RSP-C umowa ze stawką godzinową

Co wpisujecie w części 5 pkt 1 "Miesięczny przychód, który wynika z umowy"?

Stawka godzinowa, grafik ustalany na bieżąco, różne ilości godzin w różnych miesiącach, można powiedzieć że Zleceniobiorca pracuje jak chce (fastfood).
Wpisz 17 zł/godz.
Miało być część IV
Pole nazywa się "Miesięczny przychód" więc stawka godzinowa nie bardzo tam pasuje
Te wnioski to mozna o kan d .... potłuc

...Miesięczny przychód, który wynika z umowy

z umowy wynika 17 zl/h
Pytałam o to dziś na infolinii, konsultantka obruszona jak Mogę nie wiedzieć co wpisać, przecież mam umowę
Tłumacze drugi raz ze w umowie jest stawka godzinowa, w każdym miesiącu przychód inny, a ta mi na to, ze co ja sobie myśle przecież nie mogę sobie kwoty z powietrza wpisywać ( spuszczę tu kurtynę milczenia ............) mam umowę wiec mam wpisać z umowy.
Tłumacze po raz kolejny, później kolejny aż w końcu stwierdziła żeby wpisać ta sama kwotę co przychód z marca
Można zgłupieć
2. Przychód osiągnięty w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku kwota przychodu w zł

to akurat jest jasne, bo przeliczysz 17 x ilość godzin i masz przychód
1. Miesięczny przychód, który wynika z umowy

i tu są schody
Tę samą co z marca to trochę ryzykowne. Jeszcze powiedzą, że przestoju nie było, bo zarobki nie spadły i nie wypłacą postojowego.
Ja chyba wpiszę 160x17 i mam w d...e
.... żeby wpisać ta sama kwotę co przychód z marca ..

i co z tego wpisu będzie wynikać ?
Kom 8
Przecież w tym wniosku nie ma danych porównawczych.
Jest tylko kwota wynikająca z umowy i kwota za poprzedni miesiąc. To pracodawca oświadcza ze nastąpił przestój

Kom 9
No właśnie, z porady ZUS wynika poświadczanie nieprawdy :)
Dla mnie jakąś logikę by to miało, gdy wpisać tutaj przychód z lutego.
No bo w końcu w przypadku złożenia wniosku w kwietniu należy porównać przychód z marca z przychodem z lutego, czy nastąpiło obniżenie przychodu o minimum 15%.

Wpisanie stawki godzinowej, czy też przychodu z marca nic tu nie wnosi. Wygląda, na to że ktoś przygotowujący wniosek nie pomyślał, że nie zawsze co miesiąc otrzymuje się kwotę podaną w umowie.
Doradzałbym nie śpieszenie się ze składaniem wniosków, ale poczekanie na wyjaśnienia bo pewnie takie się pojawią.
...Wpisanie stawki godzinowej, nic tu nie wnosi. ...

pewnie,że nie, ale jakie pytanie we wniosku taka prawdziwa odpowiedź

dlatego niczego nie składam , bo jest na to dużo czasu
Masz racje, Ale skoro nazwa pola to miesięczny przychód wynikający z umowy to wpisanie tu przychodu z lutego nie ma sensu
W tym wniosku wpisuje się tylko przychód za ostatni miesiąc, oświadcza czy umowa nie doszła do skutku czy tez zostało ograniczone jej wykonanie,
z kolei pracodawca podpisuje oswiadczenie ze rzeczywiście nastąpił przestój, pod odpowiedzialnością karna.
Tak naprawdę dane z lutego są tu nie potrzebne bo dopiero w kwietniu ktoś mógł przestać pracowac, wiec składa wniosek w kwietniu i dostaje tyle ile zarobił w marcu Max 2080
Niczego i do nikogo nic nie składam póki co , nie rozumiem też tego szału np. z wnioskami o umorzenie składek, zus i tak będzie je rozpatrywał najwcześniej w czerwcu :))
Baba z wozu, koniom lżej :) dobrej nocy
Pewnie, a potem tysiąc pytań jak to naprawić

