Różnice kursowe na KH, prosze o sprawdzenie

Od marca na księgach handlowych dochodzi mi rachunek bankowy walutowy EUR, proszę o poradę do osób znających temat jak płacić takie różnice

Operacje na koncie EUR to wpływy za moje fv sprzedaży w EUR oraz moje zapłaty za faktury w EUR, z tego tytułu mam dużo różnic kursowych przychodowych i kosztowych. Każdy jeden wpływ czy wypływ licze osobno, to znaczy po jakim kursie księgowałem i po jakim kursie wpływ na konto EUR, oprócz tego liczę sobie różnice na rachunku bankowym i też mam jakąś kwotę, to wszystko ksieguje odpowiednio albo jako przychód albo KUP.

Nie w tym jednak rzecz, nie wiem jak to płacić. Musze sobie to jakos ułatwić bo ten bank ma ze 30 stron. Myslicie że będzie ok, jak zsumuje sobie wszystkie różnice kosztowe i zaksięguje jedna kwotą, i tak samo różnice przychodowe, zsumuje i zaksięguje jedna kwotą. a następnie zapłacę to tym bankiem EUR? Nie będzie przekłamania salda tego konta bankowego?
"a następnie zapłacę to tym bankiem EUR?"
ale co chcesz płacić, różnice kursowe ?
Na każdym kontrahencie musisz osobno zaksięgować różnice kursowe aby móc rozliczyć rozrachunki.
A różnice kursowe od środków na rachunku wyliczasz na koniec miesiąca i księgujesz jedną kwotą w koszty/przychody finansowe.
"Na każdym kontrahencie musisz osobno zaksięgować różnice kursowe aby móc rozliczyć rozrachunki."

No właśnie to chce sobie uprościć, gdzieś na Gofinie czytałem że tak można, jak trzeba będzie to odszukam ten artykuł.
Rozrachunki z odbiorcami/dostawcami płacę tak jak księgowałem żeby wyzerować konto, czyli po kursie wystawienia danej faktury.
Zapłaty w walucie wg mnie źle wyceniasz, bo należy stosować kurs średni NBP sprzed dnia zapłaty. I wtedy powstaną różnice kursowe pomiędzy fakturami a zapłatami.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.