Rozwiązanie dyscyplinarne wysłane pocztą a zwolnienie lekarskie wstecz

Kochani, dzisiaj mam dzień trudnych spraw - proszę o pomoc
Pracownik nie pojawił się po zwolnieniu lekarskim w pracy, po 8 dniach wysłaliśmy pocztą rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia w związku z nieusprawiedliwioną nieobecnością.
Wczoraj pracownik wysłał sms, że chce wynagrodznie za luty przelewem na konto. Na pytanie dlaczego nie przychodzi do pracy napisał, że nadal jest chory i że zwolnienie jest wystawione elektronicznie.
Zwolnienie wpłynęło na PUE o 18-tej czyli już po tej rozmowie. I jest wystawione te 14 dni wstecz.
Zwolnienie jest wystawione przez psychiatrę (poprzednie wystawił ten sam lekarz). Ale to wiem z wyszukiwarki bo przecież na e-zla nie ma pieczątek :(
a w sumie czy to ja powinnam dociekać jaki lekarz wystawił zwolnienie?

I co teraz?
Wg mnie wypowiedzenie nie jest skuteczne ale dzisiaj nie mam co do tego pewności.
Czyli na tą swoją nieobecność ma chorobowe?- anulujesz dyscyplinarkę
Dziękuję za potwierdzenie.
Czy w razie gdyby odebrał dyscyplinarkę to mam jeszcze informować go o tym, że jest nieskuteczna?
Jeśli to nieobecność była powodem dyscyplinarka to trzeba anulować.
No powinien wiedzieć, że jest anulowanie.
Informować go o tym, że jest nieskuteczna
Dziękuję bardzo
Rozwiązanie umowy jeżeli odebrał już pismo jest skuteczne
Aby je anulować trzeba mieć zgodę pracownika
Wystosuj stosowne pismo w tej sprawie
Ile dni wstecz taki lekarz (psychiatra) może wystawiać zwolnienia - bo podejrzewam, że sytuacja będzie się powtarzać
/wg pracodawcy pracownik symuluje/
Do Kom. 7
nie odebrał jeszcze rozwiązania umowy
"Lekarz ze specjalizacją z psychiatrii może wystawić zwolnienie wsteczne (nie określono maksymalnie ile dni wsteczne) w razie w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia zaburzeń psychicznych ograniczających zdolność ubezpieczonego do oceny własnego postępowania."
Symuluje, czy nie zwolnienia od psychiatry nawet orzecznik ZUS nie podważy.
W takim razie już wszystko wiem
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.