Ujęcie jednej faktury w dwóch dotacjach

Cześć,

prowadzę księgowość małego stowarzyszenia. Ostatnio dostali kilka dotacji i pojawił się problem jak powinnam to zaksięgować.
Np.
Kwota faktury to 500pln
W dotacji nr 1 wykorzystano 300pln z tej faktury jako dotacja i 200pln jako srodki wlasne.
Z kolei w dotacji numer 2 wykorzystano odwrotnie 200pln z dotacji i 300pln jako srodki wlasne.

Jak powinnam zaksiegowac ponizsza fakture, skoro ksiegujac do dwoch dotacji podwoje koszty?

Analityka konta 500
500-01-01 koszty stowarzyszenia ze srodkow dotacji projekt 1
500-01-02 koszty stowarzyszenia ze srodkow wlasnych projekt 1

500-02-01 koszty stowarzyszenia ze srodkow dotacji projekt 2
500-02-02 koszty stowarzyszenia ze srodkow wlasnych projekt 2


Proszę o wskazówki, dziękuję
A na pewno można jedną fakturę w całości wykorzystać w 2 różnych dotacjach?????? Wg mnie nie. A rozliczałam już kilkanaście dotacji.
Przecież została już wykorzystana w 1 dotacji całość- jako dotacje i srodki własne . I koniec. Już nic na drugą dotacje nie zostało...
Tak, w umowie mamy ze mozna wykorzystac srodki z jednej dotacji jako srodki wlasne do drugiej
Myślę, że chodzi że dokument np. na 800zł
i 350zł do jednej
i 450zł do drugiej

tak i owszem można

ale nie te same środki w dwóch dotacjach. chyba, że to jakieś powiązania projektów, ale wątpię, że to ma w tym przypadku zastosowanie
Dokładnie tak jak kom.3- możesz w obu dotacjach wykorzystać wg uznania je dzieląc pomiędzy nie, ale nie te samą kwotę. Jak do jednej dotacji wzięłaś (obojętnie czy na część dotacyjną czy na środki własne) z danej faktury 300 zł, to to 300 zł juz jest wykorzystane/zjedzone. Nie możesz 300 zł wykorzystać w następnej dotacji. Bo tych 300 zł jakby juz nie ma, zostały pochłonięte przez 1 dotację.
Sprobuje wytlumaczyc jeszcze raz :)

Dostalismy 2 dotacje (jedna z urzedu miasta, druga z wojewodzkiego)
Dla kazdej dotacji s oddzielne kota ( z podzialem na srodki z dotacji i srodki wlasne).
W umowie na poszczegolne dotacje mamy, iz mozemy jako srodki wlasne w dotacji z urzedu woj wykorzystac srodki z dotacji z urzedu miasta.
I teraz pojawia sie problem: jak jednoczesnie zaksiegowac dotacja w projekcie z urzedu miasta i te sama kwote jako srodki wlasne w projekcie z urzedu woj. Zdaje sobie sprawe, ze nie da mozna dublowac kwoty. Problem polega na tym ze do kazdej dotacji sa oddzielne konta - i tak wg umowy mamy ksiegowac.
Czy mial ktos z Was kiedys taka sytuacje ze dotacja sie laczyly?
Czy macie pomysl jak zaksiegowac te pozycje?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.