Odsetki plus opłata odsetkowa za korektę CIT??????????????

Zgłupiałam i nie mogę zrozumieć. W 04-2019r "objawiła się" dodatkowa faktura sprzedaży dotycząca 10-2018r. Została zrobiona korekta CIT-2018r. Dopłacony podatek 641zł oraz wyliczone odsetki od dnia 20-11-2018 (terminu płatności zaliczki), obniżone odsetki na 04-2019 wyszły 10zł. I tu się wszystko w US zgadza, natomiast dodatkowo dostaliśmy upomnienie z US. kwota nalezności 0,00zl kwota odsetek 18zł. Po telefonie dowiedziałam się ze jest to opłata za zaplatę mniejszej lub częsciowej zaliczki, i jest to opłata niezależna od zwykłych odsetek. czy ktos mi może to wytlumaczyć? czy przy każdej dopłacie do jakiejs zaliczki występuja odsetki i ta opłata?
Pierwsze słyszę o takiej "opłacie". Ale moim zdaniem to może być kwota odsetek, którą powinniście zapłacić, a zapłaciliście mniej. Dlaczego piszesz o obniżonych odsetkach ? Przecież odsetki 10,- zł dotyczyły dopłaty zaliczki, a nie kwoty wynikającej z podsumowania CIT.
Prawo do skorzystania z niższego oprocentowania zaległości podatkowych mają podatnicy którzy łącznie spełnią dwa warunki:
- złożą prawnie skuteczną korektę deklaracji, nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia upływu terminu do złożenia deklaracji,
- dokonają zapłaty zaległości podatkowej w terminie 7 dni od dnia złożenia korekty.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obnizone-odsetki-od-zaleglosci-podatkowych

Obniżone odsetki byłby moim zdaniem gdybyś zalegała z zapłatą podatku wynikającego z cit, a nie zaliczki. Tez uważam, że tutaj przy zaliczce odsetki pełne, a nie obniżone.
Na infolinii dostałam informację, że mogłam naliczyć obniżone odsetki ponieważ po zlożeniu CIT-8 już znikają zaliczki i termin 6 mc liczę od dnia złożenia deklaracji natomiast odsetki liczę od terminu zapłaty zaliczki :) i Pani w US również powiedziała że dopłata i odsetki które wyliczyłam są ok. A to jest opłata za uiszczenie mniejszej kwoty niż zadeklarowana, coś takiego :)
> A to jest opłata za uiszczenie mniejszej kwoty niż zadeklarowana, coś takiego :) - pierwsze słyszę. Niech US poda podstawę prawną naliczenia tej opłaty.
Jakoś nie wierzę tej pani :)
Wiecie, najgorsze jest to że ja się zestresowałam przy rozmowie przez telefon że nie znam jakiś podstawowych rzeczy, że nie mogę pojąc , Pani w US już też średnio miała mi chęć tłumaczyć o co chodzi. Tylko że "to" i odsetki to dwa różne tematy.
Może pani usmenka sama nie bardzo wie o co tu chodzi, bo wszystko wylicza i księguje SYSTEM - podobnie jak w ZUS. Też czasem ciężko się dowiedzieć dlaczego wpłaty /czy odsetki/ są księgowane tak a nie inaczej.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.