Samochód osobowy prywatny, nie jest wpisany do EŚT a KUP i VAT

KUP= 20% od netto
VAT= 50% mogę odliczyć ? a drugie 50%- dać w KUP?
KUP = 20% (netto plus 50% vat)
50% VAT z wartości całej faktury w KUP, a drugie 50% odliczam jako naliczony
To robisz źle. Prawidłowo w koszty powinno się zaliczyć tylko 20% tego vatu.
... wcale jeszcze nie robię jeszcze, pierwszy raz mam zamiar zrobić :-)
czyli 50% jako naliczony odliczam
-20% z pozostałych 50% KUP
-80% z pozostałych 50% NKUp

przykład:
100 zł netto+ 23 zł VAT

do KUP daję 20% x 100 + 20% x 23 x 50%=20 +20% x 11,50 =22,30 zł
VAT do odliczenia 23 x 50%= 11,50 zł
NKUP 80%x 23 x 50% + 80% x 100= 80% x 11,50+80=89,2 zł

tak?
Np. 100 + 23%
do VAT:
50 (netto) + 11,50 (50% VAT)

pdof:
suma: 111.50 (100+ 11.50) x 20% = 22,30 w koszty
"50% odliczam jako naliczony" - no to zrozumiałem, że tak robisz.

111,50 x 20% = 22,30 - kup, no czyli zgodnie z Twoimi wyliczeniami.
Dziękuję za pomoc
A jeszcze dopytam- czy w ten sposób można rozliczyć wszelkie koszty auta osobowego nie wpisanego do EŚT, także opony, części etc czy jedynie koszty eksploatacyjne, takie jak paliwo, autostrady etc?
Kom.8

tak - mozesz dac w KUP 20% (liczone j.w.) tych kosztów
No to jeszcze- a co ze wspólnikami spółki komandytowej?
Czy auta prywatne sp. komandytowych tak samo można traktować?
*Czy auta prywatne wspólników sp. komandytowych będących OF, tak samo można traktować?
Kom.1

z tego co kojarzę to nie
musi byc umowa (przynajmniej) użyczenia lub umowa najmu
Repetko- umowa użyczenia auta osobowego dla spółki komandytowej, przez wspólnika tejże spółki , będącego OF?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.