co nagle, to po diable :))
Niektorzy przestali pracowac w marcu . np. gastronomia.
Przychod za ostatni miesiac (marzec) to chyba godziny wypracowane w lutym, a rachunek wystawiony w marcu. Czy zle mysle?
A czy ktoś się orientuje co z osobami, które przedłużały umowę w trakcie lutego?
Czy ktoś już wie może co wpisać w miesięcznym przychodzie który wynika z umowy? w sytuacji gdy umowa określa stawkę godzinowa i w każdym mięsiacu przychód wynikający z umowy może być inny.
 w sekcji V [Informacje o przychodzie z umowy] wypełnij pkt. 1 miesięczny przychód, który wynika z umowy. Jest to przychód, jaki byłby osiągnięty gdyby umowa była wykonywana przez cały miesiąc (jeśli są to stawki godzinowe, powinny być przeliczone na dany miesiąc). Przychód podaj w kwocie brutto.
Sanok. pl tarcza-antykryzysowa-wsparcie-z-zus-wnioski-do-pobrania instrukcja-wypelnienia-wniosku-rsp-c
W sekcji V [Informacje o przychodzie z umowy] wypełnij pkt. 1 miesięczny przychód, który wynika z umowy. Jest to przychód, jaki byłby osiągnięty gdyby umowa była wykonywana przez cały miesiąc (jeśli są to stawki godzinowe, powinny być przeliczone na dany miesiąc). Przychód podaj w kwocie brutto. ....
czyli stawka godzinowa razy dni robocze czy kalendarzowe?
a jak jest wypłata z przesunięciem to kwota faktycznie otrzymana czyli... za luty wypłata w marcu czy za marzec wypłata w kwietniu - jeżeli wniosek składam w kwietniu i ma być przychód marzec?
Tez mnie interesuje sytuacja z przesuniętym
wynagrodzenie za luty bylo w marcu wiec na nie nie mialo wplywu ogloszenie stanu epidemii i przestój, czyli biore pod uwage wynagrodzenie za marzec wypłacane w kwietniu?
Ta pozycja o "Miesięczny przychód, który wynika z umowy" przyprawia o zawrót głowy.
W wersji elektronicznej wniosku (w PUE) nie można wpisywać liter, więc nie można też okreslić, że stawka jest godzinową - wspomniane wyżej "17 zł/godz".
My zrobiliśmy jeszcze inaczej - wpisaliśmy 0,00 PLN, a w piśmie przewodnim opisaliśmy, że umowa ze stawką godzinową + podaliśmy średnie wynagrodzenie z kilku ostatnich miesięcy.

Ale to mam inne pytanie - jak można zaznaczyć w III. Informacje o zawartej umowie cywilnoprawnej, że umowa nie doszła do skutku, jeśli funkcjonowała w miesiącach poprzednich. Rozumiecie to jako "nie doszła do skutku w tej chwili", czy "nie doszła do skutku w ogóle"? Mnogość interpretacji każdego puntu tego wniosku mnie zabija.

Ale skoro tak lecimy - "wysokość uzyskanych przychodów z innych umów cywilnoprawnych w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku" to który miesiąc? Jeśli wynagrodzenie jest wypłacane w marcu za luty to jest to marzec czy luty?
"więc nie można też okreslić, że stawka jest godzinową - wspomniane wyżej "17 zł/godz"." - No, ale po co to wpisywać, przecież kopia umowy jest dołączana do wniosku?

