Zwolnienie z ZUS przez 3 mies. jak zaksięgować listę płac? kosztem brutto ? czy może netto ?

Jak zaksięgować listę płac za marzec? zwolnienie z ZUS przez 3 mies.- złożony wniosek RDZ , czy kosztem brutto ? czy może netto + potem podatek dochodowy w kup jak zapłacę ? kiedy jest termin zapłaty podatku od wynagrodzeń ? są jakieś wytyczne na ten temat ? Jak księgowi robicie ?
Czytałam że netto + pit-4
Ale z tarczy wynika ze zus ma być traktowany jak opłacony, to normalnie chyba??
też chę rozwiać wątpliwości
Ja zasugerowałam się postem 1281210
Też się zastanawiam nad księgowaniem listy płac i znalazłam coś takiego:
Odliczenie umorzonych składek ZUS
Jeśli chodzi o odliczenie składek od dochodu i podatku, to tu przepisy nie wprowadzają zmian. Odliczeniu podlegają wyłącznie składki faktycznie zapłacone. Tym samym składki nieopłacone przez przedsiębiorcę za siebie lub osobę współpracującą z tytułu korzystania ze zwolnienia, nie podlegają: społeczne - odliczeniu od dochodu, ani nie podlegają ujęciu w kosztach
zdrowotne - odliczeniu od podatku,
Fundusz Pracy - księgowaniu w KPiR.
Jeśli chodzi o składki ZUS pracownika, które będzie finansowało Państwo, to co do zasady one także nie stanowią kosztu podatkowego. Księgowane nie powinny być zarówno składki potrącone z wynagrodzenia pracownika jak i składki, które są dodatkowo naliczone przez pracodawcę. Kosztem uzyskania przychodu będzie wynagrodzenie netto powiększone o zaliczkę na podatek dochodowy za pracownika.
Czyli według mnie w koszty dajemy wynagrodzenie nett + podatek.?
To ja już nie wiem, jak zrobić KPIR za 03/2020 , dla bezpieczeństwa wpisać tak jak piszesz netto + podatek , hmmm
Raczej to najbardziej prawdopodobne, bo skoro nie płacimy(nie ponosimy kosztów), to nie możemy ująć w koszty.
Ok, zmieniam na netto + podatek w razie czego nie zawyżam kosztów
A co z listą płac za luty zaksięgowana brutto w lutym mimo, że płatna w marcu, a zus za marzec będzie umorzony?
Mam pytanko. Co z listą płac za luty zaksięgowaną brutto w lutym a płatną w marcu, a zus za marzec(płaca za luty) będzie korzystał ze zwolnienia?
A jak księgujecie listę płac w księgach handlowych?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.