Odliczenie kosztów fotowoltaiki

Mam problem: na jakim załączniku rozliczyć poniesione koszty na fotowotaikę na pit0 czy pitD? Sprawa kłopotliwa bo brak podatku na całość odliczenia a na pit0 nie ma informacji, a na pitD nie wiem w której rubryce. Proszę o podpowiedź
PIT/0 poz. 27 lub 28.
Ok ale mając wydatek na fot. 8000 zł ściągło mi tylko podatek który pozostał tj. 147 zł, a wiem że można rozliczać w następnych latach niewykorzystaną kwotę. Najpierw potrąciło ulgę na dzieci, i niepracującego współmałżonka i tu nie wiem jak w przyszłych latach? wg mnie przepada bo brak podatku.
A jaki był dochód po odjęciu dzieci? Czy więcej jak 8000?
Przemyślałam, że za 2020 r. wpiszę nierozliczoną kwotę tj, 147 zł x 100%/17,5%= 840 zł 8000-840=7160 zł wg mnie będzie to ok zobaczymy, dzięki za podpowiedź pozdrawiam
Przenosi się nieodliczoną kwotę dochodu a nie podatku, czyli tej kwoty z 8000, której się nie odliczyło.
Przepraszam ale dodałam kom. po Waszych opiniach nie kwota była większa od 8000 zł uważałam, że najpierw weźmie do odliczenia od dochodu a później na dzieci weźmie składki społ.
Podałam moje rozliczenie jaki dochód dało odliczenie podatku w wysokości 147 zł i wg mnie dobrze to obliczyłam
Jeśli cała kwota się odliczyła (8000) to już nie masz czego przenosić na następny rok.
Nie mogła się odliczyć całą kwota bo podatku nie było na tyle z 8000 zł powinno być 1400 zł zwrotu
Ja to rozumiem tak, że przenieść można tylko wtedy jeżeli mamy za mały dochód, np 23 000 (po odjęciu składek na ubezpieczenie społeczne) a koszt termomodernizacji wyniósł 50 tysięcy.
Wtedy możemy przenieść 27 000,00 na kolejny rok.
Ale jeżeli całą kwotę da się odliczyć bo wystarcza dochodu, to nawet jeżeli podatek jest mały bo odliczono składkę zdrowotną i ulgę na dzieci to niestety odliczamy tylko tyle podatku ile zostało o koniec ulgi.

Tylko nie wiem czy dobrze rozumiem.
Dokładnie jest tak jak myślisz. Tylko jeśli ulga nie ma pokrycia w dochodzi to nadwyżkę przenosimy na następny rok.
Żeby odliczyć taką ulgę to niestety trzeba mieć duży dochód bo wtedy jest też duży podatek i się zwróci.
Kom. 11
Dziękuję za potwierdzenie :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.