Wynagrodzenie chorobowe a brak informacji o wykorzysatniu 33 dni

Mam pracownika, który nie przedstawił świadectw pracy, krótko po zatrudnieniu się rozchorował (przebywa w szpitalu - okres leczenia ok 2 msc). Mam podejrzenie, że wykorzystał juz 33 dni chorobowego. ZUS nie chce podać mi takiej informacji. Co zrobić? Jeżeli wynagrodzenie będzie nienależne to kto poźniej odda mi pieniądze.
A dlaczego NIE dostarczył świadectw? -napisałaś do niego pismo,żeby uzupełnił dokumenty?
A urlop jak naliczyłaś?
Wezwij pracownika do przedłozenia świadectwa pracy, inaczej nie otrzyma chorobowego.
Podejrzenie to za mało.
Św pracy przynosił tydzień.... Nie pisałam pisma. Poprosił o dwa dni urlopu i nie wrócił.
Teraz jest w szpitalu wiec korespondencji nie odbierze. Co zrobić w takim przypadku?
Czytam kom. EdithA i ja też mam takiego pracownika który przy zatrudnieniu nie podał mi świadectwa szkolnego twierdząc, że zagubił, więc do urlopu liczę mu tylko okresy pracy i ma tylko 20 dni
Karolina- wypełnił kwestionariusz ? i co wpisał,że gdzie pracował
Kwestionariusz to za mało. Proponuję wyb rać sie osobiście do ZUSu, powinni pomóc.
No jeszcze TEGO nie grali żeby chodzić do ZUS.................
Wpisał dane w kwestionariuszu, aczkolwiek nie wiem czy była to praca w ramach umowy zlecenia czy um o pracę...
> a co Ty proponujesz ?
W zus nie udzielą informacji RODO
Kom 10 do kom 8
Kom 9- zadzwoń tam-
>11, to mozna wystąpić na piśmie.
Jeśli ZUS nie pomożę, pozostaje czekać na świadectwo pracy. Nic innego tutaj nie wchodzi w rachubę. Oczywiście pracownika powiadomić,na pismie, ze nie otrzyma chorobowego do czasu przedłozenia świadectw pracy z bieżącego roku ..
A przez PUE można napisać do ZUS?
TA ZADZWOŃ do zakładu pracy, który masz podany w kwestionariuszu
>16, bez przesady, moim zdaniem.
> TWOIM a moim .............
Moim zdaniem muszę mieć podkładkę do wypłacenia chorobowego bądź nie.
Telefon do byłego pracodawcy nie jest stosowny.
Skoro wiesz wszystko to po co PYTASZ..............
Nie wiem wszystkiego, RODO obowiązuje... Poza tym nie zrobię listy płac bo były pracodawca mi powiedział...
Potrzebuje takich informacji aby było zg z prawem.
Należało o tym "myśleć" przy zatrudnieniu,żądając dokumentów
Kom 14
23- Dziękuje
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Przepisz kod z obrazka:
Captcha
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.