Wynagrodzenie dla lekarza

Witam
Mam pytanie odnośnie zatrudnienia lekarza w gabinecie medycznym (podmiot leczniczy). Zatrudnienie będzie od 1 grudnia. Czy już od 1 grudnia musimy w umowie zawrzeć najniższe wynikające z ustawy czyli 4200 zł*1,27= 5334 zł? Czy możemy na początek zawrzeć mniej ( oczywiście nie mniej niż 2250 zł) i stopniowo, zgodnie z ustawą dochodzić do 5334 zł, tak żeby tą kwotę osiągnąc na 01.01.2022?
No, a gdzie znaleźliście lekarza, który zgodził się pracować za taką stawkę? Z mojego doświadczenia to 100 zł za godzinę to w zasadzie ostatnio minimum. Nawet lekarz rezydent w ostatnim roku (wraz z "bonem patriotycznym"), to wynagr. 6000 zł. Tak więc aż niewiarygodne, że przy całym etacie znajdziecie lekarza za mniej niż te 5 tys. z hakiem.

Wydaje mi się, że dla nowo zatr. lekarza powinniście zaproponować wynagr. minimalne w zawodach medycznych. Jeżeli to ułamek etatu, to odpowiednio mniej.
Wiem że niewiarygodne, ale jednak, są różne sytuacje...
Nie miałem takiej sytuacji (pewnie stąd, że żaden lekarz za takie pieniądze w praktyce nie podjąłby pracy), ale moim zdaniem PIP może zakwestionować niższe wynagrodzenie niż wynikające z ustawy o wynagr. zas. w zawodach medycznych.
Chcę się upewnić czy to najniższe jest już teraz, czy dopiero 01.01.2022 - nie rozumiem zapisu ustawy. Z jednej strony jest Art. 7, który mówi o najniższym wynagrodzeniu, ale jest też art. 3, który mówi o stopniowym podnoszeniu wynagrodzenia do najniższego
Moim zdaniem należy to rozumieć tak, że jeżeli ktoś był zatrudniony w momencie wejścia w życie ustawy i miał wynagr. niższe niż minimalne określone w ustawie, to można dokonać stopniowego podwyższenia tego wynagrodzenia.
No, ale pewności nie mam, czy tylko tych sytuacji to dot., czy też może nowo zatr. można dać dowolnie niskie wynagr. (nie niższe niż minimalne dla wszystkich) i potem stopniowo podwyższać. Moim zdaniem jest to ryzykowne.
Tak też mi odpowiedzieli w PIP, chociaż nie byli pewni i kazali składać oficjalne zapytanie ( 30 dni na odpowiedź :( ). Ale z drugiej strony wtedy wszyscy by się zwolnili na starych zasadach i przyjmowali od nowa na nowych, prawda? Z drugiej strony mogło być dojść do sytuacji że nowo zatrudniana osoba zarabia więcej niż "stary" pracownik, który "stopniowo" ma podwyższane do najniższej...Dlatego drążę temat, widzę że dużo zamieszania jest z tą ustawą, szukam znajomości w kadrach w placówkach medycznych, póki co dwie osoby odpowiedziały mi tak jak myślę ja, ale też na 100 % nie są pewne.
Miałem do niedawna (do końca ubiegłego roku) osobę, która była szefową kadr w dużym szpitalu i podchodziła do tematu w ten sposób jak ja.
No, a co do zwalniania się, to właśnie tak się dzieje jeżeli chodzi o zawody medyczne, no albo wyższa pensja "po dobroci" albo zwolnienie i szukanie pracy gdzie indziej. Raczej nikt się nie zwalnia się po to, aby zatrudnić się w tej samej placówce, bo w końcu ona jakby chciała i mogłaby to by zaproponowała wyższe wynagr. bez tej kombinacji.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Przepisz kod z obrazka:
Captcha
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.