Umowa-zlecenie z synem 18 letnim uczniem - bez ZUS, bez PIT, w KUP ?

Jeszcze raz poruszam ten temat , bo mi się to wydaje za bardzo proste :)Właściciel firmy z braków kadrowych zatrudnia dorywczo swojego 18 syna na umowę-zlecenie do prostych prac w sklepie typu sprzątanie, metkowanie towaru w dni wolne od nauki ( ferie , soboty ), płaci mu 17 zł na godzinę, jest lista w które dni pracował i ile godzin, za styczeń wyszło 77 godzin po 17 zł to daje do wypłaty 1.309 zł. Syna nie zgłasza się do ZUS ?Nie płaci się PDOF? więc na rachunku jest tylko 1309, ok ? Jakie dokumenty mają być w firmie na tą okoliczność, że to jest uczeń, czy wystarczy ksero legitymacji szkolnej, czy trzeba może jakieś zaświadczenie ze szkoły? Na koniec roku robimy PIT-11 z przychodem zwolnionym, PIT-37 nie wypełniamy, bo będzie on zrobiony przez e-PIT. Moje wątpliwości dotyczą tego, czy to wynagrodzenie może być KUP, czy w ZUS nie będzie potraktowany jak osoba współpracująca(mieszka z rodzicami). I jeszcze jedna kwestia: pracownicy sklepu na etacie za cały miesiąc zarobią mniej niż on
Zaświadczenie ze szkoły, ksero legitymacji, bez podatku

przy zleceniu nie ma znaczenia czy prowadzą wspólne gospodarstwo domowe, czy nie
dla zus nie jest osobą współpracującą
Wynagrodzenie jest kosztem
...I jeszcze jedna kwestia: pracownicy sklepu na etacie za cały miesiąc zarobią mniej niż on

a jakie to ma znaczenie ??

minimalna stawka ze zlecenia za godz.w 2020 to 17 zł i tego się trzymaj

.... na etacie za cały miesiąc zarobią mniej niż on ..
przy pełnym etatcie nie mogą zarabiać mniej
2600 przy pełnym etatcie netto 1920,62
a tu zleceniobiorca ma wykazane 1309
W styczniu miał 77 godzin , a jak będą wakacje i będzie cały miesiąc pracował za 168 godzin pracownicy dostaną na rękę 1920,62 a on 2856 zł , prawie o 1 tys zł więcej niż pracownicy etatowi , no to jest jakieś takie "pokręcone" , ale takie sa przepisy .
I w czym tu widzisz problem ?
naliczasz zgodnie z zasadami i tyle
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.