ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Pit-28 w e-pitach logowanie przez profil zaufany

Podatnik prowadzący działalność na nazwisko i jednocześnie emeryt,więc rozlicza się PIT-28 i PIT-37
Zawsze robiłam PIT-y przez e-deklaracje, w tym roku chce przez e-PIT-y

W e-pitach jest poraz pierwszy pit-28
Logowałam się przez profil zaufany i tam są wymagane pola do wypełnienia z przychodami za 2018 i 2019r,
Ponieważ najpierw muszę zrobić PIT-28 więc jakie wpisuję przychody,żeby się zalogować?
Za 2018 r nie ma problemu za 2019 jeszcze nie mam ,bo dopiero chcę zrobić.
Próbowałam wpisać z PIT-37 za 2018,a za 2019 jeszcze nie mam rozliczenia emerytury z ZUS ,więc jakie przychody mam wpisać aby się zalogować.?
Nie zalogujesz się bez wszystkich danych, tylko profilem zaufanym
No dobra ,zgoda więc wracam do samego PIT-28,bo w tym momencie muszę go zrobić. Za 2018 przychody mam, a
jakie przychody wpisać za 2019 r aby najpierw wysłać PIT-28?
Kom 1 jest chyba jasny
No to w takim razie nie można w ogóle rozliczyć się PIT-em 28 w e-pitach.
Kom.1 jest poniekąd jasny,tylko skąd niby mam wziąć przychód za 2019 r.skoro PIT-28 robię właśnie za 2019 r.
Podstawowa sprawa....

"Twój e-PIT to zeznanie podatkowe PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38

Usługa nie dotyczy przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej."

owszem, jest PIT-28 ale tylko dla najmu prywatnego

i w takim przypadku można sie zalogować TYLKO przez profil zaufany

"lub - jeśli masz profil zaufany - przygotuj dane logowania do PZ. Ten sposób logowania obowiązuje podatnika, który nie ma informacji od płatnika i rozlicza np. przychody z najmu prywatnego na formularzu PIT-28."


wszytko jest napisane na stronie logowania do ePIT...
>4
skoro nie masz danych do logowania mozesz zrobić to PROFILE ZAUFANYM
Czy dokładnie czytałyście ko.1
piszę wyraźnie,że w e-pitach chcę się zalogować PROFILEM ZAUFANYM i między innymi trzeba podać przychody z 2018 r i przychody z 2019 r.

Jak mam rozliczyć PIT-28 w e-pitach za 2019 r jak mam tylko przychód za 2018 r, a za 2019 dopiero się chcę rozliczyć?

to skąd mam wziąć przychód za 2019r wymagany do zalogowania się?
Kom7

jak logujesz sie profilem zaufanym nie podajesz żadnych kwot !
Do kom.7
gdy logujesz się profilem zaufanym NIE ŻĄDA przychodów

coś źle robisz

na stronie "Twój e-PIT" masz
Wybierz sposób logowania

i tutaj wybierasz "profil zaufany"

jak na to klikniesz to wyświetla się strona logowania do profilu
podajesz login i hasło i po kliknięciu zaloguj powinnaś od razu znaleźć się z powrotem na stronie ePIT z zakładkami
Bieżące dokumenty
Złożone dokumenty
Twoje dane źródłowe
Historia logowań

i nie ma zapytań o przychody

na pewno nie ma
Nie ma bo sprawdzałam teraz, loguję sie przez bank :)
Swoją drogą po co te ceregiele?

z emerytury przecież rozliczył go ZUS na PIT-40A
(no chyba że ma jakieś odliczenia to wtedy zasadne jest złożenie PIT-37 ale jak nei ma to odliczeń to nic nie musi robić

jęsli chce przekazać 1% to robi się to na PIT-OP


a PIT-28 szybciej i bez logowań wypełnisz na formularzu ze strony MF,
https://www.podatki.gov.pl/media/5847/pit-28-22-_v1-0e.pdf
PIT-37 robiłam zawsze,bo było odliczenie części ubezpieczenia zdrowotnego,które nie można było odliczyć w całości w PIT-28 (mały przychód),

Teraz już mam sytuacje jasną.
Wszystko wyjaśnione ze szczegółami.
Bardzo dziękuję Wam, teraz już wszystko wiem :)
:)
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.