Transport do Niemiec a refaktura dla klienta z Rosji.

Faktura za towar oraz refakturowanie usługi transportu dla klienta z "Rosji. Sad wystawiony przez nas. Transport towaru do Niemiec. Czy transport jest eksportem usług? Stawka 0%?
Towar sprzedajecie firmie z Rosji ale wieziecie do DE ?
to skąd ten SAD ?
Jest wystawiany u nas.
I co z tego wynika ?
Na granicy PL i DE nie ma urzędu celnego to po co ten Sad ?
Z Niemiec dalej do Rosji. Natomiast mnie chodzi o ten refakturowany transport od Polski do Niemiec jaka stawka? Zero czy NP?
Np, ewentualnie oo:)
Czyli sprzedajesz samą usługę ? czy to sprzedaż towaru z transportem ?

jak sama usługa to art.28b i NP jak to dla podatnika
Sprzedajemy towar do Rosji, który przekroczy granicę UE w Niemczech. Dodatkowo kontrahent z Rosji płaci za transport, który my zakupiliśmy na odcinku Polska- Niemcy (refaktura). Mamy na nasz towar dokument celny (Sad), w który ujęte są dwie faktury (za towar oraz za transport). Pracownik wystawił refakturę ze stawką NP. Zastanawiam się czy nie 0% jako eksport.
Dalej nie za bardzo rozumiem
1/ czy kupiliście ten towar poza UE i przywieźliście do PL bo piszesz cos o SAD ?

"Sprzedajemy towar do Rosji, który przekroczy granicę UE w Niemczech." -- granica UE nie jest na granicy DE/PL

napisz po kolei
1/ zakup od kogo i skąd przyjechał towar
2/ dalsza sprzedaz dla kogo i jaka jest trasa towaru
ogólnie oddziel zakup od dalszej sprzedazy
natomiast jeżeli sprzedajesz towar dla kontrahenta z Rosji i ten towar w momencie sprzedazy jest w PL oraz wyjeżdża potem do DE to to nie jest eksport towaru. Czy kontr.z Rosji jest zarej.do vat-ue w DE ?
1. Nasz klient z Rosji zakupił towar u nas. Nie wiem skąd pochodzi ten sprzedawany towar.
2. My sprzedajemy do Rosji.
3. Trasa towaru: od nas do niemieckiego przewoźnika i dalej do Rosji.
4. Dokumenty: wywozowy dokument towarzyszący. To ten pierwszy dokument eksportowy.
Sprzedajesz do Rosji ale wywozisz do Niemiec i co dalej ? Masz z De eksport do Rosji ? Masz jakiś dok. Celny na eksport ?
Tak- mam dokument celny.
Czyli towar jako eksport towaru
usługa transportu- czy jest wliczona do wartości towaru czy to osobna usługa ?
1/ogólnie jak to usługa poboczna do sprzedazy towaru to powinna byc doliczona do jego wartości i stawka vat taka sama jak na towar
2/jakby to była osobna usługa i na rzecz podatnika z Rosji to może też być jako NP+odwr.obciązenie jako ekport usług
ale to wszystko zalezy (czy 1/ czy 2/) od warunków sprzedazy
Dziękuję.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.