Towary zniszczone

Mam pytanie dotyczące towarów zniszczonych. Sprzedajemy zabawki, wysyłamy kurierem i mimo dobrego zabezpieczenia zdarza się, że coś się uszkodzi. Klient nam odsyła, a my wystawiamy fakturę korygującą. Póki co towar ten zalega nam w magazynie. Jak to księgowo ująć, można to spisać na straty i wyksięgować w koszty?
Jesli prowadzisz magazyn to zrób RW- z opisem . Zaksięgujesz RW w koszt i tyle
A macie jakieś ubezpieczenie na czas dostawy.
Skoro jest zwrot i masz przyczynę, że jest towar zniszczony, to warto spisać jakiś protokół na tę okoliczność i na tej podstawie sksięgować w koszty.
Ale ważna sprawa do protokołu jakieś dokumenty dołączyć, które jasno potwierdzą, że nie ma waszej winy , bo inaczej kwota ta może być NKUP i może się okazać, że będzie konieczna korekta odliczonego VAT. Może warto zainwestować w jakieś ubezpieczenie na czas transportu. RW nie rozwiąże wg mnie problemu.
No właśnie nie mamy protokołu zniszczenia, bo nabywca nie otwiera paczek przy kurierze, nie mam żadnego dokumentu:(
Ale ktoś akceptuje ten zwrot od kilenta. Klient skoro otrzymał towar uszkodzony to składa reklamację, i zapewne wymieniacie ten towar na nowy bądź zwracacie pieniądze. Jakieś dokumenty pod to muszą być , tak lekko chyba nie przyjmujecie zepsutego towaru, może jakieś maile od klienta w tej sprawie?? Na tej podstawie sporządzicie protokół i ze stanu one znikną na podstawie tego protokołu. Utylizujecie te zabawki w jakiś sposób czy mogą iść do zwykłego kosza?? Jeżeli oddajecie do utylizacji to też macie pod to zapewne dokument - i będzie załącznikiem do protokołu. Osoba, która przyjmuje zwroty na podstawie tych dokumentów źródłowych sporządza protokół.
Ale warto mieć ubezpieczenie na czas transportu w firmie. Może warto o takie się postarać??
Mamy maila od klienta, że oddaje bo jest uszkodzone plus faktura korygująca od nas więc do tego mogłabym zrobić protokół?
Jeśli coś się zniszczy na magazynie to nie mamy dokumentu żadnego więc do tego tylko protokół i NKUP i korekta odliczonego VAT?
Do utylizacji nie dajemy, póki co zalega na magazynie, a jeśli ktoś sobie to zabierze to wtedy vat należny od przekazania?
Wg mnie protokół w każdym przypadku. CO do tego NKUP i korekty vat , jeżeli nie ma waszej winy to do przedyskutowania. Na pewno wersja bezpieczna w stosunku do US ale jak nie ma winy macie pełną dokumentację pod to to wtedy mogłoby być KUP i bez korekty VAT.
ALe cały czas myślę o tym ubezpieczeniu nie ma na takie sytuacje??
No właśnie chyba nie ma, możemy pomyśleć o ubezpieczaniu. A czy to coś zmienia jeśli będzie to ubezpieczenie?
Chociażby to, ze dostaniesz odszkodowanie, podejrzewam, że ubezpieczyciel aby je wpłacił też czegoś będzie od Ciebie wymagał więc lepsze udokumentowanie sytuacji i mniejsze straty dla firmy.
Ok. dzięki:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.