Problem z wysłaniem wniosku RDZ

Witam,

mam problem z wysłaniem w/w wniosku. Kiedy wypełniłem wszystkie dane online, sprawdziłem wniosek, zapisałem go i klikam wyślij, za każdym razem wyświetla mi info:

Do wniosku dołącz kopię (np. skan, zdjęcie) formularza dot. pomocy publicznej.

Kliknij [Anuluj] i wskaż załącznik z dysku swojego komputera za pomocą przycisku [Dodaj załączniki].

O co chodzi?

Mam tak na swoim koncie PUE i swojej narzeczonej również :(
Na stronie zus jest wzór w exelu i trzeba go wypełnić i wysłać jako załącznik . ja nawet nie skanowałam tylko tak w exelu załączyłam i poszło (tam nie trzeba podpisu)
Przepraszam... Wy już wnioski wysyłacie.??? I tak za każdy miesiąc?
Kom 2
Wniosek obejmuje okres trzech miesięcy, zaznaczasz tylko te które cię interesują.
Czy załącznik o pomocy publicznej na pewno można w .XLS? W instrukcji jest napisane: "Do wniosku dołącz kopie (np. skan, zdjęcie) formularza dot. pomocy publicznej?
Najszybciej przerobić na pdf i wysłać, w .xls nie chciało się załączyć.
Pytanie, czy należy załącznik podpisywać ręcznie, czy można wypełnić go w excelu?
Kom 6
Na załączniku nie ma nawet miejsca na podpis, pieczątkę. Wystarczy wypełnić w excelu wydrukować do pdf i wysłać wraz z RDZ jako załącznik przez PUE.
U mnie jest po wciśnięciu utwórz dokument
Pojawia się że złożenie wniosku Rdz przez pue jest chwilowo nie możliwe i spróbuj później
Tak mam od wczoraj wieczorem
Ma ktoś tak jeszcze
Kom 8
Spróbuj później. Wczoraj po 18 wszystko chodziło już szybko - zarówno logowanie do PUE jak i generowanie i wysyłanie dokumentów.
Witam
Prowadzę jednoosobową działalność, składki tylko za siebie.
W punkcie B ppkt 1 i 2 nie dotyczy ale co zaznaczyć w ppkt 3?
Właśnie wczoraj wcześniej wieszało się na samym końcu
A wieczorem do teraz mam cały czas ten komunikat nawet w nocy
Czy możecie podać gdzie znaleźć ten załącznik do wniosku i jak się on nazywa, siedzę nad tym ale znalezienie czegokolwiek na stronie zus to koszmar
Chodzi o ten załącznik :

www zus pl/documents/10182/3264150/Za%C5%82%C4%85cznik+do+wniosku+elektronicznego+RDZ.xls/978da5e5-1dea-7441-cd9a-1975f17cd04d

(wstawcie kropki zamiast spacji w "www zus pl" bo nie moglem tu wkleic dokladnego adresu strony
Witam
Dołączam się do pytania Bartka:
W punkcie B ppkt 1 i 2 nie dotyczy ale co zaznaczyć w ppkt 3?
Tak jak Bartek i Kamil: co zaznaczyć w pkt B 3 (kryteria do postepowania upadłościowego)?
Jacek - wielkie dzięki
Witam

Miał ktoś taki problem, że nie miał przycisku "dodaj załącznik" ??
Rozwiązał ktoś zagwozdkę co zaznaczyć w pkt B 3 (kryteria do postepowania upadłościowego) tak czy nie?
Paweł, spróbuj na innej przeglądarce. U mnie pomogło.
Czy orientuje się ktoś czy wniosek RDZ wysłany elektronicznie można wycofać?
Zna ktoś odpowiedź, co zaznaczyć w pkt B 3 o postępowaniu upadłościowym? Kilka razy padło to pytanie, ale cisza jak na razie.
Czy po wysłaniu wniosku zus komuś odpisał
Czy w danych wnioskodawcy wpisujemy adres firmy czy moje miejsce zamieszkania ?>
Jaki dokument musze zalaczyc do wniosku rdz? wyskakuje mi komunikat dot. pomocy publicznej. nie wiem dokladnie co dolaczyc
Złożenie wniosku wg instrukcji ze strony zusu dziala ok.
Ale nigdzie nie znalazlem info czy wystarczy złożyć wniosek i nie placic skladek za wybrany okres czy trzeba miec najpuerw potwierdzenie z zus ze go rozpatrzyli pozytywnie? Co jak do 10 nie bedzie odpowiedzi? Mizna nie płacić? Bo jak sie zaplaci to przepadlo, bo nie mozna sie ubiegac o zwrot tylko o zwolnienie ze skladek.
Witam, jesli zaznaczam marzec to prosze o zwolnienie z płacenia w marcu,czy kwietniu? czyli przy okienku:

- Oświadczam, że w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek o zwolnienie z opłacania składek osiągnąłem przychód*** z prowadzenia działalności w wysokości: - wpisuje przychód za marzec czy luty??
W pkt 4.2 lit C zaznacz NIE
Ewa
Jak wysyłam wniosek pocztą to gdzie mam go podpisać?
Czy dostaliście jakieś potwierdzenie złożenia wniosku RDZ ?
..złożenia wniosku elektronicznie poprzez platformę PUE ZUS
Jacek!! Ogromne dzięki za :

www zus pl/documents/10182/3264150/Za%C5%82%C4%85cznik+do+wniosku+elektronicznego+RDZ.xls/978da5e5-1dea-7441-cd9a-1975f17cd04d

jak to znalazłeś? sam szukałem dłuższą chwilę i trafiałem tylko na opasłe wersje jak do de minimis.. wielostronicowe.
Brak możliwości dodania załącznika, w oknie z załącznikami brak właściwego "przycisku" z instrukcji - Dodaj załączniki...

