Selfbilling i faktura sprzedaży za usługę transortową dla klienta unijnego.

Firma transportowa świadczy usługi na rzecz klienta unijnego. Dostaje od niego selfbillingi w euro (samofakturowanie).
Wszystko by było cacy gdyby zgadzały się daty. Niestety...
1) Data wystawienia selfbillingu jest często po 15tym kolejnego miesiąca (taki obieg dokumentów, nic się nie da z tym zrobić).
2) Data sprzedaży nie jest faktyczną datą rozładowania towaru.
Księgowa zaleciła wystawianie faktur sprzedaży na podstawie selfbillingów w taki sposób:
- data wystawienia faktury = data wystawienia selfbillingu (czyli często będzie po czasie, bo po 15tym).
- data sprzedaży - faktyczna data rozładunku (czyli z reguły inna, niż na selfbillingu).
Czy takie rozwiązanie jest w porządku?
Dodam, że nie jest to żadna spółka, tylko przedsiębiorstwo. Na pewno nie prowadzą pełnej ksiegowości.
Firmy które znam dalej wystawiają swoje faktury i "udają" że selfbillingu nie ma, właśnie z tych powodów o których piszesz. Faktury wystawiane są kilka tygodni po rozładunku, bez podanej daty sprzedaży. Nie ma innej możliwości jeżeli chcemy prawidłowo wykazać to w księgach i w vacie.
Ok, dzięki.
Nie dają mi spokoju jednak daty wystawienia faktury. Czy powinnam się kierować datami sefbillingów?
Czy lepiej wystawiać wszystkie faktury z poprzedniego miesiąca do 15tego (nawet jak data na self jest późniejsza).
Szefowa by chciała aby nie zaczynać fakturować kolejnego miesiąca przed wystawieniem wszystkich faktur z poprzedniego.
Teraz mam tak, że selfbillingi są wystawiane nr 19 marca - sprzedaż marcowa, 20 marca - sprzedaż lutowa.
Jaki powinnam system przyjąć, żeby było dobrze? O ile w ogóle takowy istnieje...
+ Dodaj komentarz

Uwaga:
Autor Tematu umożliwił zamieszczanie komentarzy tylko użytkownikom zalogowanym

Rejestracja użytkownika

Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.