ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Błąd krytyczny Płatnik z dra i dra2

Witam,
oszaleje, kobitka do końca roku zgłoszona na kodzie 051000, od 1 stycznia kod 059000.
Wyliczam teraz nie wiem czy słusznie DRA i DRA II według przychodu i wyskakują takie błędy ktoś coś pomoże?

"W danych z ZUS brak dokumentów rozliczeniowych ZUS DRA cz. II, ZUS RCA cz. II."
"Pierwszorazowy ZUS DRA cz. II należy przekazywać razem deklaracją rozliczeniową z kodem tytułu 0590 lub 0592."
Wygląda, na to że są jeszcze inni ubezpieczeni i powinien być złożony druk RCAII, a nie DRAII.
No właśnie kobiecinka jest sama :/ Jednoosobowa działalność
Masz w zestawie za styczeń DRA i DRA II (z nr 01)?
Moze pobierz aktualizacje danych firmy?
Zobacz archiwalny post 1215085 - chyba podobna sytuacja
To nie ten sam problem, bo to zestaw za styczeń do ktorego powinno się dołączyć DRAII. Problem dotyczył tego, że w nastepnych okresach Płatnik też wołał o DRAII, a prawidłowo już się go później nie dołączało prawidłowo.
Witam,
miałam dokładnie ten sam komunikat, w moim przypadku miałam jeszcze osobe na zleconym,próbowałam różnych kombinacji, w końcu wyrzuciłam DRAczII i dołączyłam DRA RCA i RCAczII za właściciela, który dalej korzysta z małego zusu, w końcu zestaw przeszedł bez problemu.
pozdrawiam
Kom. 7 patrz kom. 2
Tak więc to nie ta sytuacja.
Mi za luty w zestawie wyrzuca komunikat i nie można dołączyć DRA II przy jednoosobowej działalności . Co robić ???
Nr identyfikator na DRA II powinien być 40, a DRA 01, przy założeniu że składki rozliczasz tylko za siebie. Jeżeli jeszcze za kogoś to zamiast DRA II trzeba zalaczyc RCA II.
Też mam problem z błędami krytycznymi w dra i dra II , a kalkulator źle wylicza podstawę ( od przychodu tak jak w styczniu)
Faktycznie w podstawie liczonej przez platnika może być 1 groszowy błąd. W takim wypadku należy poprawić ją ręcznie.
W DRA II za luty gdy firma jest jednosobowa - tylko właściciel to jak wpiszę kod 40 w 1 poz.
dalej chce przychód i dochód w bloku III i bloku IV. podstawę do składek nalicza jak do 500+ od lutego
W styczniu było OK . w DRA II wpisałam przychód i podstawa do składek
a luty fiksuje . a chodzi o zus od przychodu liczony od stycznia
Czy ma ktoś taki problem?
"dalej chce przychód i dochód w bloku III i bloku IV" - no właśnie te bloki należy wypełnić (skąd wątpliwość?).
"podstawę do składek nalicza jak do 500+ od lutego" - O co chodzi?
Od lutego podstawa powinna być naliczona od dochodu.
Ja proponuję aby wszyscy kierownicy inspektoratów zus i pracownicy centrali zus razem z posłami, w wolnej chwili sami spróbowali sporządzić te dokumenty a potem je spróbowali wysłać na serwer. Dlaczego dają nam zawsze taki pasztet na ostatnią chwilę. Przecież oni nie mają zielonego pojęcia co się dzieje. Nic ich to nie obchodzi. Masz człowieku to wysłać i już.!!! Podobnie jest z JPK i cały czas zmieniającymi strukturami. Skąd zwykły człowiek ma to wszystko ogarnąć. Nawet informatycy mają z tym problemy. Mają nas gdzieś.
Druk naprawdę nie jest skomplikowany. Trzeba tylko wpisać nr identyfikator a deklaracji 40 i wypełnić wszystkie pozycje tego druku żadnych nie pomijając w tym podać kwotę dochodu.
Czy komuś udało się wysłać DRA za miesiąc luty dla jednoosobowej działalności składki liczone od przychodu od stycznia.
Wyskakuje błąd krytyczny,że brak DRA II. Za styczeń poszło DRA i DRA II
Proszę o pomoc.
Wejdź -firma-płatnik otwórz, narzędzia, anuluj potwierdzenia danych w zus , weryfikuj, zapisz i zamknij,
potem- administracja, ustawienia bazy danych , baza, optymalizuj - administracja, aktualizuj komponenty ,
potwierdzenie samo się pojawi
Polecam temat 1281952
Dziękuję. W poniedziałek będę próbowała
Dzień dobry.
Pisałam w niedzielę,niestety zrobiłam wszystkie czynności powyżej i dalej wyskakuje błąd krytyczny "w danych z ZUS brak dokumentów zus DRA cz.II."
Chodzi o DRA dla osoby prowadzącej jednoosobową działalność gdzie wysyłało się za styczeń DRA cz.II. piona od przychodu z identyfikatorem od 1-39.
Proszę o pomoc bo nie wiem co robić...
A za luty wyslalas DraII?
Tylko za styczeń,bo to składki od przychodu które weszły od stycznia 2019(mały zus).I wysłałam do 10 lutego za styczeń DRA i DRA cz.II
Czy za luty znowu musialam to powtórzyć?
Nie chce mi się wysłać deklaracja kolejna bo właśnie pokazuje błąd krytyczny "brak DRA cz.II"
A jak chce ja znowu zrobić na nowo DRA cz II to błąd krytyczny że deklaracja już istnieje w ZUS...
Maly zus przestal istniec 1 lutego, istnieje tylko maly zus plus i trzeba bylo zrobic dra + dra II za luty (odpowiednia procedura), bo teraz platnik widzi, ze nie masz danych za luty i tego sie czepia.
czyli DRA II za luty musi miec numer 40, wtedy program wie, ze to dra II za luty
i wtedy jest inna podstawa i inne skladki!
Czyli wprowadzono mnie w błąd na infolini...
Czy jak wykonam to teraz to będę miała duże konsekwencje za to że po terminie ?
Nie wiem, z tego pisali kiedys na forum sama wysylka nie w terminie wyklucza z malego zusu, ale 100% pewnosci nie mam,
Ja mam podobny problem ale z deklaracja za marzec, krzyczy "W danych z ZUS brak dokumentów rozliczeniowych ZUS DRA cz. II, ZUS RCA cz. II."

