Wysyłka RDZ przez biuro

Na podstawie PEL wysyłam Z-3 do chorobowych podpisując podpisem ePUE. Dziś wysłałam wniosek o zwolnienie z płacenia składek przez PUE dla firmy ale program nie zareagował na ten podpis, możliwe było tylko podpisanie profilem zaufanym. Podpisałam i wysłałam, ale mam wątpliwość czy będzie ok, bo podpis jest na moje nazwisko a wniosek na inną firmę. Czy ktoś ma wiedzę czy złożony w taki sposób wniosek będzie ważny ?
Nie wyślesz podpisem Biura Rachunkowego, jest to oświadczenie woli musi je podpisać śiadczeniobiorca/ubezpieczony osoba która wnioskuje, taką informację uzyskałem na infolinii ZUS.

Chyba że masz full pełnomocnictwo jako płatnika składek/ ubezpieczonego/ świadczeniobiorcy etc.
Chyba ze podpisałaś profilem zaufanym samego właściciela firmy ?
Mam PEL od spółki jawnej do załatwiania spraw płatnika składek.
No to mi powiedzieli na infolinii ZUS że jest to oświadczenie woli i nie mogę je podpisać za klienta. Być moze dlatego ci ten komunikat wyskakiwał.
Wysłałam już kilka wniosków za klientów, podpisanych podpisem kwalifikowanym i wszystkie poszły.
U mnie też poszły ale czy będą prawidłowo złożone w ZUS, czy za jakiś czas nie okaże się,że wnioski są nieważne.
No to wychodzi ze kolejny raz na infolinii ZUS informacje są mówiąc delikatnie z "d...py" ....

Człowiek czeka 1,5 h jest 460 w kolejce ... po to tylko żeby otrzymać błędną odpowiedź.
Jeszcze krowa podkreślała !!!!! że jest to oświadczenie woli i nie wolno ... MASAKRA z tym ZUSEM
Jedna wielka niewiadoma, jak w kom.6 żeby nie okazało się wnioski są nieważne.
W instrukcji jest napisane "Jeśli zgłaszasz do ubezpieczeń mniej niż 10 ubezpieczonych lub wypełniasz wniosek w imieniu takiego płatnika – wypełnij pierwszy blok tego wniosku" - chyba oznacza to, że jak wypełniam mając PEL to mogę wysłać. Jak uważacie?
To prawda, tak jest w opisie. Ale niepewność nadal pozostaje. W normalnym czasie poszłabym do ZUS o potwierdzenie ale teraz jest niemożliwe.
Rozumiem Cię doskonale, ale klienci dzwonią i już chcą wiedzieć podczas gdy ZUS sam się jeszcze mota :D
Dzięki za słowa zrozumienia. Będę śledzić na forum, może ktoś będzie miał konkretne doświadczenia.
Podziwiam, że już wysyłacie, a czas do 30 czerwca, jest szansa że po mału wszystko bedzię jaśniejsze.
Ja też mam wątpliwości czy biuro na podstawie PEL może złożyć RDZ. Ja wysłałam Z_3 i było ok ale ostatnio jak przez PUE wysłałam za osobę prowadzącą działalność wniosek o zasiłek na dziecko to ZUS zadzwonił do właścicielki i stwierdził że biuro nie może za nią podpisać wniosku i musi sama podpisać profilem albo wysłać zwykłą pocztą. Więc już nie wiem czy RDZ można podpisywać jako biuro czy nie ?
Pismo do ZUS najlepiej złożyć elektronicznie

Kto ma prawo do ulgi w składkach, wyjaśnia prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Jaką drogą najlepiej złożyć wniosek o zwolnienie ze składek do ZUS za marzec, kwiecień i maj??

Zachęcam wszystkich zainteresowanych, aby składali wnioski w tej sprawie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Jeśli państwa firma korzysta z usług biura rachunkowego, to złożenie wniosku możliwe jest również za jego pośrednictwem.
Miko, gdzie jest to napisane aby BYĆ PEWNYM, że wnioski tak wysłane będą przyjęte. Jeśli okazałoby się, że nie to klienci pożarli by mnie żywcem.
Nie lubię bazować na artykułach z gazet, ale to Pani Prezes z ZUS mówi :)
Nie mogę dodać linku - wpisz w przeglądarce "Jeśli państwa firma korzysta z usług biura rachunkowego, to złożenie wniosku możliwe jest również za jego pośrednictwem."
Https://www.rp.pl/ZUS/304029897-Koronawirus-zwolnienie-ze-skladek-ZUS-tylko-na-wniosek.html
Super, czy może wysyłaliście już za klientów wnioski przez PUE podpisując własnym podpisem zaufanym?
Ryzykowne podpisywanie za klientów. Ja każę im składać samemu. Okazuje się, że większość ma epue albo pozakładali przez bank. A jak nie to zasuwają do zusu, ja i bez tego mam mnóstwo roboty.
Masz racje. Jak chcesz być dobra to możesz dostać po d... a oni i tak uważają, że my musimy za nich wszystko robić.
Wiecie, ja zauważyłem fenomen wśród klientów....
Nagle 90% klientów umie sobie samemu uzupełnić Formularz, nawet co więcej … umie sobie założyć portal PUE …

Kilka miesięcy wcześniej jak dzwoniłem do tych samym klientów z formularzem rejestracyjnym BDO do reklamówek, co drugi klient nawet komputera nie umiał włączyć …

