Jak rozliczyć bilet pkp- co zaliczyć w koszty

Pracownik kupił bilet z warszawy do wrocławia przez Opole, a mial kupić z waw do Opola. Jak to teraz rozliczyć w koszty.
Waw-Wroc godz 16:10 a w Opolu była 14:10. Nie mogę rozliczyć biletu w całości w koszty bo jechała do Opola a nie Wrocławia i US może się czegoś takiego czepić. Co zrobić ?
Dlaczego kupiła bilet do Wrocławia a nie do Opola ? Jak to tłumaczy ?
To niech się wytłumaczy, dlaczego kupiła bilet do Wrocka.
Heheh nie bardzo umie wytłumaczyć, mówi , "ale przecież jest napisane że przez Opole".
I co zrobić ?
Ale co z tłumaczenia, mi chodzi o to, jak go rozliczyć w koszty.
Sprawdź ile kosztowałby bilet do samego Opola i tylko za tyle pracownicy zwróć i tyle tylko zaksięguj w koszty.
Też tak myślałam, ale moja Główna nie chce tak zrobić
No to w takim razie nie Twój problem. Niech ona zadecyduje co z tym zrobić.
Tylko, że bilet jest traktowany jak faktura, z której odlicza się vat. co z reszta jako NKUP?
Zapytaj swojej "Głównej" :-). Jak dla mnie ta część biletu za trasę Opole Wrocław nie ma żadnego związku z prow. dzial. gosp. i nie powinien być kosztem no i vat też nie powinien być odliczany. Dla mnie to prywatny wydatek pracownika i nie powinno mu się za ten odcinek zwracać. No chyba, że potrafi to jakoś sensownie wyjaśnić.
No, ale jak rozumie Twoja Główna uważa inaczej, to niech zadecyduje jak ma to być księgowane.
Taki ufundowany prywatny przejazd przez praccodawcę dla pracownika, to byłby przychód.
Inna sprawa, że wątpię, czy ktoś kiedyś się tego doszuka.
Kom. 6 - a powiedziała jak wg mniej ma być ?
Główna uda sie do Prezesa po decyzję.
Ja bym wydrukowała info ile kosztuje z Wawy do Opola i taką kwotę dała w koszty i taka kwotę zwróciła pracownikowi.
Lub zaksiegowała całość i nie przejmowała sie tym :)
W takim razie to niech prezes decyduje czy jej zwracacie za cały bilet a GK co dajesz w koszty :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.