Zwolnienie lekarskie i kontrola

Witam. Co sie stanie jesli jest sie na zwolnieniu lekarskim i wezwano na badanie zwolnienia lekarskiego przez orzecznika Zus a ja na to badanie sie nie wstawie. Zwolnienie traci waznosc od dnia nastepnego a co z pieniedzmi? Rowniez trace zasilek za caly okres zwolnienia czy od dnia nastepnego po badaniu? Czy grozi mi jeszcze jakas dodatkowa kara?
Jak nie wyjaśnisz przyczyny rozsądnie - zdecydują iż tracisz prawo do zasiłku, wg całego ZLA lub od dnia...- i od tej daty powinieneś być w pracy, jak nie to NN i zw. bez wypowiedzenia ( dyscyplinarka)
nie warto
Art. 59. 6. W razie uniemożliwienia badania lub niedostarczenia posiadanych wyników badań w terminie, o którym mowa w ust. 5, zaświadczenie lekarskie traci ważność od dnia następującego po tym terminie.
Reasumując nie otrzymasz zasiłku od dnia następującego po dniu wskazanego jako dzień badania i musisz się zgłosić do pracy, bo usprawiedliwioną nieobecność będziesz mieć tylko do dnia badania.
Może być, że tylko od dnia następnego od terminu badania,
ale ja nadal nie wykluczam , iż od początku danego ZLA- był donos że np pracujesz gdzie indziej.....
"był donos że np pracujesz gdzie indziej" - No ale to wtedy będzie inny powód domowy wypłaty zasiłku o ile oczywiście są dowody na, to że zwolnienie było wykorzystywane w sposób niewłaściwy.
Nigdzie nie pracuje. Siedze w domu
Podstawę prawną masz podaną w kom. 2.
Tak więc zasiłek będzie Ci przysługiwal do dnia kiedy jest przewidziana komisja i do tego dnia będziesz miał nieobecność usprawiedliwioną.
Dlaczego nie chcesz stawić się na wezwanie ?
Witam jestem na L4 i wyszłem w niedziele na krótki spacer i akurat zobaczyła mnie osoba która na drugi dzień doniosła szefowi że chodzę /zaznaczam iż jestem 6 dzień na zwolnieniu bo uszkodziłem sobie kolano w pracy/, i teraz nie wiem co mam zrobić bo szef był wsciekły iż powinienem leżeć a wyjscia tylko do lekarza lub apteki, czy ma szef racje? Nie byłem na zakupach tylko na spacer pomału rozruszać kolano bo w mieszkaniu to nie to samo.
Jak rozumiem zalecenia lekarza są takie, że masz si.ę ruszać no i pewnie jest to logiczne, bo leżąc w łóżku kolana nie zrehabilitujesz. Tak więc moim zdaniem takie wyjaśnienie wystarczy. To nie jest tak, ze trakcie choroby można wyjść tylko do lekarza i apteki.
Kolano uszkodzone w pracy, czyli szef chyba wie, że nie jet to ściema. Swoją drogą fajne macie układy w pracy :-(.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.