Umowa do 31.12.2019 a macierzyński

Witam serdecznie
Pracownicy kończy się umowa z dniem 31.12.2019, obecnie przebywa na macierzyńskim od 15.11.2019, nie chcemy przedłużać jej umowy. Czy z dniem 31 grudnia 2ustawiam świadectwo pracy, wypłacam wynagrodzenie z ekwiwalentem za niewykorzystany urlop i wyrejesttowuje ją z ZUS.
Następnie muszę zanieść do ZUS świadectwo pracy i ZUS-Z3 i oświadczenia o macierzyńskim i rodzicielskim jakie pracownica złożyła wcześniej i kserokopie za zgodność z oryginałem aktu urodzenia tak?
Ile mam na to dni?
Czy to ja składam czy jednak już pracownica?
Bardzo proszę o wyjaśnienie
Pozdrawiam
...Czy z dniem 31 grudnia 2ustawiam świadectwo pracy, wypłacam wynagrodzenie z ekwiwalentem za niewykorzystany urlop i wyrejesttowuje ją z ZUS.

tak

...Następnie muszę zanieść do ZUS świadectwo pracy i ZUS-Z3 i oświadczenia o macierzyńskim i rodzicielskim jakie pracownica złożyła wcześniej i kserokopie za zgodność z oryginałem aktu urodzenia tak?

kto wypłacał zasiłek i macierzyński?
My wyplacamy zasiłek jesteśmy platnikiem(zatrudniamy powyżej 20 pracowników)
Jak dostarczysz komplet o którym piszesz będzie szybciej 'przejęcie'
Czy muszę jakieś pismo przewodnie pisać do tych dokumentów które przekażę?
Wg mnie pismo przewodnie nie jest wymagane, aczkolwiek nie jest zabronione przekazanie dokumentów z pismem.
Nie zapomnij zrobić dla siebie ksero wszystkich dokumentów.
A ile mam czasu na dostarczenie do Zusu?
Pytam ile mam czasu ponieważ pracownica pewnie nie podpisze od 31.12.2019 od razu świadectwa pracy
Niezwłocznie

czym szybciej przekażesz tym szybciej ZUS będzie wypłącał
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Przepisz kod z obrazka:
Captcha
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.