Maksymalny rozmiar załącznika to: 0.00 KB
Dopuszczalny rozmiar dokumentu z załącznikami: 0.00 KB
Sebastian sprawdz w wersjach roboczych czy przez przypadek nie zrobiłeś kilku wniosków. Tylko do pierwszego możesz dodać załacznik, tak jakoś działa system
Hej! czy wam tez tak długo mieli samo wysyłanie.? mi juz 40 min
Ja również nie mam przycisku dodaj załącznik. Próbowałem na innych przeglądarkach. Też nic. O co chodzi ?????
Sabotaż ?
Wypełniałam z druków gofin i jest zupełnie inny wzór wniosku. Już zawiera oświadczenia do pomocy deminimis.
Wniosek wysyła mi już strasznie długo i nie wiem, czy w ogóle wysle, jak nie to zostaje pocztą ...
Dzięki Szymon niestety Twoje rozwiązanie nie przyniosło rezultatu. Tak jak Paweł próbowałem wielu przeglądarek (EDGE, IE, firefox, chrome). Mam zainstalowane dużo dodatków z serii adblock, na czas składania wniosku powyłączane - również bez efektu. Rozwiązanie połowiczne, które pomogło to złożenie wniosku z innego komputera.
Czy miał ktoś problem z ostatnim krokiem przy wysyłaniu wniosku? Chodzi o podpisanie podpisem kwalifikowanym... Wypełniłam wniosek RDZ dodałam załącznik w PDF i za każdym razem przy wysyłce jest komunikat "proszę czekać... trwa wysyłanie danych..." Mogę tak czekać w nieskończoność i nic się nie dzieje. Nie mam możliwości wprowadzić hasła do klucza, wniosek ciągle "mieli" i nie może się wysłać. Czy ktoś miał taki problem i udało się go rozwiązać? Próbuję wysłać od wczoraj. Infolinia ZUS nie odpowiada. Pomocy :(
U mnie również występuje problem z podpisaniem podpisem kwalifikowanym .... mieli i nic sie nie dzieje - mam tak od wczoraj. Czy ktoś potrafi podpowiedzieć , jak rozwiązać ten problem ? Pozdrawiam serdecznie :)
Pani Elu i wielu innych użytkowników którzy mają podobny problem do mojego (opisywałam wyżej) tj. brak możliwości wysłania podpisem kwalifikowanym. Poczytałam na stronie ZUS FAQ i się udało. Problem tkwił w Java, chciałam wklei link w którym jest opisane ale strona nie pozwala więc cytuje "Najczęstszymi przyczynami problemów podczas pracy z podpisem kwalifikowanym są:

• brak lub zbyt niska wersja środowiska Java zainstalowana na komputerze - do prawidłowego działania apletu podpisu elektronicznego wymagane jest środowisko Java w wersi co najmniej 1.6 update 12. W przypadku niższych wersji środowiska Java mogą występować problemy podczas odczytania danych certyfikatu lub wykonywania podpisu. Instalator środowiska Java można pobrać za darmo...
• brak wtyczki Java zainstalowanej w przeglądarce - należy zainstalować wtyczkę Java do przeglądarki."
U mnie pomogło uffff :)
Odświeżenie Javy nic nie dało, wysyłka się mieli i mieli... już trzeci dzień próbuję. jakieś inne rady?
Wysłałam z innego, nowszego komputera
Problem z podpisem kwalifikowanym może zależeć od typu przeglądarki. Proszę spróbować zalogować się na PUE przez stary Microsoft Internet Explorer. Do podpisu zostanie wykorzystany aplet Szafir wystawiony przez KIR. U mnie pomogło.
Też miałam 100 prób. wszystko szło sprawnie do momentu powrotu na strone zus, po podpisie przez bank.
pomogła zmiana z IOS na windows.
Mój problem polega na tym, że po kliknięciu potwierdź podpisem e-PUAP przełącza się na stronę, gdzie jest tylko Bank Polski, Intelligo, a mojego ( ING) nie ma i dalsza autoryzacja podpisu jest niemożliwa. Tak próbuję już od 2 godzin, co jest dziwne, bo 2 godziny temu logowałam się na stronę ZUS właśnie przez e- PUAP i wszystko było OK.
Czy ktoś miał podobny problem i może pomóc?
Ale juz nie trzeba się spieszyć, na wnioski jest czas do końca czerwca :)
Jaki jest sens wypełniania załącznika do wniosku skoro są na nim te same pytania co na 3 str wniosku ??
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.