JPK FA przy fakturach ręcznych

Gdzie mogę zrobić i wysłać za klienta plik JPK FA ?
Niestety faktury pisze ręcznie na druczkach więc muszę gdzieś to wklepać i wysłać na żądanie do US :/
w e-mikrofirma mogę chyba tylko stworzyć plik ?
Ja myślę że ten przepis jest nadal aktualny - wystawiam ręcznie a księgi są prowadzone komputerowo
wklejka
data dodania: 01.08.2018 
Nadal można wystawiać faktury papierowe, gdy księgi są prowadzone w formie elektronicznej
Podatnicy, którzy wystawiają faktury ręcznie, a księgi podatkowe mają prowadzone komputerowo (np. przez biuro rachunkowe), będą mieli obowiązek przekazywać w formie JPK tylko księgi podatkowe lub części tych ksiąg. Takiej odpowiedzi udzieliło MF na pytanie naszego Wydawnictwa.
Obecnie podatnicy często zadają pytanie, czy jeśli wystawiają faktury papierowe, a biuro rachunkowe prowadzi im księgi w formie elektronicznej, to od 1 lipca 2018 r. są zobowiązani zaprzestać wystawiania papierowych faktur i rozpocząć wystawianie ich elektronicznie oraz przekazywać je w formacie JPK na żądanie urzędu. Przepis Ordynacji podatkowej, który wprowadza ten obowiązek, sugeruje, że tak jest. Dlatego wystąpiliśmy do MF z pytaniem w tej sprawie. Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że według MF nie ma takiego obowiązku.
(…) podatnicy, którzy faktury wystawiają ręcznie, a księgi podatkowe mają prowadzone komputerowo (np. przez biuro rachunkowe), będą mieli obowiązek przekazywać w formie JPK tylko księgi podatkowe lub części tych ksiąg.
Dlatego podatnik, który:
• prowadzi księgi oraz wystawia faktury w formie papierowej - nie jest zobowiązany przekazywać tych dokumentów w formacie JPK,
• prowadzi księgi w formie elektronicznej (lub w jego imieniu księgi prowadzi biuro rachunkowe), a faktury wystawia w formie papierowej - jest zobowiązany do przekazywania na żądanie w formacie JPK tylko ksiąg,
• prowadzi księgi w formie papierowej, a faktury wystawia w formie elektronicznej - jest zobowiązany do przekazywania na żądanie w formacie JPK tylko faktur,
• prowadzi księgi oraz wystawia faktury w formie elektronicznej - jest zobowiązany przekazywać na żądanie urzędu zarówno księgi, jak i faktury w formacie JPK.
Powyższe jest z INFOR-u
Jak bym miała taką sytuacje napisałabym pismo do US że wystawiam faktury ręcznie.
Zgadzam sie z mar. Nie masz obowiazku złożenia jpk fa. Skladasz wyjaśnienie, ze faktury wystawiasz ręcznie.
Co do pytania to emikrofirma służy do generowania i wysyłki jpk_fa. Można też wysyłać z klienta plik przygotowany w emikrofirmie wystarczy przerwać wysyłkę po momencie zapisania pliku i przejść do klienta. Strukturę na żądanie możesz dostarczyć też na cd.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.