Ulga termomodernizacyjna

Witam,
Mam pytanie odnośnie odliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Prowadzę jednoosobowa działalność, jestem czynnym podatnikiem VAT. W prywatnym domu założyłem fotowoltaike (jestem jedynym właścicielem domu). Fakturę mam na siebie i na adres zameldowania ( inny niż ten dom) czy w picie rocznym rozliczam tylko kwotę netto a VAT powinienem rozliczyć w deklaracji VAT 7 ( naliczony) czy jeśli ten dom nie jest związany z prowadzona działalnością, nie jest wpisany jako dodatkowe miejsce prowadzenia działalności to VAT przepada?
Faktura jest z maja wiec czy ewentualnie robić korektę maja i to odliczyć ?
Nie możesz odliczyć vatu bo zakup nie jest związany ze sprzedażą opodatkowaną. W picie rozliczasz kwotę brutto.
A na jakim PIT się rozliczasz ???pytam bo mam ten sam problem w PIT 36 L gdzie ta ulgę wpisać ???
Pit36L
I gdzie wpisałeś w która pozycję w PIT???
Jeszcze nie robiłem ale chyba 33. W poniedziałek będę dzwonić do KIP
To gdybyś po telefonie do nich mógł wrócić do postu i podzielić sie info to byłabym wdzięczna.ja nam fakturki za wszystkie materiały które były potrzebne do montazu fotowoltaiki i je chciałam odliczyć bo fakturki za montaż nie mam bo sami sobie założyliśmy z uprawnieniami.a tu też masz jakieś fakturki za materiał do tych paneli czy tylko fakturą za usługę.?
Info uzyskane na KIP:
rozliczam w kwocie brutto jeśli nie jest to wydatek związany z DG, do PIT36L załącznik 0, poz 27, i w PIT36L część H poz 54
Super ślicznie dziękuję za info:)jakaś konkretna pani była w kip.
czyli prywatnie założyłeś na swoim domu fotowoltaikę a adres działalności masz inny niż adres domu.
a płacone masz faktury gotówką czy przelewem wszystkie???
I w te pozycje które wymieniłeś wpisujemy kwotę brutto z faktur które uzyskaliśmy i z tego 19 % nam oddadzą tak??
I jeszcze jdno pytanie masz tylko fakturki z Polski czy np. z niemiec za zakup tych paneli??
W pit 36l poz. 54 nie można wpisać tej ulgi - albo źle jest napisane, albo ma być poz. 45 - ale ulgę odlicza się od przychodu a nie od podatku, więc też jest źle podane
Czy wspomniane ulgi dotyczą tylko prac rozpoczętych w 2019 roku ? Czy zlecając wymianę okien w 2020 roku nie będzie już takiej mozliwości ?
Poprawka, pit 36L poz 35
Art.26h uopdf czyli odlicza się wydatki od podstawy opodatkowania a nie od podatku
i obowiązuje od 2019 ale nie oznacza to że trzeba zacząć prace tylko w 2019
Czy kwotę ulgi mogę wprost wpisać do PIT-36L do poz. 35 - program księgowy nie chce mi podpiąć PIT-O?
Wpisujesz najpierw do PIT-O
Jeśli otrzymałam fakturę np. na 10.000 zł (kwota brutto) w tym 8% vatu to mogę rozliczyć montaż okien i w tej cenie są okna? muszę wtedy w PIT37 - PIT0wpisać kwotę 10.000 zł czy np. kwotę netto bez vatu?
Witam. W zeszłym roku wynająłem firmę do wykonania kompletnego systemu docieplenia budynku. Umówiłem się z wykonawcą na cenę za m2 usluga z materialem. Taką też dostałem fakturę z jedną pozycją. Wykonawca jak i 90% uslugowawców jest na ryczałcie. Mam umowę aby mieć gwarancję. jest faktura niestety na fakturze jest VAT 0 %. Wynika to że z ulgi termomodernizacyjnej nie mogę skorzystać. ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.