Ubezpieczenie po zakończeniu umowy

Witam. Wiem, że po zakończeniu umowy o pracę, pracownik ma ubezpieczenie jeszcze przez 30 dni. Pracę skończyłem 30.09, a na początku listopada mam się zgłosić do szpitala na zabieg. Nie wiem, czy uda mi się znaleźć pracę do tego czasu, stąd pytanie: co z ubezpieczeniem w takiej sytuacji? Muszę wykupić jakoś na własną rękę? Można w ogóle? Nie znam się wcale na tym, dlatego proszę o radę i wyjaśnienie. Dzięki.
Można ubezpieczyć się dobrowolnie i zapłacić, albo zarejestrować się w urzędzie pracy, wtedy zgłosi urząd
albo pozostaje rodzina
Po ustaniu zatrudnienia , jeśli nie podjąłeś innej pracy trzeba było iść się zarejestrować do urzędu pracy. Wtedy jesteś jako bezrobotny ubezpieczony do zdrowotnego , bo urząd pracy cię zgłasza do tego ubezpieczenia.
Jeśli do 14tu dni od zwolnienia byś zachorował i na minimum 30 dni to wtedy jest Zasiłek z ZUS po ustaniu zatrudniania.
Do UP nie chciałem się rejestrować, ponieważ wolę na własną rękę szukać pracy. A jeżeli chodzi o dobrowolne ubezpieczenie, to mówimy o tym,które dostajemy na podstawie umowy zawieranej z NFZ? Czy jest możliwość wykupienia ubezpieczenia w jakimś towarzystwie?
Zarejestrowanie się w urzędzie pracy nie wyklucza możliwości szukania pracy na własną rękę, a przynajmniej byłbyś ubezpieczony i nie martwił się co zrobić.
Zgadza się, aczkolwiek nie chcę stawiać się za zawołanie w UPie, ani brać udziału w procesach rekrutacyjnych pracodawców współpracujących z urzędem, nie mówiąc już o stażowaniu za 1/3 pensji ;)
Na stronie NFZ znalazłem taką informację:
"NFZ uzależnia objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym od wniesienia opłaty dodatkowej, jeśli przerwa w ubezpieczeniu zdrowotnym i opłacaniu składek wynosi nieprzerwanie:

od 3 miesięcy do roku - opłata wynosi nie mniej niż 1028,52 zł (20% podstawy wymiaru) i jest wnoszona w całości"
Mam rozumieć, jeżeli w moim przypadku przerwa będzie krótsza niż 3 miesiące, to nie ponosi się opłaty dodatkowej i płaci samą miesięczną składkę?
Myślę, że prawidłową odpowiedź na to pytanie uzyskasz jedynie u źródła tj. w swoim NFZ.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.