Jak prawidłowo zaksięgować PK z wynagrodzeniami

Proszę o pomoc bo nie wiem jak prawidłowo zaksięgować PK z wynagrodzeniami. Wg listy płac mam wynagrodzenia brutto: 131.291,28 zł, zasiłki ZUS które my wypłacamy: 7.247,49 zł, składki ZUS finansowane przez pracodawcę: 25.608,36 zł, składki ZUS ubezpieczonego: 17,933,12 zł zł, ubezpieczenie zdrowotne: 10.158,22 zł, podatek dochodowy: 8.565,00 zł, PZU - 296,25 zł, Karta Multisport finansowana przez pracownika 489,00 zł.
Księguję tak:
Wn 405-01- Ma 230/01 - 131.291,28 zł - wynagrodzenia brutto
Wn 220-03 - Ma 230-01 - 7.247,49 zł - zasiłki ZUS
Wn 406-01 - Ma 220-03 - 25.608,36 zł - składki finansowane przez pracodawcę
Wn 230-01 - Ma 220-03 - 17.933,12 zł - ubezpieczenia społeczne
Wn 230-01 - Ma 220-03 - 10.158.,22 zł - ubezpieczenia zdrowotne
Wn 230-01 - Ma 220-02 - 8.565,00 zł - podatek dochodowy
Wn 230-01 - Ma 249 - 489,00 zł - Multisport
Wn 230-01 - Ma 249 - 296,25 zł - PZU
Rozliczając to z wynagrodzeniami netto nie bilansuje mi się o 489,00 zł. Nie wiem jak to poprawić.
Ale na jakim koncie się nie zgadza?
Dekretacja wg mnie jest prawidłowa. Jaka jest łączna kwota przelewów płac ?
Zostaje mi na 230-01 za dużo o 489,00. To na pewno chodzi o ten Multisport ale nie wiem jak to powinno być prawidłowo. Podejrzewam że do wynagrodzeń brutto wlicza mi się chyba też ta kwota i nie wiem czy właściwie?
łącznie do wypłaty jest 100.608,18 zł
3> a jaka była kwota wypłat netto?
3> a PZU wliczasz do brutto? bo to tak samo
Kom. 3 - w brutto nie możesz dodawać kwoty tego pakietu
Nie, PZU nie wliczam do brutto ale Multisport wlicza mi się do podsumowania brutto na liście płac, czyli do PK muszę wyrzucić sobie różnicą i nie wliczać go do brutto?
4> a mi wyszło 101 097,18 z szubienicy :)
8> a niby dlaczego wlicza się do brutto? To takie samo potracenie jak PZU
Tak, bo teraz chyba już widzę że do brutto wyszło mi 489,00 zł z tyt. Multisport. Czyli korekta księgowania o 489,00 zł
11> i w koszty na 4 też to poszło? To korekta.
Tak, korekta
Dziękuję za pomoc!
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.