Pit 11 (25) jak wypełnić

Pracownik do 26-go roku życia.Zatrudniony cały rok.Podatek i koszty liczone (nie składał oświadczenia).Proszę o pomoc w które rubryki formularza pit 11 wpisać jego wynagrodzenie.Czy trzeba rozbijać kwoty osiągnięte od stycznia do lipca oraz od sierpnia do grudnia? Czy składki zus i zdrowotną również rozgraniczamy? Robię ręcznie i trochę się pogubiłam.
W/g mnie, cześć wynagrodzenia do 31 lipca rubryki 29-33 a od sierpnia rubryki 36-40, może inni sie wypowiedzą .
Zgadza się, składki też trzeba rozgraniczyć.
Ludków do 26 rż w pit-11 (w.25):
- wiersz 1 części E przychód i kup do 01.08.2019 oraz p.69 ZUS społeczne i p.72 Zdrowotne odliczone
- od 01.08.2019 wiersz 86 kwota przychodu (do limitu w 2019r 35636,67) i powiązane z tym przychodem p.71 ZUS społeczne i p.74 Zdrowotne
- natomiast wiersz 2 i 6 w części E to przychody powyżej limitu 35636,67 i powiązane z trym przychodem KUP i zaliczka oraz p.70 Społeczne i p.73 Zdrowotne

Kłopot mam z poz. 74 ZUS ZDROWOTNE do odliczenia?
Emilka, podobno w 74 nie wpisujesz składek w pełnej wysokości opłaconych od wynagrodzenia objętego ulgą dla młodych (9%), ale tę część, którą by się odliczyło (7,75%)
~Emilka
Tak sobie myślę, że coś mi się tu nie zgadza.
Od tych przychodów była naliczana i pobierana zaliczka, bo pracownik nie złożył oświadczenia.
Więc jak wpisze się ten przychód w pozycję 86 to gdzie wykazać zaliczkę pobraną przez płatnika od tego przychodu?
Jeśli jej się nie wykaże to jak "młody" pracownik odzyska ten podatek?
~Mka
Rozwijając dalej ten temat, to te opodatkowane przychody wypłacone od 01.08.2019 nie możesz wpisać w 86. bo nie zastosowałaś zwolnienia, czyli wpisujesz w 36-40 (a społeczne i zdrowotne 7,75 od nich odpowiednio w 70 i 73).
Przy rozliczeniu rocznym tego pracownika "wyjdzie" przecież że nie przekroczył limitu 35636,67 zł za okres 01.08-31.12 i dostanie zwrot tego podatku.
~Zby
nie, nie możesz tego wpisać tam w 86.
~Zby, wiem, że już jest późno, ale podobno jednak w 86 do limitu zwolnienia, niezależnie od oświadczenia. Jeśli od całości były odprowadzane zaliczki, to te zaliczki wykazujesz w wierszu 2 w części E.. A pozostałe pola w wierszu po 0,00 zł.
Nie, nie jest za późno ;)
Słyszałem o tej wersji, ale nadal kłóci mi się to z instukcją. Hmmm.
Ministerstwo Finansów potwierdziło że gdy zaliczka u młodych pracowników po sierpniu była pobierana, przychody i zaliczkę wykazujemy w pozycjach 36-40.
"Odpowiadając na ponowne zapytanie dotyczące sporządzania informacji PIT–11 za 2019 r.
w związku z odmiennym stanowiskiem prezentowanym przez Krajową Informację Skarbową
(KIS) w zakresie wypełniania tej informacji, Ministerstwo Finansów uprzejmie informuje,
iż stanowisko przedstawione w piśmie z dnia 10 grudnia 2019 r. Nr DD3.8223.295.2019
pozostaje nadal aktualne.
Zatem stanowisko KIS w tej sprawie jest nieprawidłowe. W związku z tym sprawa zostanie
przekazana, zgodnie z właściwością, do innej komórki Ministerstwa Finansów celem
skorygowania tego wyjaśnienia przez KIS. "
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.