Za luty jest wysłana deklaracja dra oraz dra cz. II z numerem 40. Za marzec zrobiłam samo dra i pojawia się błąd krytyczny, "W danych z ZUS brak dokumentów rozliczeniowych ZUS DRA cz. II, ZUS RCA cz. II."
Kom 27 Anka
kazdy chyba ten blad kto ma maly zus plus , bo program nie pobral odpowiednich danych trzeba to zrobic

Wejdź -firma-płatnik otwórz, narzędzia, anuluj potwierdzenia danych w zus , weryfikuj, zapisz i zamknij,
administracja, aktualizuj komponenty ,
potwierdzenie samo się pojawi

lub inaczej napisane
F8->CTRL+O->Tak->Narzedzia->Anuluj potwierdzenie danych->Zapisz

Aktualizacja danych i wtedy sprawdź
Kom 28 userr

Podziałało, dzięki :)
Skorzystałam z Waszych podpowiedzi, dziękuję
Mi również pojawia się komunikat "W danych z ZUS brak dokumentów rozliczeniowych ZUS DRA cz. II, ZUS RCA cz. II."
Wchodzę w narzędzia jak w komentarzach wcześniej, ale nie widzę opcji anuluj potwierdzenia danych w zus. Czy coś robie źle ?
Rejestr płatników - płatnik - otwórz - narzędzia
Komentarz 28, Ja nie mam w płatniku w narzędziach... anuluj potwierdzenie danych :( a te same błedy mi wyskakują :(
Na pewno masz taką opcję.
Taka operacja faktycznie działa. ciekawa jestem skąd ten pomysł?
U mnie ten sam problem. super dzieki za pomoc
@Komentarz 28 userr:
Dzięki! Działa.
Działalność wznowiona w trakcie miesiąca z kodem 0590...-zus plus. Próbuję wysłać pierwszą deklarację dra2 z obliczeniem podstawy na podstawie przychodu - wylicza się prawidłowo, natomiast gdy dołączam deklarację rozliczeniową DRA z pomniejszoną podstawą w proporcji do dni prowadzenia działalności w danym miesiącu to przy weryfikacji zestawu otrzymuję komunikat błąd krytyczny (podstawa różni się DRA a DRA2), co uniemożliwia mi wysłanie zestawu.
Proszę o pomoc jeśli ktoś miał taką sytuację, co robię źle. Zestaw tylko za samozatrudnionego.
Komentarz 28: ~userr | 2020-04-07 10:46:04 | 83.***.***.247

Działa! Dzięki wielkie za podpowiedź!
Komentarz 38: ~Sylwia | mam to samo! jakieś porady?
Problem był ten sam z jednym pracownikiem, marzec wysłałam z nadprogramowym RCAII- oczywiście ZUS go odrzucił,
Ale wykonanie procedury:
Wejdź -firma-płatnik (w trybie edycji) otwórz, narzędzia, anuluj potwierdzenia danych w zus , weryfikuj, zapisz i zamknij,
administracja, aktualizuj komponenty
teraz faktycznie pomogło, w moim przypadku jednak dopiero za trzecim razem: (anuluj,weryfikuj,zapisz, aktualizuj+weryfikacja zestawu) x3 i w końcu brak błędów uff
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.