Podstawa zasiłkowa po macierzyńskim, ZLA, urlopie i obniżce etatu RATUNKU

Pracowenica w połowie sierpnia zakończyłą roczny macierzyński od następnego dnia była na zwolnieniu lek do 11.10.2019 potem na urlopie 31 i 31.10.2019 na opiece na dziećmi. Od stycznia obniżyła etat do 4/5 w lutym poszła na zwolnienie. Ponieważ jest przerwa ponad 2 mieś w ZLA licze od nowa podstawe zasiłku za: 01.2020-10.2019 (bo w paź była na urlopie od 12 czyli większość czasu "pracowała", a potem to już z miesięcy pracy przed macierzyńskim i zwolnieniem ciążowym 06.2018-11.2017. Z tym, że od stycznia jest na 4/5 więc miesiące do 12.2019 przeliczyć na wymiar etatu 4/5? Prawidłowo?
O i jeszcze wypłacono tzw. premię od sprzedaży-nagroda. Nie jest ona potrącana za nieobecność tylko za zrealizowanie planu sprzedaży. Ując ja czy nie w podstawie?
Przerwa nie ma znaczenia, byłą zmiana etatu wobec tego podsatwę liczysz tylko z miesięcy po zmianie etatu
tak więc tutaj podstawa tylko ze stycznia
nagrody zwykle nie wchodzą do podstawy
Jak w kom 2
a tak na przyszłość: ne DWA , ale TRZY pełne misiące muszą upłynąć od ostatniego zwolnienia,
żeby podstawę liczyć na nowo
Dzięki To tu mięły listop gru i styczeń plus zmiania wymiaru etatu. Nawet jak obniżenie w zw z macierzyństwem to od mom obnizenia? Pracownica na tym traci. Wcześniej wchodziły jej premie do podstawy. A co z premiami? Są zasady "grupy"-polskiego regulaminu podpisanego przez prezesa brak. Gdy ktoś pójdzie na zwolnienie na tydzień, a zrealizuje swoje cele uzyska dobrą ocenę nikt mu nie potrąca nic z premii ale jak jest długotrwale na zwolnieniu to celów nie realizuje premii nie dostaje:
"Często w ogóle nie ma o nich mowy w regulacjach płacowych, ale są na liście płac pracowników. Wtedy obowiązuje zasada domniemania, że składnik nie przysługuje za okresy pobierania zasiłków i powinien być uwzględniony w podstawie ich wymiaru. Jeżeli z dokumentacji płacowej uda się wywieść, że dany składnik jest wypłacany za czas niezdolności do pracy, nie uwzględnia się go w podstawie zasiłku. "
No i jak ujmować? Bezpieczniej wliczać czy nie? Czy dziewczynom na ZLA ciążowym tak reszcie nie?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.