Chodzi o przychody uzyskane zgodnie z ustawą PDOF, czyli w tym wypadku wypłacone w marcu.
Mój klient dostał informację z ZUS, że tam ma być wpisana kwota a nie stawka godzinowa. Wniosek z wpisana stawką 17 zł na godzinę jest odrzucony.
Zapis brzmi o wynagrodzeniu miesięcznym tak więc nic dziwnego, że wpisanie tam, że to 17 zł będzie błędem.
W przepisach jest, że w przypadku kilku umów z różnymi zleceniodawcami nalezy złożyć osobne wnioski - to dość logiczne. A co, jeżeli u jednego zleceniodawcy zleceniobiorca ma kilka umów - mamy osobno składać wnioski na każdą z nich?
"W przepisach jest, że w przypadku kilku umów z różnymi zleceniodawcami nalezy złożyć osobne wnioski - to dość logiczne." - Ale niegodne z prawdą, bo nie ma takiego zapisu w przepisach. Tylko u jednego zleceniodawcy występuje się o świadczenie i tylko jeden zleceniodawca składa wniosek.
Pośpiech wynika z faktu, że mają ograniczoną pulę pieniędzy na te wnioski i kto pierwszy ten lepszy. Dla wszystkich nie starczy.
U mnie sytuacja podobna - zleceniobiorcy w każdym miesiącu pracują inną ilość godzin + premia od sprzedaży. W umowie zapis o stawce godzinowej brutto + premii. We wniosku składanym osobiście wpisałem 17zł brutto / godzina i kontaktowano się ze mną że wniosek wypełniony jest błędnie ale brak precyzyjnej informacji jak powinno to być zrobione...

Dodzwoniłem się do innego oddziału ZUS - zasugerowano wpisanie średniej z ostatnich trzech miesięcy ale od razu zaznaczono, że w przypadku takiego charakteru pracy średnie kwoty i tak niczego nie odzwierciedlają.
Instrukcja wypełnienia wniosku RSP-C ze strony ZUS można pobrać w pdf (też jako podkładkę):

 w sekcji V [Informacje o przychodzie z umowy] wypełnij pkt. 1 miesięczny przychód, który wynika z umowy. Jest to przychód, jaki byłby osiągnięty gdyby umowa była wykonywana przez cały miesiąc (jeśli są to stawki godzinowe, powinny być przeliczone na dany miesiąc). Przychód podaj w kwocie brutto.

Powyższe wydaje się debilne bo jeżeli mamy zleceniobiorcę na stawce 17/h a teoretycznych godzin pracy w marcu jest 176 to wychodzi, że powinno się wpisać 2.992 zł. brutto (tyle by dostał gdyby pracował cały miesiąc po 8 godzin) i jeżeli wpiszę faktyczny przychód za marzec jaki otrzymał czyli 425 zł. (25 godzin) to wychodzi, że dostanie postojowe 2.080 zł.
Sęk w tym, że on nigdy by tyle nie zarobił, bo od początku umowy pracuje średnio po 20-30 godzin w miesiącu i powinien dostać postojowe nie większe niż 510 brutto (30 godzin) , albo i wcale , bo w lutym miał 27 godzin czyli spadek żaden.
A skąd pomysł z tymi 176 godzinami? Przecież piszesz że z pewnością by tyle nie przepracowal nawt gdyby cały miesiąc pracowal.
Kochani pomóżcie! Mam UMOWE ZLECENIE ze stawką godzinową. Doszłam już do tego co wpisać w rubrykę "przychód który wynika z umowy" ale teraz w mojej firmie pojawia się problem. Co powinno wpisać się w rubrykę "przychód osiągnięty w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku" chodzi tu o przelew jaki dostałam od pracodawcy na konto w miesiącu MARCU? (czyli za miesiąc luty). JA TO TAK ROZUMIEM i według tego dostaję 2080 zł. Natomiast kadrowe chcą nam wpisać w to pole liczbę godzin x godzinówę w marcu czyli wypłatę za marzec, którą dostałam na konto w kwietniu i w tym wypadku z racji koronawirusa zamknęli naszą restauracje i nie udało mi się przekroczyć kwoty 1300 zł a jedynie 300 zł..... czyli dostałabym postojowego 300 zł xd POMÓŻCIE BO JUŻ MAM DOŚĆ
"chodzi tu o przelew jaki dostałam od pracodawcy na konto w miesiącu MARCU? (czyli za miesiąc luty)" - tak.
Do: Komentarz 34: ~xyzzzzz
Stąd:
"Jest to przychód, jaki byłby osiągnięty gdyby umowa była wykonywana przez cały miesiąc (jeśli są to stawki godzinowe, powinny być przeliczone na dany miesiąc)"
GDYBY UMOWA BYŁA WYKONYWANA PRZEZ CAŁY MIESIĄC ....itd - zgodnie z zestawieniem czasu pracy w poszczególnych miesiącach 2020 godzin w marcu jest 176.
Do: Komentarz 34: ~xyzzzzz c.d.

