Urlop pracownika w poprzednim zakładzie pracy ? Ile wykorzystał pracownik 15 czy 16 dni ?

Zatrudniłam pracownika od 08/2019. Na jego poprzednim św. pracy jest taki zapis odnośnie wykorzystanego urlopu:
"Wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze: 15 dni za rok 2019 (tj. 120 godz.), za urlop 1 dzień (tj. 8 godz.) za rok 2019 został wypłacony ekwiwalent.
To ile wreszcie wykorzystał tego urlopu 15 dni czy 16 dni ???
16 dni.
W świadectwie pracy ktoś wyszczególnił = 16 dni urlopu (15 pracownik wziął fizycznie + za 1 dzień dostał ekwiwalent).
U ciebie będzie miał więc proporcjonalnie 26/12*5 = 11 dni.
Chyba u mnie będzie miał 10 dni , a nie 11 , bo wyjdzie poza limit 26 dni w roku?
Czytaj no dokładnie, czy aby nie pisze " W tYM " wypłacono ekw. za jeden dzięń ????
Treść ogólnie dostępna wzoru św. pracy - stwierdza " W tym..." więc sprawdź dokładnie
Kom. 5
Przecież w treści wzoru św. pracy nie ma nic o ekw. za urlop, no bo tej informacji się nie podaje.
Od kiedy do kiedy ta osoba była zatr. w poprzedniej firmie? Jeżeli przynajmniej od stycznia 2019 do lipca 2019 i staż pracy ponad 10 lat to można by wywnioskować, że chodzi o 16 dni, co nie zmienia faktury, że zapis w św. pracy jest błędny.
Nie ma zapisu "w tym" jest dokładnie zapis tak jak napisałam.
Więc ile wykorzystał tego urlopu - wg mnie 16?
Pracownik zatrudniony od 01.01-31.07.2019 w poprzedniej firmie
Xyzzzzz masz rację 16 dni
Jest błędny zapis w świadectwie pracy wprowadzający wg mnie w błąd
Dokładnie. Zapis jest błędny, no ale w zasadzie powinnaś wyliczyć ile w poprzedniej firmie tej osobie urlopu przysługiwało, a było to 16 dni, a to ile urlopu ta firma udzieliła (jeżeli nie jest to "na górkę"), to już dla Ciebie jest bez znaczenia.
Nawet, gdyby się zdarzyło, że jednak udzielono 15 dni urlopu, to pracownik ma roszczenie o ten 1 dzień do poprzedniego pracodawcy, a nie do Ciebie.
Kom 6 co ty gadasz, lata funkcjinował taki wzór.
ale skoro zatr. od 1-7/2019 to przyjmujesz 16 dni i koniec
Nigdy nie było takiego wzoru. Przynajmniej jak sięgam pamięciom, czyli przynajmniej kilkanaście lat wstecz.
To słaba pamięć :))
Wzór ogólnodostępny funkcjinował do ostatniej zmiany odnośnie św. pracy
No i nie było w nim nic o ekw. za niewyk. urlop. Tak jak nie ma w obecnym wzorze.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.