Dodatek za pracę w godzinach nocnych 3/4 etatu

Pracownik jest zatrudniony na 3/4 etatu. Za pracę w godzinach nocnych otrzymuje dodatek w wysokości 20 % wynagrodzenia zasadniczego. W celu wyliczenia dodatku liczę przez cale 168 godzin przypadające do przepracowania w styczniu pomimo 1/4 etatu . Czy 126 godzin ( 168*3/4) ?
Dodam że jest to system równoważny sześciomiesięczny
Ustalając dla pracownika niepełnoetatowego dodatek za jedną godzinę pracy w porze nocnej, w danym miesiącu miesięczną stawkę wynagrodzenia minimalnego należy zawsze dzielić przez wymiar czasu pracy ustalony dla danego miesiąca, czyli przez wymiar czasu pracy dla pracownika pełnoetatowego. Należy tak postąpić bez względu na to, czy pracownik zatrudniony jest w pełnym wymiarze czasu pracy czy też na część etatu i bez względu na to, czy pracownik pracuje w miesięcznym czy też dłuższym okresie rozliczeniowym.
Tu pracownik ma liczony dodatek od stawki wyn. z umowy o pracę, także jego wysokość nie może być niższa niż wyn. min. proporcjonalnie do etatu
dzielisz przez nominał ustalony proporcjonalnie do etatu czyli 168*3/4
Kwota dodatku dokładnie taka sama, jak w przypadku pracowników pełnoetatowych
Zasadnicze 3000/168*przepracowane godziny nocne
w regulaminie mam zasadnicze
Jeżeli ma 3000 na 3/4 etatu to 3000/126
Nocki, wg minimalnego BeaEl...co ty
Czyli ? wg mnie 168 ?
2600/168 - styczeń
Stąd można sobie tabelę wydrukowac
https://www.pit.pl/dodatki-za-prace-w-godzinach-nocnych/
Tak ale ja mam pytanie o 3/4 etatu czy przez 168 dni ustalam czy 126
Jesat wyżej odpowiedź, jakie masz jeszcze wątpliwości?
Nie dziękuję
Reginko - w jednej firmie też miałam zapisy bardziej korzystniejsze i dodatek nocny by l liczny nie z minimalnej tylko z zasadniczego
tu ewka28 też ma taką sytuację, więc 3000/126
Aaaa chyba, że ma taki zapis .....to OK
Ja mam zapis: Wynagrodzenie za każdą godzinę pracy w wysokości 20 % stawki godzinowej wynikającej z wynagrodzenia zasadniczego jednak nie niższe niż wynagrodzenie gwarantowane przez ustawę w oparciu o minimalne.
i jeszcze: stawkę godzinową ustala się dzieląc miesięczną stawkę wynagrodzenia zasadniczego przez liczbę godzin pracy przypadającą do przepracowania a wynikających z nominalnego czasu pracy pracownika w danym miesiącu
No bynajmniej tak pisze i tak to zrozumiałam, stąd też jej wahanie przez co ma podzielić
Czyli widząc ten zapis 126 czy 168 ?
Ewka28 który zapis jest mało czytelny?
Zginęłam w cały zamieszaniu 126 tak
W takim przypadku liczysz stawkę godzinową na podstawie zasadniczego z umowy i nominału godzin niepełnego etatu z grafiku pracownika ., potem porównujesz z tabelką z kom. 9 i płacisz wg korzystniejszej opcji.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.