A chce je sprzedać czy zatrzymać dla siebie ?

co do vat - masz
1/ sprzedaż - vat nalezny 23% dla obu
- może byc mozliwośc odzyskania trochę vat od tego co odliczono 50% ale to niewiele bo wg art.90b czyli x/60 (jak kupiony po 1.04.2014)
2/ wycofania z dg -- vat nalezny 23% od wartości rynkowej z daty wycofania

pdof- jak sprzeda z dg to przychód z dg
jak sprzeda w ciągu 6 lat od wycofania na potrzeby własne- przychód z dg
może też je komus podarować - wtedy nie ma przychodu z dg