Korekta ksiegowania wynagrodzenia w 2019 roku w KPiR

Prowadzę działalność od 1 października , rozliczam się kwartalnie , mam 1 pracownika ( wynagrodzenie do 10 wypłacam, za to ja mam tylko zdrowotną ) i nie składałem jeszcze zeznania rocznego.
Teraz problem.
Trochę zajęło mi ogarniecie jak się ZUSy poprawnie robi, więc ta cześć możemy pominąć w odpowiedzi na mój problem ale przez 3 miesiące od razu wykazywałem ZUSy za pracownika na DRA i płaciłem, a wiec w KPiR mam w Październiku Brutto wynagrodzenie + ZUS pracodawcy, i tak samo Listopad i Grudzień. Prawidłowo było by Brutto za każdy miesiąc + Zus pracodawca pierwszy zapłacony w Grudniu za wypłatę pracownika wypłaconą do 10 listopada.
I teraz jak mam skorygować tę błędy czy muszę wywalać te wszystkie Listy Płac i wrzucić prawidłowo albo wystarczy że jakimś dowodem wewnętrznym na minus na koniec grudnia wyksięguje te dwie składki pracodawcy?Globalnie jak wywalę te zusy to koszty kwartalnie będą mi grać.
Musisz skorygować październik
w październiku masz mieć tylko wynagrodzenie brutto pracownika / bez składek

jezeli w listopadzie i w grudniu składki płatnika sa takie same jak z l.płac października (nie ma zmian - listopada i grudnia nie korygujesz
przelicz dochód po korekcie października - listopada i grudnia - zobacz czy za IV kw. wyjdzie zaliczka do zapłaty
Czekaj
- w listopadzie tez tylko wynagrodzenie bo składki płaciłeś dopiero w grudniu / przesuniecie wypłaty
Ok, tak zrobię. Dzięki.
"Komentarz 2: *repetek | 2020-02-12 19:49:06 | 31.***.***.135
Czekaj
- w listopadzie tez tylko wynagrodzenie bo składki płaciłeś dopiero w grudniu / przesuniecie wypłaty "

Hmm

a czy nie jest tak że w przypadku terminowych wpłat składek, fundusze pracodawcy za listopad księguje się w listopadzie?
W miesiącu zapłaty składki zus pracodawcy się księguje
Kom.4
nie w tym przypadku - bo wypłaty sa przesunięte
zakładam że Przemek składki od wynagrodzenia październikowego (wypłaconego w listopadzie) zapłacił w grudniu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.