decyzji nie mam
Warszawa, wniosek złożony elektronicznie 27.04, dziś wpłata na konto ale za to brak decyzji, żadnej wiadomości na maila ani na praca.gov
Wniosek złożony 21.04.2020 r. elektronicznie (Warszawa) - dzisiaj przyszła pozytywna decyzja na e-mail.
Środki jeszcze nie wpłynęły.
Nie wiem czy akurat to pomogło ale wczoraj wysłałam e-mail z zapytaniem na adres tarcza(małpa)up(kropka)warszawa(kropka)pl
Złożone w PUP Rzeszów papierowo 29.04.2020 r.
W dniu 30.05.2020 r. info SMS o przyznaniu.
Pieniądze na koncie 02.06.2020 r.
Warszawa
Dziwne to jest. Jedni piszą , ze składali 22 kwietnia i już dostali a drudzy ze jeszcze z 27.04 nie dostali.
Ja złożyłam 28.04 i tez nic.
Warszawa - wniosek złożony 5 maja. Na maile urząd nie odpowiada i telefon też ciągle zajęty. cisza.
Wniosek złożony elektronicznie 27.04 Warszawa. Środki wpłynęły dzisiaj. Żadnych maili poprzedzających nie było.
Wniosek złożony elektronicznie 26.04 Warszawa, brak odpowiedzi i środków na końcie. Już sama jak to jest rozpatrywane, skoro na forum są osoby, które dostały pożyczkę z wniosków złożonych później.
Wniosek składany 21.04.2020 rano i cały czas cisza. Warszawa Grochowska PUP.
Dwóch wspólników wnioski składało 23 kwietnia do Warszawy jeden o 16 23 a drugi 23 20. Ten składany później decyzja pozytywna w piatek a pieniądze na koncie w poniedzialek A ten składany kilka godzin wcześniej jak narazie cisza ... to ciekawe jak ten urząd pracuje
28.04 składałem wniosek, 02.06 otrzymałem umowę na maila. Kłodzko.
Złożyłam wniosek w Poznaniu 23.04 i do tej pory t.j 2.06 nic :( Kolezanka pracuje PUP i mówi ze rozpatrują wnioski z 21 kwietnia ! Ale tez ustawowo powinni wypłacać w ciągu 30 dni :)) śmiech na sali ...........
Napisałam wczoraj maila do PUP Warszawa i dostałam dzisiaj informację, że obecnie sprawdzane są wnioski z 22.04
Tego dnia wpłynęło ich bardzo dużo, więc trochę to potrwa.
Jedni piszą ze z 27.04 już dostali a niektórzy z 22 kwietnia nie dostali
Gdańsk - wniosek złożony 29.04.2020 - kasa na konto 29.05.2020.
Jak dotąd żadnego info o umowie.
Właśnie dostałam decyzję w sprawie pożyczki. Wniosek składałam 22.04. PUP Waw
Kasy jeszcze nie ma na koncie.
Rzeszów, wniosek złożony 24 kwietnia i do tej pory żadnych informacji.
Wniosek 26.04. Warszawa, przelew dzisiaj przyszedł, żadnego maila nie dostałem
Warszawa, UP Ciołka napisałam dzisiaj maila i dostałam odp,że obecnie rozpatrują wnioski z 23 kwietnia
Wniosek złożony 22.04. Decyzja pozytywna przysłana na maila 03.06.
Czy razem z decyzją ktoś dostał jeszcze ponownie umowę do podpisania przez profil zaufany??
Wniosek 30.04 - do dzisiaj cisza - PUP Warszawa Grochowska
PUP Warszawa Grochowska Wniosek złożony 28.04.2020 przez profil zaufany - do dzisiaj cisza
Wniosek z 20.04. i brak informacji - Wwa Grochowska
Do komentarza 149 - email z UP:Przekazałem Państwa wniosek do działu rozpatrującego wnioski.Z uwagi na dużą ilość wniosków czas oczekiwania na rejestrację oraz rozpatrzenie wniosku wydłuża się. Wnioski są rozpatrywane wg. kolejności zgłoszeń, natomiast czas rozpatrzenia konkretnego wniosku jest zależny od poprawności jego złożenia i wyjaśniania ewentualnych wątpliwości między Urzędem, a Wnioskodawcą. Dlatego nie ma możliwości oszacowania, jak będzie dokładny czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.Gdy pracownik oceniający wniosek otrzyma go skontaktuje się celem uzyskania ewentualnych wyjaśnień oraz przesłania umowy lub/i brakujących załączników. Kontakt ze strony pracownika Urzędu będzie również w przypadku błędów lub wątpliwości. Jeżeli wniosek zostanie oceniony pozytywnie czas oczekiwania na przelew wynosi kilka dni roboczych. Proszę o oczekiwanie na kontakt ze strony osoby rozpatrującej wniosek. Przelew następuje w ciągu kilku dni roboczych od podpisania umowy
Wniosek we Wrocławiu złożony 29.04. Do tej pory tj. 04.06 żadnej wiadomości. Tel w urzędzie nie są odbierane chociaż to podobno infolinia. Z tego co było podawane przez gazetę wrocławską to przez miesiąc było rozpatrzone ok 550 wniosków. Ile wychodzi dziennie?
24.04.20 PUP Warszawa. Pożyczki brak, info brak, odpowiedzi na e-maile BRAK a jest 4 czerwca 2020.
Chodzi oczywiście o PUP Grochowska Wwa. Z różnych forów i informacji w Internecie, okazuje się, że to najgorszy i najbardziej leniwy urząd w sprawdzaniu wniosków. Największy pech. Inni dają radę.
Andzeliko , także inni składający wniosek 24.04 ,czy moglibyście dać znać , kiedy coś w Waszych sprawach ruszy? również składałam tego dnia, niestety znam osobiście osobę, która taką samą drogą składała później i już ma odpowiedź, więc martwię się, że u mnie coś nie tak...;)
Do komentarza nr 224.

