Sprzedaż ŚT nie zamortyzowanego gdzie w RZIS i jak bilans

Sprzedajemy maszyne wartośc początkowa 21tyś(netto) odpisy amortyzacyjne 6125 sprzedany za 8tyś (netto) w rzis w poroztałych przychodach operacyjnych dałam 8tyś a co z pozosła częścią nie zamortyzowana 6875zł? pozostałe koszty operacyjne? a jak ująć to w bilansie rozumiem że umarzam śt a reszte amortyzacji 6875zł mam zaksięgować normalnie jako amortyzacja?
Sprzedaż byłą w grudniu czy w takim razie w kosztach amoryzacji biorę pod uwagę te 11 mc w RZIS czy już wyksięgowuję
I w rzis ujmuję róznicę miedzy sprzedaża a pozostałą amortyzacją czy w pozostałych kosztach operacyjnych ujmuję resztę amortyacji w tym przypadki 14875
♥ skoro sprzedałaś za 8 000 zł (poz.przych.oper.), a wartość nieumorzona wynosi 14 875 (poz.k. oper.), to masz stratę 6 875 i wykazujesz ja w rzis w poz. w pozycji H.I (wariantu kalkulacyjnego) lub pozycji E.I (wariantu porównawczego) "Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych"

♥ ostatnią amortyzację - odpis ujmujesz w kh w m-cu sprzedaży śt

♥ bilans - nie wykazujesz już tego śt, bo go wyksięgowałaś w dacie sprzedaży:
wn/07 wartość umorzona
wn/7xx poz. koszty operacyjne --- wartość nieumorzona
ma/010 środek trwały --- wart.pocz.
Poczytaj to opracowanie

http://www.srodkitrwale.pl/artykul,1783,11585,prezentacja-wyniku-ze-sprzedazy-srodka-trwalego-w-rachunku.html
Aha czyli go w całości wyksięgowuje na dzień 31 grudnia ale amortyzację tego Śt za 2019 normalnie ujmuję w RZIS jako koszty
Ale amortyzację tego Śt za 2019 normalnie ujmuję w RZIS jako koszty

♥ per saldem - róznicą między ppo a pko w
Chyba nie do końca rozumiem. w PPo ujmuję 8 tyś w PKO 6875 tak wpisuję w RZIS. Amortyzację za cały 2019 czyli 2100zł w kosztch amortyzacji ale jak zrobię księgowanie to które Pani wcześniej podała to będzie mi wisieć na PKO 14875 a nie 6875 chyba że coś żle zroumiałam
1/ gdy wyksięgujesz śt, to powinno byc ok

wn/07 wartość umorzona
6.875
wn/7xx poz. koszty operacyjne --- wartość nieumorzona
14.875
ma/010 środek trwały --- wart.pocz.
21.000

2/ W rzis wykazujesz per saldem stratę/zysk ze zbycia śt, wszystko masz wyżej napisane
Mariaem - super te serduszka .. pozdrawiam
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.