Pit 17%

Czy wynagrodzenie za wrzesień wypłacone w październiku 2019 trzeba liczyć po nowemu?
Tak wg mnie
Tak
Już podpisane?
Tak, wczoraj
A o ZFŚS też?
A wynagrodzenie za wrzesień wypłacone we wrześniu liczymy po staremu?
Zmiany wchodzą od października 2019 roku.
Od 1.10 do 31.12 podatek 17,75 % ?
Dlaczego 17,75% skoro ten podatek jest nadpłacony? dlatego, że średnia roku 2019 jest 17,75%? To w końcu ile jest za ten 2019 17 czy 18% za cały rok?
Od 01.10 do 31.12 podatek 17%. Średnia roczna przy składaniu PIT za 2019r. będzie 17,75% [(18%*9+17%*3)/12].
Kom.10 a co z kosztami i ulga tez jest nowa od października bo róznie się tutaj wypowiadają?
Ale jak pracownik złoży oswiadczenie to licxzymy 17,75 % podatek ?
Kom.11 mam już odpowiedz
Https://www.gofin.pl/podatki/17,2,61,192024,pracownicze-koszty-uzyskania-przychodow.html

"Jak wynika z nowelizacji ustawy o pdof, regulacje dotyczące nowej (podwyższonej) wysokości kosztów pracowniczych będą miały zastosowanie do przychodów uzyskanych od dnia 1 października 2019 r. Kwestie związane z ich stosowaniem w odniesieniu do dochodów uzyskanych w 2019 r. regulują przepisy przejściowe. Po zmianach od 1 października 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. miesięczne podstawowe koszty pracownicze wyniosą 250 zł. Dla dojeżdżających koszty wyniosą 300 zł miesięcznie."
>11 ulga bez zmian
>12 podobno tak ale nie widziałam jeszcze ustawy, ktos coś takiego pisał na forum że przy oświadczeniu 17,75%
W kom.13 to jest Twoja GosiuM podpowiedz z innego postu czyli koszty stosujemy nowe ale ulga do końca 2019 bez zmian czy tak?
Kwoty wolnej nie zmienili więc ulga bez zmian
Ok dziękuje.
Ale ulga to 17% x 3089 więc jest zmiana
Nie widzę zmiany w art.27

art.27
1b. Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy:
1) w przypadku podatników, których dochody nie przekroczą kwoty stanowiącej górnej granicy pierwszego przedziału skali określonej w ust. 1 - kwota zmniejszająca podatek, o której mowa w ust. 1, wynosi 556 zł 02 gr rocznie;

a 556,02/12=46,33
Art. 6. 1. Przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych od dnia 1 października do dnia 31 grudnia 2019 r.:

1) zamiast stawki 18% stosuje się stawkę 17%;

2) kwota zmniejszająca podatek wynosi 525 zł 12 gr.
Dzięki , właśnie dotarłam do przepisu więc kom.19 do kosza :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.