Tarcza-umorzenie składek

A czy w końcu trzeba zapłacić składki za te m-ce, żeby ubiegać się o zwolnienie z obowiązku opłacania??Może pytanie nie na miejscu, ale takowe mi zadano...
Wypełniasz deklarację normalnie, nic nie płacisz, wypełniasz druk o zwolnienie RDZ
Druk należy pobrać? Przepraszam, że się podłączę.
Tez się podłacze . chcąc mieć zwolnienia od maraca do maja , przychod za miesiąc marzec należy wpisac we wniosku ?
A zapytam przy okazji czy przychód do wniosku wpisuje się netto czy brutto?
Netto
Wnioski o zwolnienie z opłacania składek ZUS można składać do 30 czerwca... złożę w kwietniu
1/ dokumenty rozliczeniowe muszę złożyć za okres marzec-maj/20 , czyli składam i NIE PŁACĘ ?
2/napisane jest, że zyskuję zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tyt. składek za okres marzec-maj 2020 znanych na DZIEŃ ROZPATRZENIA WNIOSKU....
jak złożę wniosek np. 6 kwietnia to znane będą tylko składki za marzec i to jak dokumenty też wyślę za marzec do ZUS
to jak to ma być ?
ktoś wie ?
Czy wniosek składam tylko za jeden miesiąc za marzec , a potem następne wnioski gdy będę składała DRA za kwiecień i maj ?
Czy składam jeden wniosek, zaznaczam 3 miesiące , marzec, kwiecień i maj i ufam że rozpatrzą go w czerwcu , kiedy będą znane wszystkie składki , żeby mogli je umorzyć....
Czy dobrze rozumiem. Jeśli w marcu nie przekroczyłem 15681,00 to mogę złożyć już wniosek za marzec kwiecień i maj i nie ważne jakie będę miał przychody w kwietniu i maju składki zostaną umorzone?
A czy dwaj wspólnicy s.c. (po 50% udziałów), bez pracowników też będą zwolnieni z ZUS?
jeśli tak czy limit przychodu za marzec dotyczy spółki czy wspólnika?
Limit dotyczy proporcjonalnie na wspólnika s.c.
Najważniejsze pytanie, na które nikt nie ma odpowiedzi w całym internecie, ZUS na TT nie odpowiada, dodzwonić na pewno się nie uda:

Czy wnioski dziś złożone zostaną rozpatrzone do 10 kwietnia, bo wtedy upływa termin płatności, którą na razie nie wiadomo czy mam wykonać czy nie?
Kom 11:

a co jeśli jeden z tych dwóch wspólników jest chory i defacto tylko jeden pracuje to nadal przychody dzielimy wg udziałów?
Kom.13

oczywiście - tak samo jak przy wyliczeniu dochodu / dzielisz wg udziału
Jak myslicie . Czy jeśli mam dwóch wspólników jeden ma 99 % udziału drugi 1 % to przychód za marzec dzijej proporcjonalnie . czy składam dwa wnioski czy robię wszystko na tym jednym . Ponieważ mam jeszcze zatrudnionych dwóch pracowników. Nie bardzo też rozumie zapisu :Czy, w przypadku spółki jawnej, spółki komandytowej, spółki partnerskiej oraz spółki cywilnej, wysokość niepokrytych strat przewyższała 50% wysokości jej kapitału według ksiąg spółki. Ja prowadzę PKPIR jak mam to ustalić .Nie prowadzę ksiag rachunkowych.
Składam wniosek teraz, otrzymuje pozytywną odpowiedź załóżmy za 20 dni i co z moją składka za marzec? Termin mija 10 kwietnia, więc muszę samemu ją zapłacić? W takiej sytuacji można się wstrzymać z płatnością do momentu rozpatrzenia czy ZUS nam zwróci te pieniądze?
Nic nie płacić...nikt już nic nie zwróci jak zapłacisz
Przecież na wniosku sa do zaznaczenia mcs za które nie chcemy płacić
Złożyłem wniosek dwa dni temu, ale dzisiaj poszło z banku zlecenie stałe i zapłaciłem składki za marzec. Czy odzyskam te pieniądze? Pozdrawiam Redakcję :)
Trzech wspólników spółki jawnej + 3 pracowników . Czy składa się jeden wniosek , czy osobno za pracowników i osobno za każdego wspólnika . Składki ZUS idą na osobne konta .
"2) Czy, w przypadku spółki jawnej, spółki komandytowej, spółki partnerskiej oraz spółki cywilnej, wysokość niepokrytych strat przewyższa 50% wysokości jej kapitału według ksiąg spółki?
- jesteśmy wspólnikami po 50%, na koniec roku była strata przy KPiR, za marzec przychód niecały 1000,00 na "głowę".
Proszę o podpowiedź, czy też mogę składać wniosek o umorzenie składek
Czy zwolnienie z opłacania składek powoduje zmniejszenie kosztów czy stanowi przychód
Zwolnienie powoduje, że niezapłąconych składek nie zaliczysz w koszty, ale przychodu nie stanowi.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.