Wiec konkluzja jest taka, że jak klient chce i ma coś dostać od Państwa to wszystko umie, ma 10 maili, konta PUE, ePUAP założone już od 10 lat, a jak ma coś zrobić za co nie dostanie od Państwa NIC to jest jak wyżej...
Ok KLIENT nasz PAN, ale próbujcie ich uczyć trochę SAMODZIELNOŚCI … niestety LENI przybywa co raz więcej ...
Potwierdzam wcześniejsze wątpliwości. NIE PODPISZESZ RDZ PODPISEM KWALIFIKOWANYM BIURA !
Niech zrobią oni (oni = ZUS) tak jak wnioski do urzędu pracy. Tam wystarczy pełnomocnictwo podatnika zeskanowane i dołączone do wniosku
Blokada wysyłki przez Biuro - To jest celowe działanie ZUS aby utrudnić składanie wniosków.
Komentarz 25. To jak się to ma do wypowiedzi pani prezes ZUS "Jeśli państwa firma korzysta z usług biura rachunkowego, to złożenie wniosku możliwe jest również za jego pośrednictwem." Podpisuję nie podpisem kwalifikowanym tylko podpisem zaufanym.
To jak tą wolę ma wyrazić spółka z o.o. która na pue nie występuje w roli ubezpieczonego.

Pomyślcie tak na spokojnie A nie w panice:)
Podpis przez biuro może zależeć od placówki, do Lublina bez problemu wysyłam Z-15 z moim podpisem kwalifikowanym a Chełm, Łęczna i Biłgoraj marudzą o tym oświadczeniu woli - pomimo tego, że mam PEL także do świadczeniobiorcy i ubezpieczonego.
Kom. 25 - a potwierdzasz na jakiej podstawie?
To ja mam problem z głowy
ludki sami wypełniają wnioski - podpisują je swoim podpisem a ja tylko dostarczam je do ZUSu / wrzucam je do skrzynki podawczej
:-)
U mnie idą normalnie z pue klientów: zarówno RDZ + xls, jak i RSP-D - podpisuję swoim podpisem kwalifikowanym.
Repetek, a jaką masz pewność, że się nie "zgubią" pod drodze? Pewnie przesadzam ale z ZUSem trzeba ostrożnie, szczególnie jak wirus wyhamuje (oby do wakacji) i zacznie się szukanie kropek nad "i" i innych punktów zaczepienia żeby jednak nie umorzyć.
A ja ciekaw jestem ile bierzecie za wysłanie takiego wniosku. Dzwoniłem i w ZUS mówili, że jak mam ZUS PEL to można. W US jest UPL - i też można składać wszystko elektronicznie.
Wysłałam dzisiaj wszystkim moim klientom przez PUE i podpisałam podpisem kwalifikowanym. Podpis mam na siebie a PELe mam na załatwianie wszystkich spraw w ZUSie oprócz komorników
Mam inne pytanie. Czy komuś zdażyło się wypełnić RDZ błędnie? Wpisałem przychód u klienta 11800 a powinno być 11880. Zorientowałam się jak już wysłałam i teraz wysłać powinnam drugi raz RDZ czy jakieś pismo wyjaśniające?
Ja dzisiaj wysłałam swoim klientom i wszystko poszło ok .Podpisałam profilem zaufanym i pobrałam potwierdzenie. Skoro mam złozony pel to co jeszcze??? babcie przywież do zus aby potwierdziała????
Przed momentem dostałem odpowiedź na infolinii ZUS, że jeśli został złożony PEL to biuro może podpisywać i wysyłać przez PUE. Mają wewnętrzne szkolenia i ten problem już był poruszany.
Czy ktoś wie gdzie odnaleźć wysłane RDZ za klienta przez biuro w PUE? Bo nie mogę znaleźć....wydrukowałam z potwierdzeniami a w systemie nie mogę odnaleźć tych dokumentów.
Ja dzisiaj dosłownie przed chwilą rozmawiałam z ZUS i powiedzieli że jak mam PEL na załatwianie spraw więcej niż do ściągania l4 czyli jako Płatnik składek to można w imieniu klienta wysyłać wniosek o zwolnienie że składek.
Ja dzwoniłam w ubiegłym tygodniu wniosek RDZ nie przejdzie musi być papierowo przez klienta podpisany i wysłany , tylko wniosek o postojowe przejdzie przez PEL z biura - taką informację dostałam na Infolini ZUS,
Temat szeroki i nieuregulowany w przepisach. Najbezpieczniej nie podpisywać za klientów aby nie było później kłopotów. Tak robię, odsyłam do osobistego podpisania i doręczenia. Nikt się nie buntuje.
Mam taki sam problem jak ~Kamila, machnąłem się o jedną cyferkę przy podaniu przychodu. W jaki sposób można to skorygować? Mogę wysłać wniosek RDZ ponownie?
Przed chwilą rozmawiałam z infolinią i pani powiedziała, że można składać wnioski RDZ za klienta, jeśli się ma Pel do wszystkich czynności
Witam. Złożyłem wniosek o zwolnienie z ZUS za kwiecień. Nie objąłem wnioskiem maja, choć już na ten moment wiem, że będę spełniał warunki objęcia mnie zwolnieniem.
Czy jest przeciwwskazanie, abym złożył kolejny wniosek w czerwcu (zwolnienie z ZUS w maju) czy powinienem był to wyszczególnić w jednym wniosku?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.