Mikrorachunek - odbiorca przelewu

Witam,

Ze względów proceduralnych, w wewnętrznym systemie firmowym, istnieje konieczność założenia dostawcy - odbiorcy danego przelewu.

O ile wcześniej nie było problemu z jego określeniem (np. Urząd Skarbowy Łódź - Widzew) to dokładnie taki dostawca znajdował się w systemie. Jak to określić w odniesieniu do wpłat na mikrorachunek? W poprzednim wątkach przejawiła się nazwa Centrum Rozliczeń w Bydgoszczy, czy rzeczywiście tam najpierw lądują środki, a potem są rozdzielane pomiędzy właściwe US?

Nie chodzi w tym momencie o samo zlecenie przelewu, czy uda się go zrealizować bez nazwy i adresu odbiorcy.

Dziękuję i pozdrawiam,
Piotrek
Czyli pytasz o Bydgoszcz czy co wpisać w odbiorcy? Jesli o Bydgoszcz to tak to miasto ma sie zajmować rozliczeniami związanymi z mikrorachunkami. Jesli o odbiorcę to możesz wpisać Bydgoszcz, moi podatnicy wpisywać właściwy US dla siebie
Na przelewie podajesz tylko nazwę US ŁÓDŹ-WIDZEW (bez adresu) i podajesz nr. mikrorachunku - przelew przejdzie bez problemu
czy podatki trafią do Centrum rozliczeń czy bezpośrednio do US nie ma znaczenia - z całą pewnością będą na twoim koncie w twoim US
W zasadzie nie ma to żadnego znaczenia co tam wpiszesz (może być nazwa urzędu skarbowego, może być samo Urząd Skarbowy). Ważne, aby wpisać prawidłowy nr rachunku.
Na myśli miałem to, że firma terytorialnie podlegając pod Łódź - Widzew zlecała płatność na US Łódź - Widzew + odpowiedni nr konta. Czy teraz to ma być Centrum Rozliczeń Bydgoszcz + nr mikrorachunku, czy US Łódź - Widzew + nr mikrorachunku?

Czy to będzie ?:
Centrum Kompetencyjne Rozliczeń (CKR) na rzecz IAS i US
ul. Fordońska 77
85-950 Bydgoszcz

Nie znalazłem dokładnego adresu, tylko informację, że funkcjonuje przy I US w Bydgoszczy.
A co to ma za znaczenie co tam wpiszesz?
W tym momencie chodzi tylko o procedury i system funkcjonowania płatności w firmie - nic więcej. Jasne, że można podłączyć mikrorachunek pod odbiorcę US Łódź - Widzew, ale jednym celów mikrorachunku było również to, że dajmy na to jak zmieni się siedziba firmy, to by ten numer pozostał taki sam. A wyglądałoby co najmniej dziwnie, gdyby po przeniesieniu firmy np. do Warszawy ustawiać odbiorcę US Łódź - Widzew, niezależnie od tego, że podatki wpłyną i tak tam gdzie trzeba (wymagałoby to założenia nowego kontrahenta - jeden z US w Warszawie). A Centrum Rozliczeń Bydgoszcz byłoby już takim jednym, uniwersalnym "odbiorcą".
Kom./6
po co sobie komplikujesz zycie?
adresujesz przelew (póki co) na US Łódź-Widzew + mikrorachunek
a jak w przyszłości zmieniłbyś US to wtedy podasz dane nowego US (np. US Warszawa-Wola) + mikrorachunek
Możesz też wpisać po prostu: Urząd Skarbowy, bo w końcu jeżeli to faktycznie taki problem, aby w razie czego zmienić te dane w firmie, to przecież też może się okazać, że te centrum rozliczeń przeniosą z Bydgoszczy i co wtedy :-)?
No, a odbiorcę na przelewach do ZUS jak wpisujesz?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.