Nie masz się czym martwić, Urząd pracuje we właściwym dla siebie trybie :D
Wniosek z 20.04 - mail napisałem 3.06 - 05.06. decyzja.
Warszawa Grochowska a mail z Ciołka przyszedł.
Trzymam kciuki za Was ! Miłego !
Rozmawialem ze znajomym urzednikiem z Grochowskiej. Powiedzial mi, ze urzednicy byli wsciekli na prywaciarzy, bo zasypali ich wnioskami i przez nich nie mogli pic kawy przez pierwsze pietnascie minut pracy. Poczatkowo naczelnicy cisneli ich bardzo, ale w polowie kwiet. dostali info z Ratusza, zeby wrzucili na luz, bo Trzaskowski moze kandydowac, wiec trzeba pokazac, ze rzadowe wsparcie to gowno.

Obecnie od ponad tygodnia robia wnioski elektroniczne z 21-24.04. "Na papierowe wyjebane." Niektore wnioski, ktore sa przerobione z pozniejszych dni to dla znajomych lub przez pomylke. Mowia, ze jeszcze 2 tyg. conajmniej nim przejda do kolejnych dni.

Telefony do urzedu poblokowali a maili nie czytaja tylko wysylaja szablon, nie ma sensu dzwonic czy wysylac, jedynie kontakt przez znajomych urzednikow albo politykow. Kolezanka z pracy znajomego powiedziala, ze bedzie brala L4 i "liczy na upadek wielu firm, bo jej siostrzeniec ma niedlugo otwierac swoja dzialanosc." Warszawa, piekne miasto
Rzeszów: wniosek złożony 24 kwietnia około godziny 11:00, dzisiaj tj. 5 czerwca mail z umową do podpisania.
Ad komentarza 227: Urząd miasta Warszawa twierdzi coś zgoła innego, ostatnio codziennie wrzucają raporty z tego ile udało się się zrobić. Jeżeli to prawda to złapali dobre tempo bo w tym tygodniu udało się rozpatrzeć ok 20 tys. wniosków.

"Warszawa wypłaciła już ponad 267 mln zł wsparcia dla przedsiębiorców. Do tej pory wpłynęło ponad 133 tys. wniosków w ramach tarczy. Rozpatrzyliśmy ponad 52 tys. wniosków, co stanowi ponad 39 proc. W ciągu ostatniej doby rozpatrzyliśmy 4259 wniosków.

Dane obejmują stan na piątek, 5 czerwca, na godz. 13.00, źródło: Urząd Pracy m.st. Warszawy."
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.