MPP

Czy MPP dotyczy każdej f ty powyZej 15 tys czy faktur z załącznika nr 15?
Oba warunki łącznie muszą być spełnione, wtedy na f-rze obowiązkowo napis "mechanizm podzielonej płatności" i nabywca musi zapłacić MPP.
A jeśli nie występuje w załączniku a jest powyżej 15 tys to tez MPP ?
Lepiej zapłacic MPP i miec spokój bo potem nie będziedsz mół dac w koszty , tak spokój masz
Dlaczego nie będę mogl dac koszty?
Jeżeli nie masz obowiązku zapłacić mpp i nie zapłacisz, to masz koszty podatkowe normalnie.
Czyli kwota powyżej 20 tys nie znajdująca się na załączniku 15 to nieMPP tak?
6

zgadza się.
Wydrukować i nosić w portfelu aż się nie utrwali ;)

1. Towary lub usługi z załącznika nr 15 i na kwotę na fakturze za ponad 15 tys. (te warunki muszą być spełnione jednocześnie).
2. Jeżeli są spełnione to zapis na fakturze: mechanizm podzielonej płatności.
3. No i zaplata na konto z białej listy w split payment.
4. Sprzedaż dla B2B, nie dotyczy osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej (tzw. fiskalnych)
A poniżej 15 tys a z załącznika 15 to obowiązkowy MPP czy nie?
Patrz kom.,8
oba warunki muszą być łącznie spełnione (towar/ usługa z załacznika 15) oraz wartość faktury powyżej 15 tys
Jak chcesz to możesz płacić za każdą fakturę MPP

Ja dla faktur zakupowych przyjęłam zasadę że od XI/19 faktury powyzej 15 tys. wszystkie płace MPP
bo może sprzedawca się pomylić i nie dać zapisu MPP na fakturze, a ja tego nie wychwycę.
9

nie
Ten temat sobie poczytaj (albo nawet wydrukuj) - masz tam skrót o mpp i o białej liście ze szkolenia.
Poproszę skrót
MPP obowiązki sprzedawcy i obowiązek nabywcy [1250278]
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Przepisz kod z obrazka:
Captcha
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.