Pierwsze rozliczane najmu (ryczałt)

Dzień dobry
Po uzyskaniu pierwszego przychodu z tytułu najmu, chciałem to rozliczyć z urzędem Skarbowym.
Poprzez swój bank online wysłałem na własny mikrorachunek 8,5% wartości tego przychodu, z tytułem PIT28.
To moja pierwsza wpłata - za miesiąc styczeń (wynajem od 1 stycznia)
Teraz czytam, że raczej powinienem w tytule wpisać PPE?
Wcześniej wydawało mi się, że czytałem, żeby wpisać PIT-28 przy pierwszej wpłacie aby urząd zarejestrował, że będzie to ryczałt.
Co w takim przypadku? Czy następna wpłata, co teraz przyjdzie, to ten ryczałt wpłacić już z tytułem PPE?
Czy powinienem się skontaktować z urzędem?
Dziękuję.
PIT-28 jest symbolem płatności do rozliczenia rocznego PIT-28, kwot wynikających z tego rocznego rozliczenia, dlatego na wszelki wypadek napisz pismo do us, sprostowanie do tej pierwszej płatności - wyjaśnij że powołałeś się na PIT-28, ale miałeś na myśli PPE ryczałt od przychodów ewidencjonowanych - bo tę właśnie formę opodatkowania wybierasz w roku 2020 do opodatkowania przychodów z najmu prywatnego.

wprawdzie zgodnie z art 9 ust 4 ustawy o ryczałcie formą wyboru jest płatność (a nie pismo o wyborze ryczałtu), ale też w myśl tego przepisu tylko pierwsza płatność, wg mnie druga płatność wykonana z symbolem PPE może nie mieć znaczenia dla skutecznego wyboru tej formy opodatkowania - dlatego warto napisać sprostowanie to pierwszej płatności
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy da się takie sprostowanie napisać online, gdzie się z tym zwrócić, czy może ogólnie na jakiś email urzędu? Moim oddziałem jest Urząd Skarbowy w Jeleniej Górze.
Nie miałem do tej pory wiele styczności z US...
Pozdrawiam
Zanieś osobiście wyjaśnienie, lub wyślij listem poleconym do swojego US.
Wielkie dzięki za pomoc.
Kom. 3 - a po co osobiście, jeśli już, to można wysłać pismo albo maila napisać na ogólny adres twojego US.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.