30 dni choroby a wynagrodzenie

Witam, od 1 wrzesnia jestem na zwolnieniu chorobowym (wypadek w drodze do pracy). Otrzymałam dzisiaj przelew i moje wynagrodzenie wynosi za 30 dni choroby - 1550 zł. Jestem zatrudniona na minimalnej krajowej. Czy w tym wypadku nie powinnam otrzymać wyrównania?
Wyrównania do czego ?
Do minimalnego wynagrodzenia? Brutto wynagrodzenie chorobowe jest 1887,60, a nie powinno byc 1941,53? Tak czytam ale moze zle rozumiem
2250 - 13,71% = 1941,53/30 = 64,72 brutto za jeden dzień x 30 dni = 1941,60
wypadek w drodze do pracy jest płatny 100%
- zdrow. 9%: 174,74
- podatek 18%: 133
= do wypłaty: 1633,86

założyłam że wypłata byla we wrześniu
Wynagrodzenie chorobowe nie podlega wyrównaniu.
Okej czyli wyglada na to ze dobrze rozumuje. Szef powiedział ze podstawa jest z 12 miesięcy i tyle..9
Kom.5

owszem
podstawa 12 m-cy ale nie mniej niz 2250 - 13,71% w 2019
Jeśli zawsze miałaś płacę minimalną to od stycznia 2019 podstawa nie może być mniejsza niż 2.250 - 13,71 %. Czyli w tym przypadku nie jest liczona z 12-tu miesięcy.
Pracuje o 2016, zawsze na minimalnej. Możecie mi dziewczyny i ewentualnie panowie potwierdzić raz jeszcze?
Podlega wyrównaniu? To znaczy ja to tak nazwałam. Szef policzył 12 miesięcy wstecz, czyli 4x 2100 i 8x 2250 czy jakos tak. Brutto mam za 30 dni 1887,60 zł
Bo mnie pani kolezanka zmyliła wpisem ze nie podlega wyrównaniu
Myślałam, że pytasz o inne wyrównanie, stąd nieporozumienie.
Szef ci to źle policzył.
Ufff... obgryzłam juz wszystkie paznokcie jak przeczytałam, ze nie bedzie wyrównania :) Inaczej, nie ze go nie bedzie tylko ze juz zdążyłam sie z nim pokłócić i myślałam ze bezzasadnie
Musi ci wyrównac podstawe chorobowego do minimalnej / j.w.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.