Byłoby OK gdyby w umowie też była mowa o stałej ilości godzin w miesiącu np. 30 to wtedy wiadomo, że przychód z umowy to 30 x17, ale w umowie tylko stawka godzinowa, a godziny w poszczególnych miesiącach bardzo różne, więc co wpisać w przychód miesięczny z umowy, wg instrukcji " gdyby umowa była wykonywana przez cały miesiąc" - w tej sytuacji to niemożliwe do przewidzenia, może by zarobił dużo więcej a może mniej - kto to wie?
Mylisz chyba umowę o pracę z umową zlecenie.
A co w momencie kiedy pracownik otrzymuje wynagrodzenie w formie tygodniówek (gastronomia), co wtedy wpisać we wniosku?
Kiedy mam złożyć wniosek?? W lutym i marcu Zleceniobiorca na stawce godzinowej zarobił 1020zł (nie student, jedyne zlecenie), ale w kwietniu zarobi już mniej, bo zamówienia się skurczyły. Kiedy mam złożyć wniosek o postojowe? i o jakie miesiące? W kwietniu i wykazać marcowy przychód 1020zł i tyle dostanie ?
Moim zdaniem złożyc na początku maja i wykazac za marzec te 1020,i kwiecień -spadek. Wtedy powinien dostac to co wynika z umowy, ale jesli stawki godzinowe, to dostanie pewnie to, co zarobił, bo nie przekroczyły 1300zl, zeby miec całe postojowe. Tez taki wniosek zlozyłam , ale w kwietniu - za luty i marzec, gdzie byl spadek zarobków. Tez małe kwoty ( 357 za luty, 136 za marzec ), zobaczymy ile wypłacą.
I też masz wypłatę za marzec w marcu, za kwiecień w kwietniu itp? bo już sam nie wiem co robić
Wciąż się zastanawiam pkt. 2 podaj „przychód osiągnięty w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku” (podaj faktyczną wypłatę w danym miesiącu).
Bo jeśli mam wykazać że nastąpiło ograniczenie zlecenia to właśnie to ograniczenie nastąpiło w marcu - czyli wypłata w kwietniu. Bo przecież w marcu wypłacaliśmy wynagrodzenie za luty który był normalnym miesiącem.
Dodzwonilam sie na infolnie z zus w przypadku stawki godzinowej wystarczy podac srednia np. z 3 ostatnich miesiecy.
Informacja udzielona na infolinii: miesięczny przychód, który wynika z umowy - stawka h x ilość godzin, które teoretycznie powinien przepracować zleceniobiorca; przychód za m-c poprzedzający m-c złożenia wniosku - cały przychód wypłacony w marcu (wniosek składamy w kwietniu) nie ma znaczenia, że może to być przychód dot. innych miesięcy.
Problem w tym, że istotą zlecenia jest, że nie istnieje liczba godzin, które powinien przepracować zleceniobiorca (chyba, że jest to ściśle określone w umowie, ale wtedy nie ma problemu z miesięcznym wynagrodzeniem) - to nie umowa o pracę. Przy stawce godzinowej wpisuję we wnioskach 0,00. Odebrałem już kilka telefonów z ZUS i wydaje się, ze przekonałem urzędniczki do mojej argumentacji. Najwyraźniej ZUS błednie zintepretował zapis art. 15zr. ust. 2. ustawy covidowej. Tam nie ma mowy ani o miesiącznym wynagrodzeniu, ani o wynagrodzeniu wynikającym z umowy, a jedynie o wynagrodzeniu z tytułu WYKONYWANIA umów cywilnoprawnych. Czyli tu nie chodzi o wynagrodzenie teoretyczne, tylko faktycznie wypracowane (za wykonaną umowę).
No, a któraś z tych osób którym wpisano zerowe wynagrodzenie dostała postojowe i jeżeli tak to w jakiej wysokości?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.