GŁuppi zus

Jak ma skorygować deklaracje wyslana do zusu? poniewaz deklaracje 01,02,2020 wyslano z identyfikatorem 01,01,2020. musze to wyprostowac i ta pominieta styczniowa deklaracje wyslac jako 01'01.2020 a ta blednie podpisana deklaracje dotyczaca lutego wyslac w marcu.
To w końcu ktory m-c masz skorygować?
A za sam styczeń była wysyłka DRA? Bo trochę to dziwne, jak dla mnie: sprawdzić najpierw musisz czy deklaracja ta niby za luty wyslana z identyfikatorem 01012020 potwierdza kwoty ze stycznia? Jeżeli tak, to musisz wysłać "tylko" deklatrację za luty z identyfikatorem 01.02.2020, z prawidłowymi kwotami. A jezeli za styczeń (czyli niby luty) kwoty z DRA się nie zgadzają, to: z identyfikatorem 02.01.2020 musisz wykazać jako korektę DRA za styczeń a nie za luty jak twierdzisz, a za luty jako złożenie DRA a nie korekta. Mam nadzieje, ze dobrze zrozumiałam pytającą/ego?
Zajrzyj moze do kompletow rozliczeniowych, kolumna po lewej stronie pod Informacje z ZUS > Komplety rozliczeniowe , jesli zdazyly sie juz przetworzyc.

liczy sie identyfikatorem wpisany w dokumentach, jesli tylko zle opisano zestaw z zawartoscia styczniowa to zus bedzie widzial to jako styczen.
Zle opisano zestaw ze złą zawartością da sie to jakos skorygować?
Do komentarza 4, tak da, się poprawić tylko by odpowiedzieć w jaki sposób to TY odpowiedz na zadane przeze mnie pytanie i moją odpowiedź. No nie do komentarza 3, to chyba jakis żart. Osoba twierdzi, że złożyla DRA z numerem 01.01.2020, a miał być zestaw za miesiąc luty czyli?
Termax. Powiem tak w programie księgowym mialam wygenerowana dwie deklaracje pierwsza styczniowa i druga lutowa. eksportujac do platnika deklaracje lutowa zamist styczniowej w lutym zmienilam identyfikator na numer 01.01.2020. i wyslalam deklaracje lutowa jako styczniowa, jak to teraz skorygować?
Czyli w programie płacowym masz wszystko ok, tak? To wyślij jeszcze raz z programu najpierw styczeń, i teraz: wg mnie będzie to korekta zestawu za styczeń, skoro wysłalaś dane z lutego jako styczeń, no chyba, że jakimś cudem kwoty za styczeń są takie same jak za luty, ale w to wątpię). I wysyłasz z programu płącowego do płatnika zestaw za miesiąc luty, czyli DRA 01.02.2020, tylko już wysyłasz, no masz do tego prawo. A za styczeń zestaw musi mieć numer 02.01.2020.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.