CIT 6 R/ cit 6 AR/ PIT 8 AR

1/ zysk od niepodzielonego zysku przy przekształceniu sp. z o.o. w komandytową:
wspólnicy = OF, PIT 8AR przekazują do komandytowej, ta płaci za nich i do3 1.01 następnego roku do US PIT 8AR
wspólnicy= spółki z oo, przekazują podatek 19% do komandytowej, ta za nich płaci i do 31.01 następnego roku do US przekazuje co? CIT R czy CIT AR? Czy ten podatek jest KUP dla spółki z oo?

2/ zysk spółki komandytowej po zakończeniu roku:
wspólnicy= OF wykazują go w PIT 36 albo PIT 36 L i pokazują PIT zapłacony, ten który za nich sp.komandytywa wpłacała przez rok
wspólnicy= spółki z oo- Co im należy przekazać za informację? Czy ten zysk te spółki zaliczają do PPO, czy co z tym powinno się zrobić? W ciągu roku statystycznie zysk jest opodatkowany i zaliczki na CIT są przekazyawne przez spółką komandytową. CIT jest księgowany w KH spółki z oo w każdym miesiącu
Ad.2
SPK nie wpłaca za wspólników zaliczek na ich podatek dochodowy. Oni sami powinni w trakcie roku obliczać swój dochód i zaliczki, oraz wpłacać je do swoich US zgodnie z opodatkowaniem, które wybrali. Czyli wg skali lub liniowe.
Spółka z o.o. /wspólnik spk/ dodaje statystycznie do swoich przychodów i kosztów przychody i kup z udziału w dochodzie spk i wylicza łączny CIT. Sama wpłaca swoje zaliczki do US. Po zatwierdzeniu bilansu spk spółka z o.o. księguje swoją część zysku spk w przychody finansowe niepodatkowe.
Dziękuję bardzo.

Mnie poinformowano ( radca spółki , w trakcie przekształcenia) , że w trakcie roku zaliczki wpłaca komandytowa jako płatnik, natomiast wspólnicy wpłacają te kwoty do spółki komandytowej. Już do końca roku to pociągnę.

"1/ zysk od niepodzielonego zysku przy przekształceniu sp. z o.o. w komandytową:
wspólnicy= spółki z oo, przekazują podatek 19% do komandytowej, ta za nich płaci i do 31.01 następnego roku do US przekazuje co? CIT 6R czy CIT 6AR? Czy ten podatek jest KUP dla spółki z oo?"
"że w trakcie roku zaliczki wpłaca komandytowa jako płatnik" - SPK nie jest żadnym płatnikiem zaliczek na podatek dochodowy swoich wspólników, a sama jako jednostka też przecież nie płaci podatku dochodowego.
A wspólnicy nie mają tytułu do wpłacania do spółki swoich zaliczek na pdof.
Tak, rozumiem to co piszesz i wiem, że jest źle robione, jednak zamieszanie wprowadziły dochodowe od niepodzielonego zysku przy przekształceniu, bo tam sp. kom. była płatnikiem, a wspólnicy do niej wpłacali te kwoty. Wiem, że to co innego, ale już jest źle, do końca roku będzie źle, a od nowego zrobimy prawidłowo.

A czy potrafisz mi pomóc z resztą zapytań?
Nie miałam z tym do czynienia.
Dziękuję
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.