RóŻNICE KURSOWE CZY TU SĄ :)

LICZĘ RÓŻNICE KURSOWE OD SPRZEDAŻY w euro .
zapłata 14.01.2020
faktura i dostawa 15.01.2020
do przychodów księguję z data przyjęcia kasy czyli 14.01, czy przeliczam także fakture i RK
Przychód powstał w dacie otrzymania zapłaty - należności.
art. 14 ust. 1c updof, art. 11a updof

do zapłaty biezrzesz średni nbp z 13,01,2020
do przeliczenia f-ry przychodu bierzesz kurs z 13,012020

rk brak
Jakby faktura była wystawiona 25.01 to też przeliczam ją po kursie z 13.01 tak ? dobrze rozumuje
2

tak, o ile to zapłata z góry - wpływ należności, a nie zaliczka.
Przychód bowiem powstał w dacie otrzymania należności.
A jak wystawiona 15.01
zapłata 25.01
to biore kursy sredni NBP : do faktury z 14.01
do zapłaty 24.01
i liczę RK
A taki jeszcze :)
ZAKUPY zapłata za proformę 15.01
faktura 25.01
tutaj są RK ?
Tak
zapłatę wyceniasz po śr NBP z 14.01.2020
koszt wyceniasz po śr NBP z 24.01.2020

art. 24c updof zobacz
Taka ściąga:
Od 2012 - rachunek walutowy
1/ Wpływ należności, wypływ (zapłata zobowiązań, prowizje, opłaty) - po kursie średnim NBP z dnia poprzedzającego dzień wpływu/wypływu środków z rachunku walutowego.
2/ Przelew środków z jednego rachunku walutowego na inny walutowy - kurs historyczny.
3/ Przelew z rachunku walutowego na złotówkowy lub odwrotna operacja - kurs faktycznie zastosowany=kurs banku - dzielimy złotówki przez walutę i mamy kurs do przeliczenia.
4/ Wpłata waluty obcej zakupionej w kantorze na rachunek walutowy - kurs faktycznie zastosowany przez kantor.
5/ Przychody i koszty - wg art. 11a updof - kurs średni NBP z dnia poprzedz. wystawienie f-ry kosztowej/ powstanie przychodu.
6/ Otrzymanie kredytu - kurs średni NBP z dnia poprzedzającego dzień wpływu środków
7/ Spłata kredytu - kurs średni NBP z dnia poprzedzającego dzień spłaty
8/ Kompensaty w walucie obcej - kurs średni NBP z dnia poprzedzającego dzień kompensaty
Dzieki czyli kom 5 mam RK :) prosze o spr

Bardzo Ci dziękuję
krótko mówiąc przedpłata przy przychodzie niema RK, a przedpłata przy koszcie są RK :)
Dodam jestem na kpir czyli dzień poniesienia kosztu to dzięń wyst fakt .
Koszt przeliczamy zawsze po kursie z dnia poprzedz. dzień wystawienia f-ry;

przychód przeliczamy zawsze po kursie z dnia poprzedzającego dzień powstania przychodu. Przychód może wpowstać w różnych datach - zgodnie z art. 14 ust. 1c, 1e updof. Dlatego inaczej jest przy kosztach inaczej przy przychodach.
9

tak

5

tak, masz rk
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.