Bład zgłoszenia - mały zus

Witam.
Czy ktoś, podczas składania ZUS ZUA, spotkał sie z taka informacją: 68004401 KOD TYTUŁU UBEZPIECZENIA NIE MOZE BYC UZYTY?
Wyrejestrowanie ok, natomiast zgłoszenie ze wskazanie kodu 0590 0 1 powoduje powyższą informację.
Od kiedy jest prowadzona dział. gosp.?
Z jakimi kodami i w jakich okresach ta osoba była zgłoszona wcześniej?
DG od 12/2016.
Pierwsze zgłoszenie na dwa lata - 0570 01.
Cały 2019 na kodzie 0510 01.
Wpisana jest dobra data zgłoszenia do ubezpieczenia, czyli 1.01.2020, a nie np. 1.01.2019?
Jak brzmi cała treść komunikatu?
Data poprawna, poprawne również wskazanie obowiązkowych i dobrowolnych ubezpieczeń.
Cały komunikat brzmi jw 68004401 KOD TYTUŁU UBEZPIECZENIA NIE MOZE BYC UZYTY
To jest błąd płatnika. Wyślij jak jest bo ten komunikat to tylko ostrzeżenie
Pewnie cała treść brzmi:
Kod tytułu ubezpieczenia nie może być użyty, jeżeli wcześniej w danym roku ubezpieczony z niego zrezygnował i zgłosił się z kodem tytułu ubezpieczenia 0510,0512

No i w takim wypadku, jw. napisano to tylko informacja.
@xyzzz - nie ma takiej treści jak wskazujesz, jest tylko tyle, ile podałam.

@Darku - dziękuję za informację. Wysłałam, przeszło. Jedynie w statusie weryfikacji mam :informacja" zamiast ok. Czy masz wiedzę czy ten status się zmieni?
Jeżeli korzystasz z płatnika, to ten tekst jest w wynikach weryfikacji dokumentu w polu "opis".
Rozliczam wszystko przez internet, korzystam z aplikacji eplatnik za pośrednictwem PUE
Zmieni się ten status
Dziękuję Wam pięknie :)
Odnośnie Komentarza nr 10 - niekoniecznie się zmieni ten status "Informacja".
U mnie nie zmienił się ten status weryfikacji - wciąż przez rok widniej napis "Informacja".
Jednak w innych miejscach widać (np. w zakładce Ubezpieczony: Ubezpieczenia i Płatnicy), że kod 0590 został przyjęty/zaewidencjonowany. Nie wiem co to za błąd, ale w tamtym roku był identyczny komunikat, jak podała mania.
Komunikat podany przez -mania pojawia się gdy ZUA jest wysłana tego samego dnia co ZWUA (czyli system jeszcze nie przetworzył wyrejestrowania z kodu 0510). Gdyby ZUA została wysłana dobę po ZWUA (i to chyba roboczą dobę), to komunikat nie powinien wystąpić.
Treść komunikatu jak podano w Komentarzu 6, to pełny opis do tego komunikatu podanego przez -mania, jaki ma do wglądu ZUS (i np. COT - Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS):
68004401 KOD TYTUŁU UBEZPIECZENIA NIE MOŻE BYĆ UŻYTY (czyli: "Kod tytułu ubezpieczenia nie może być użyty, jeżeli wcześniej w danym roku ubezpieczony z niego zrezygnował i zgłosił się z kodem tytułu ubezpieczenia 0510,0512").
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.