Ulga za złe długi, FV zakupu z o/o z maja 2019 niezapłacona

Termin zapłaty 30.05.19, 90 dni minęlo pod koniec 09. powinnam we 09/2019 skorygowac VAT naliczony?
teraz mogę (muszę) złożyć korektę?
należnego nie ruszam?
jak to wykonac technicznie? w rejestrach poprawiam księgowania a jak zapłacę to znowu poprawiam zapisy?
Z art. 89b ust. 1 ustawy o VAT wynika, że dłużnik dokonuje korekty odliczonej kwoty podatku wynikającej z faktury, której nie uregulował. W przypadku OO nie ma kwoty podatku na fakturze, w związku z czym moim zdaniem nie dokonujesz tu korekty podatku naliczonego.
Ale jest podatek naliczony i należny....
oni pewnie wykazali w VAT-27 w maju
Jest podatek należny i naliczony, ale nie wynika z faktury. Sprzedawca nie wykazał podatku, tylko transakcję podlegającą opodatkowaną przez nabywcę.
Muszę poszukać w necie... moze jakas wykładnia będzie
Nie ma czego korygować ponieważ sprzedawca nie ma co zwrócić (VAT u niego nie wystąpił) - takie jest moje zdanie.
Po stronie nabywcy został vat naliczony i odliczony. I to jest idea odwrotnego obciążenia - mimo że nie otrzymaliście Państwo płatności nie macie zobowiązania wobec US, ponieważ VAT został rozliczony
Art. 89b. W przypadku nieuregulowania należności wynikającej z faktury dokumentującej dostawę towarów lub świadczenie usług .....................dłużnik jest obowiązany do korekty odliczonej kwoty podatku wynikającej z tej faktury......
Na fakturze zakupu nie ma wykazanego podatku do odliczenia. Nie ma przy oo zastosowania ulgi na złe długi zarówno u nabywcy jak i u sprzedającego
> Termin zapłaty 30.05.19, 90 dni minęlo pod koniec 09. - jak to policzyłaś? Termin 90 dn minął w sierpniu.
30-05-2019+90=28-08-2019

Poza tym co chcesz korygować, jak to jest fv oo i na niej nie ma vat i nie płacisz tego vat do nabywcy?
Ell, masz rację sierpień;(
tak się zakręciłam...
ale go odliczyłam, a nie zapłaciłam fv - stąd mnie naszło
No odliczyłaś, ale to nie był vat z FV tylko z samonaliczenia (oo), więc żadnej korekty z tyt. ulgi nie robisz!
ULŻYŁO MI;)
DZIĘKI
Proszę.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.