Wykazanie zaliczek w CIT-8

Witam, czy dobrze myślę, że jeśli zaliczki na podatek zaczęliśmy płacić od września za sierpień, bo wtedy przekroczyliśmy granicę 1000zł, to w CIT-8 wykazuje należne zaliczki tak jak byłyposzczególnie naliczane, a pierwszą zaliczkę zapłaconą dopiero w rubryce za sierpień w tej kwocie ponad 1000zł? 2/ jesli rok podatkowy trwal od 08.2018-12.2019 to wybieram CIT-8 za 2018 rok? (w 2019 nie ma możliwości 15% podatku)?
W 2019 to chyba jest tylko albo 9% albo 19% podatku
Tak, w CIT-8 wykazujesz należne zaliczki takie jak były wyliczone. W rubryce za sierpień ujmujesz kwotę podatku wpłaconego jako pierwsza zaliczka.
Co do 2. - wg mnie nie możesz wybrać CIT-8 za 2018, tylko za 2019.
Tylko jak wybiorę za 2019 to tam jest możliwość wyboru tylko 9% lub 19%, a ja miałam rok 2018 przedłużony przez to, że był pierwswzym rokiem obrotowym i ten czas opodatkowane 15%. Bardzo się ździwiłam, że nie ma tej możliwości.
A może jeszcze to poprawią? Przecież powinni wziąść pod uwagę fakt, że niektóre firmy mają wydłużony okres, gdy rozpoczęły działalność w drugim półroczu 2018 i złożą pierwszy CIT-8 w pierwszym kwartale 2020. Kurczaki, może zadzownić na KIS?
Czytałam na MF co należy złożyć wraz z CIT-8, "o realizacji uznanej metody ustalania ceny transakcyjnej – złóż je razem z CIT-8" , też to składasz?
Nie składam

kom. 4 - zadzwoń i zapytaj
Nie miałam do czynienia z takim przypadkiem, nie wiem co z tym zrobić. I jeszcze się zastanawiam czy w pierwszym roku działalności spółka miała prawo płacić 15% CIT.
Dlaczego?
Aha, bo rok obrotowy nie pokrył się z kalendarzowym. No to wtopa...
Wertuje ustawę i pisze w niej jak wół, że pierwszy rok może trwać długo, nie ma nic, ze musi być kalnedarzowy.. brr :(
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.