MPP nie obowiązkowy jak w deklaracji VAT

DZień dobry. Firma przyjęła , że wszystkie faktury wystawia z MPP. Niezależnie od kwoty i towarów wykazanych na fakturze. Czy w związku z tym w deklaracji VAT 7 zaznacza pozycję 69 ?
W której wersji deklaracji ta poz. 69?
Jeżeli wersja (20) to zaznaczasz, jeżeli wystawiłaś fakturę na produkty wymienione w załączniku 15 do Ustawy powyżej kwoty 15.000 zł. Jeżeli ich nie wystawiłaś, to nie zaznaczasz.
Od wersji VAT-7(20), czyli tej od 01.11.2019 r.
Czytałam ostatnio artykuł w DGP na temat wystawiania wszystkich faktur z MPP. Można to robić teraz, jednak gdy zniknie deklaracja VAT (duży od 1.04.2020, reszta od 01.07.2020) i faktury z OBOWIĄZKOWYM MPP będą ujmowane w odrębnej kolumnie JPK, nie będzie można wystawiać tak faktur. To nabywca ma wybór jak zapłaci, a wystawcy faktury będzie grozić nawet 500 zł kary za źle wystawioną fakturę.
Coraz częściej mam wrażenie, że przepisy robią debile.
Chcę fakturować wszystko MPP i przyjmować w ten sposób płatności.
Kto stoi ku temu na przeszkodzie?
Ad. kom. 5
Całe to zamieszanie i to, że tego można tego nie jest tylko po to aby karać przedsiębiorców i generować dodatkowe wpływy do budżetu w celu realizacji polityki socjalnej państwa.
Od czasu kiedy na ostatnią chwilę uchwalano czy 12 listopada będzie dniem wolnym, straciłem wiarę ...
~jadiva to ciekawe, podaj link jak masz bo interesuje mnie ta interpretacja. O ile sposób płatności nie jest wymuszony przez inne przepisy na przykład wysokością kwoty, tu sprzedający może ustalić czy np płaci gotówką albo przelewem, ale nie rozumiem czemu pomimo braku podstaw prawnych miałby wymusić żeby sprzedawca nie będący VATowcem, nagle wystawił fv z MPP.

Mam inną sytuację: Jeden kontrahent płaci mi przez MPP - chociaż nie musi. Bo faktura którą mu wystawiamy jest wg PKWiU w zał.15, ale opiewa na kwotę dużo poniżej 15000zł- czyli IMHO nie kwalifikuje się pod MPP, a nabywca opłaca jednak ją w tej formie. Jeżeli MPP nie jest obowiązkowy to go tak nie oznaczam na fakturze ani w ewidencjach- nieważne jak klient zachce sobie zapłacić. W rozliczeniu rachunku to nie przeszkadza, ale może wynikać z tego będą jakieś nieścisłości potem?
Podpinam się pod temat z pozycji odbiorcy faktur: otrzymanych z automatu z adnotacją MMP - kwoty poniżej 15.000 zł. Czy takie faktury niezależnie od sposobu zapłaty - uwzględnione mają być jako MPP w deklaracji Vat ?

Z góry dziękuję
Przecież w dekl.vat-7 zaznacza się "ptaszkiem" że wystawiono takie faktury abnie że je otrzymano
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.