Delegacja sam. pracownika a kilometrówka

Pracownik jedzie w delegację sam. prywatnym. Zg z rozporz. o podr. sł. rozlicza kilometrówkę (np. 280 zł) i przynosi jeszcze kwity na parkingi, autostrady (np. w sumie na 50 zł). Za wszystko dostaje zwrot = 330 zł.
I teraz jak rozliczyć to w pdop, bo zgłupiałam po ostatnich zmianach. Koszty są ograniczone do wysokości kilometrówki dla celów pdop, czyli nie do wysokości kilom. do rozliczenia z pracownikiem z deleg., bo tamta nie obejmuje innych wydatków. I teraz robię kilom. do pdop, wychodzi też 280 zł i ujmuję autostrady, parkingi (50 zł) to jasne. A co kwotą wypłaconej kilometrówki z delegacji =280 zł? Jak rozumieć zapis przepisu art. 16.1.30 - "wydatki ponoszone na rzecz pracowników"? Co to są "wydatki"?
Jeśli ujmę kwotę wypłaconej kilometrówki z deleg. (280 zł) w kilom. do pdop, to te inne wydatki przekroczą limit i staną się nkup, bo w każdym przypadku takie wydatki będąy nkup, jeśli stawka za 1 km jest ustawowa, a to chyba nie oto chodzi.
Tak mnie naszły wątpliwości :)
Powinien tylko otrzymać kilometrówkę
Zgodnie z komentarzami do przepisów, kilometrówka pokrywa wszystkie koszty w tym parking, autostrada...itd
No właśnie nie. Parkingi i autostrady to nie są koszty wliczane do kilometrówki z rozporz. o podr. służb.
Te wydatki podlegają zwrotowi dla pracownika w całości dokumentu.
Ell, ja trzymam się swojej wersji, ponieważ mam indywidualną opinię prawną.
Nie oszukujemy się, ten kto dostaje tak wypłacaną kilometrówkę, w/g rozporządzenia, nie jest pokrzywdzony :)
A gdzie to jest w rozporządzeniu ?
Opłaty za parking i autostrady to inne wydatki z par. 4 rozporz. o podr. sł., a nie koszty przejazdu, zwracane w postaci kilometrówki.

Gdy pracownik odbywa podróż służbową prywatnym samochodem (za zgodą pracodawcy), wówczas przysługuje mu zwrot kosztów przejazdu do wysokości tzw. "kilometrówki" (tj. kwoty stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów oraz stawki za jeden kilometr przebiegu, określonej w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 25 marca 2002 r.).

Jeżeli pracownik poniósł w czasie podróży (krajowej lub zagranicznej) inne niezbędne wydatki związane z tą podróżą, określone lub uznane przez pracodawcę, to przysługuje mu zwrot tych wydatków, w udokumentowanej wysokości. Obejmują one: opłaty za bagaż, przejazd drogami płatnymi i autostradami, postój w strefie płatnego parkowania, miejsca parkingowe oraz inne niezbędne wydatki wiążące się bezpośrednio z odbywaniem podróży krajowej lub podróży zagranicznej (zob. § 4 ust. 2 rozporządzenia w sprawie podróży służbowej).
Interpretacja Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej
0111-KDIB2-3.4010.57.2017.1.AZE
Już wiem. Zamykam temat.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.